Hikayeler

Internet-te Samanlık
Okunma: 47
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Bizim zamanımızda internet yoktu. Ne demekse, sanki şimdi hayatta mıyız, o da belli değil. Peki. Az önce bir şarkı dinledim, o o o diyor, tamam, dün ben de dedim, o şarkıyı da ilk kez duydum ama öyle bir o o o dedikten sonra. Hep konuları bence çok alakalı bence, şarkıların sözleri çok alakalı benim yazdıklarımla ama niye? Gerçekten de o kadar alakalı mı emin değilim tabii... o o o deyince insan daha bir gerçekçi oluyor çoğunlukla, bu da bana zaten hemen hemen her gün oluyor. Şimdi o şarkıların hepsi farklı bir şey okumuş, hepsi aynı şeyi yazmış, o da çok anladığım bir konu değil. Dışarıda ise bir bahar havası var. Yollara düşsem, yürüsem, çiçek toplasam: hepsine şarkı demek içten değil. Diyelim ki şunu soruyordum kendime, insan işi olmasa da çıkar yürü mü acaba? Bunu yani, bu konunun en mühim olduğu noktaya ben kendim soruyordum caminin önünden geçerken. Yani ben şimdi o cevabı duymuş muydum? Yani ben şimdi bunu sormuş muydum? Yani şimdi benim ne ilgim vardı? Bu konu peki, var mıydı? Vardı! Peki, ben anladım, çıktım biraz yürüdüm. Bu bana olmuş muydu? En iyi ben biliyorum bu konuyu diye beni çok sevdiğine karar vermişti birileri yine çünkü öteki türlü o konu benim hayatımda gerçekten yerini bulmuş muydu? Başladılar yarışmaya! Kiminle? Benimle tabii... kimle yarışacaklardı.

Bu da yani internet. Olabilir, ben izlerim, süper dedim, o an biraz rahat ettim. Artık şunları atardım aklımdan da aklımı ona verirdim. Bu konuyu bin kez düşünmenin alemi yoktu ama o kavganın içinden de beni bulmuş muydu? Yani şimdi bende var mı bir kavga? Yoktu demek ki hiç kimse! Yani şimdi bu yazı da neydi madem bir anlık ve hiç öylesine. Yani ben şimdi bunları düşünmüş müydüm ki? Yazmadan anlayamayan bu benim hiç farkım var mıydı şu yazıdan. Neyse ki yürüyüş yaparım demiş miydim? Tam da o an bunu gerçekten de demiş miydim? Bunlar nasıl verilerdi? Bitkiler alemini okusam olmaz mıydı? Bitkilerin kitapları zaten var, boş ver sen aynı yoldan yürü. Bu laf böyle de yerini bulmuş muydu? İyi kim vardı bizim evde şimdi madem ki internette? Anladım gene de internet de. Yani şimdi herkes bunu mu düşünsündü, işi vardı, gücü vardı ama bence de bu konu yok olmuş muydu? Böyle de bu duruma razı olanlar, söylediklerimden tek kelime anlamayanlar var ama ne yazık ki şarkı da okunmuş muydu? Peki ben televizyonda gördüm: okumuyorsunuz da ondan üzülüyoruz, dedi. O şarkıcı da bunu duymuş muydu? Böyle yani bu ses de neydi, peki ya gürültü, iyi de bunlar hepimize olmuş muydu?

Yani ben şimdi şuradan şuraya yürüyebilecek miydim? Elimde bir kitapla gülecek miydim? Sokak şarkıcısı da olacak mıydım? Anladık da normal hayatta ne yapacaktım peki? Hiç n'apacaksın? Tamam. Bunların yerine bir adam koymuş muydum! Hiç sevmiyorum. Nefret ediyorum internetten. Boyadığım ağacın da resmini koymuş muydum? Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 25.11.2020 12:14
https://www.youtube.com/watch?v=Y-AsetXNqDk


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2256 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com