Hikayeler

Astrolo-jo
Okunma: 55
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Ben fal mal bakmıyordum, o konu da böyle olursa iyi der, yaşamımı sürdürürdüm. İnsan bu kadar resimlerle çevrili bir dünyada neyi anlamazdan gelebilirdi? Birden bir anımı anımsadım: astroloji haritasına bakmadan yazdığım falı ama karakterleri çok güzel de uymuştu, zaten o rock dergisiydi, yani sonra dergi de basılmadı, dergi hatta çıkmadı! Gene de o konu böyleydi. Neydi acaba bu astroloji konusu? Okuması en kolay kitaptı bence. Ne dese bana uyuyordu. Hatta burçların hepsi bence bana uygundu ama ben benimkine 'bence de' diyordum. Günlük fal yorumları okur muydum acaba hiç de şimdi bunları yazıyordum. Zaten ben 'ben astrolojiden anlamam' demiştim, dememiş miydim de şimdi gene yüzün kızarıyordu? Bu kesin başka bir konuydu. Neyse ki biri zaten böyle diyordu. Tamam ben de dedim ama şimdi herkes duydu. Şimdi bu o bütün burçların toplamı gibi bir şey miydi mesaj olarak? Bunları yazan adam ya da bayan her neyse, akşama kadar burç yazıyordu demek ki. İşte ben de öyleydim. Haritaya bakmak falan hadi neyse de, yarın güneş gözlüğü takma çünkü çok eleştiri alırsın gibi! Peki ama hava bulutlu muydu? Belki de onlar dergiyi çıkarıyordu gene, kim bilir. Adı neydi anımsıyor musun? Yok hayır, aynı sokakta başka dergi vardı. Peki karakteri iyi miydi? Yani bu şimdi iyi bir konuydu ama normalde biz anlaşamazdık. Esnedim, aynı şey. İyi sen okumasan da olurdu. Hakkımda söylenen her şeyi öylece dinliyordum demek ki, bu muhabbet etmekle aynı şey miydi? Hayır. Ne demişti gerçekten de o asıl astroloji uzmanı, ne demişti? 2003 falandı bir kere, muhtemelen ben gene 'ne demek ki sevgi anlaşmak değildir' falan diyordum. Sanırım biraz da ondan bu konular var. Hayır olamaz gene bilmiyordum. Şu anda peki bu açıdan mı bilmiyordum! İyi peki, bilmiyordum. Biz ama binlerce kişi gayet de iyi anlaşıyorduk bir sanal ortamda mesela ya da bir yuvarlak masa etrafında. Bu konuda yapmam gerekenler her ne ise sonunda 'çünkü ben boğa olarak sanatçı ruhluyum' der ve paçayı kurtarırdım. Hepsi bu. O kadar büyük bir ilgim var gibi görünse de o kadar büyük bir ilgim yok tabii astrolojiye. Felsefeye olan ilgisiyle kimdi bu prens? Nasıl bildi o evden taşınacağımızı? Bunu anlamak için de eğitim alman lazım ama. Tamam, anladım.

İşte öyle sustum, sustum, sustum... bir arkadaşımla aram nasıl diye hiç sormadığım gibi -şu şu yıl, şu gibi biriyle tanışmak da öyle bir konuydu yine de. İşte o konu da, iyi, öyleydi. Yani ben bunu sormalı mıydım? Onun burcu ne ki? Bilmiyorum. O zaman olmaz. Şimdi Hacivat Karagöz'ün karşısında ne düşündü de bunu dedi? Bu şekilde milyarlarca soru sordum ben ama bunlar yazı. Bu ama böyle 'demek sevgi anlaşmak değildi'. Değildi demek. Bu konu biraz da 'öyle' oldu mu? Tamam dedik, bir şekilde kurtuluruz, o uzman da dedi ki araban kırmızı olmasın, kaza yaparsın. Hayatına sevmediğin kişiler gelecek, ne demekse, hiç anlamadım ama bu kesin gezegenler yüzündendi. Yani şimdi ben bunları hangi soruyu sorduğum için anlıyordum? Mesela 'şerbet alır mıydınız' der ve elinde tepsiyle geri gelir, nasıl bir insandır? Bunu mu sormalıydım! Emin olamazdım. Bundan emin değilsem, bundan da emin olamazdım. Sağlıklı bir yüz yıl söz konusu muydu? Geçmiş yaşamlarda herkes etki altında kaldıysa birinin kraliçe olması şart mıydı? Birden artık ben ben değildim, inanmıyorum ya, peki tamam hepsi yalandı. Anladım dün bankaya giden soyut resim resmi bugün demek bu yüzden dedim. Kesin resim kursunda her şey mükemmel olacaktı. Astroloji ne güzel bir konuydu, en azından artık mutluydum, rahat bir nefes alırdım. Hiç öyle sorunlu bir dönemden söz etmedi, arada aklıma getirirdim belki de. Yani ben şimdi geçmişimi mi merak ediyordum? Yok artık daha nelerdi... Ama videosu altı ay önce çekilmiş, olsun onlar haritalarda vardı. O kadar güzel bir konu ama normalde o kadar güzel bir şey demesi lazım. Demedi. Hiç demiyorlar bana ama pek kolay olmuyor gezegenleri düşünmeden dinlemek onları. Yani şimdi gidip kırmızı araba alamaz mıydım? Kendimi kısıtlanmış hissediyordum. Ama yani normalde zaten kırmızı araba almam. İşte bunlar her gün kahve molası vermek gibi bir şeydi. İşte bu benim de yazmadıkça gelmiyor aklıma. O ses kafamdan çıkıyor ama acaba nereye değiyordu? Sonuçta fazla taklide gerek de yoktu. Bunu sesle anlatacak sanatçılar boğa burcuydu! Kesin... Böyle bakmıyorlar yani. Şimdi ama o konu o yüzden -ne anlarsın? Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 25.11.2020 00:29
https://www.youtube.com/watch?v=om15fA1T8Mw


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2220 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com