Hikayeler

Bir Ayrılık Filmi
Okunma: 56
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Filmler! Ben yani şimdi elinde Playlist'i ile dımdızlak kalmış birinin filmini yazsam bir kişi gelmez, o da ben miyim? Sen şimdi normalde bana: şu çocuğu çok beğendim, git kız konuş desen... neler mi olurdu? Ben kendim o üç heceli 'o' diyen şarkının o bölümüyle kalakalırdım ve de cenneti düşlerdim ve bir tek sizi orada görürdüm. Bu ama filmdi! Bir düğün şarkıcısı görüyoruz. Biz şimdi tanınmıyor muyuz? Aklımda bir kitap var, öyle bakıyorum ekrana, bir şey anlayacak gibiyim filmden ama tam o müzisyenleri hiç ilgilendirmeyen gerçek dışı sahneden biri benimle film izlemek istiyor. 1922. Siyah beyaz. Kültür birikimi? Sıfır. Her dakika biri: şu sevgilisi şarkı okuyan adam film yapsın diyor, o kesin başka kadın. Şarkılar sanırım notalar gibi aynı anda okunuyor, buna şehir hayatı diyenler de olabiliyor. Olsun, ben de kırkımdan sonra film izlerim. Peki. Bu o açıdan anlatınca güzel de, benim 'sıkıldım' deme halim. Filmin konusu şu olsa, neyse ne, izlerim. Dış ses: mimarları yaz. Normalde ise, bugün bize gelsene kurabiyelerim yandı, demeliydim. Dedim. Olsun. Televizyonda bir sürü şey vardı ama ben bunlar film olsun istiyordum. O şekilde konsantrasyon eksikliği hissediyorum ne yazık ki ama o kadar kanıksadığım bir durum değil. Ben film yazsam ne yazardım. Hangi programı açsam bu film oynuyor sanki. Pek fazla film de izlemem diyorum ama aslında izleyemiyorum. Bu mu şimdi dünyada böyle sorun istememek? E, tabii ki. Çıkalım, gezelim ama konu ne: hiç sinemaya da mı gitmeyeceksin? Benim artık aynı kitap aklımda yok sanki, gitti. Olsun, ben de yazmam film. Bu film bize ne yapsın? Oyuncuları okudum mu? Hayır. O ama oyunculuk.

Sanki filmi ben yazmışım gibi üstüme yürümüyorlar mı, gıcık oluyorum. Tabii kime diyeceksin, kimseye ve öyle daha da yoruldum. Ben film izlemenin önemine inanıyorum ama bu kesinlikle çok film izlemek mi, emin değilim. Öyle de sanki haddimi aşıyorum. ne alaka yani sonuçta ben oyuncu değilim. İzlemem izlemem, dedim ve kitap okumaya başladım. Hayat sürüp gidiyor... e, film öyle bir şey mi? Başı sonu var yani. Öyle değil mi? Bence var, yoksa izleyemiyorum ama zaten de izleyemiyorum. Oyuncularla çay sofrası kurmak gibi bazen de. İyi. Şunu şu film hiç değilse demiş. Süper. Sen nasılsa izlemişsin. Yok be ne alakası var, sonuçta ezber yapılmıyor ki. Tanımıyoruz da ondan ama tanınmasa da olurmuş film. Yani hiç bana göre değil mi? Bilmiyorum. Konusu neymiş? Şu adam var ya şu şarkıcı... evet ama onun seyircileri mi hedeflenmiş? Hayır. İşte bunu anlayamıyordum artık, bunu bir kere duydum, sonsuza kadar anlayamayacağım gibiyim. Hayır. O konu öyle olsa, benden bile ayrıl, sevdiğini sandığın herkesten ayrıl. Niye bana soruyorsunuz? Dahi olmak lazımmış yani şunun olmadığını anlamak için. Ben de bunu anlayamıyorum, öyle mi? Aklım nerede? Gökyüzü. Gökyüzü. Ne peki kimler ayrılmış? Bana ne... hiç beni ilgilendiriyor mu bak. Bütün formüller var. Siz insanların midesi bulansın diye kötü yola sapıyorsunuz. Bu da yani film miydi sanıyorsun? Bu ben söz konusu olduğumda yeryüzündeki en iğrenç hayattı. Şimdi yani ona göre mi düşünelim? Filmden açık havaya bakıp nefes aldın ya, işte o değil. O filme gitmek. Ama o değil. Önce o olsun. Sonra filme gideriz o zaman. Umurumda değil. Evde var internet. Köydeyiz. Olabilir... Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 25.11.2020 21:56
https://www.youtube.com/watch?v=wj7gEaHtkxw


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2277 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com