Hikayeler

Bu Yıl
Okunma: 67
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Kafir ise; henüz kocasının evinde kitap okumamış olup, babasının evinde okuyup o konuyu -bilmiyorum, kitap işte, diye özetlemiş olan... olabilir. Ancak o açıdan kafir olmak zor, işsiz güçsüz, beş parasız kalmış olmak gibi! Zor. Fakat tam o sırada, yahudi iseniz ve kıyamete inanmıyorsanız falan, ölmek biraz zor olsa da, yazarlara bu ayrıcalık tanınmış. Şimdi bir stadyum dolusu insanın 'ölmeye ölmeye ölmeye geldik' diye bağırdığını düşünün. Çok şükür bana bu da olmuyor. O konulardan harika hikayeler çıkaracak olanlar ise sizlersiniz. Haydi bakalım:) Benim için bu konu zaten, toplumsal normlar. Yazmama gerek bile yok. Ama bazılarınızın okuması gerekecek. Diriltilip tekrar dünyaya geldiğinde ise, bütün geçmişini unutmuş mudur ki ne be okusun! Orada bu çelişki de ortadan kalkmıştır. Peygambere olan sevgisini anımsar. Gene mi o kitabı okumamıştır... vs. vs.
Ben okurken okumuyor
Ben çalışırken çalışmıyor
Ben yazarken anlamıyor
Ben düşünürken takmıyor
Ben yapmazsam olmuyor


... ve de benim topluma verebildiğim mesaj sosyal kurumlarken, topluma gerçekten bunlarla verebildiğim mesaj işsizlik sorununa dair. Bu tarz şeyler de burada net. Bu durumda sizden bağımsız olarak, sosyal kurumlardaki takvim çalışmasının sonuna koydukları kurdeleye cv iliştirirlerse falan, şok geçirmeyin. İnşallah. Bu durumda olasılık dahilinde kocasının klibi kafasında nasıl oynayabilir, anlayamıyorum! O nedenle de bize kurdele takılacak sanılmasın. Bu durumda Cinderella okunabilecek mi dünya çapında? Birisi için bu kendi kayınpederi mi demek? Toplum bu tarzda da açıklansa ailelerden oluşmuş... siyaset bunlar üzerinde her türlü cezai hakka sahiptir. Bunu toplumsan açıdan açıklamış ya; ben şu hapishane kitabını okuyacağım diyerek kendime roman seçiyorum ama okumak için. Olsun. Oku gene de... Babası işte çalışıyor, okumuş etmiş adam, kız evinde iş arar pozisyonda, damat da babasının çalıştığı iş yerinden gofret almak istiyor. Bu duruma nasıl düştük acaba? Bunu merak ediyorum... Bunu merak etmiyorum... Bu açıdan gene de 'bugün gofret yiyelim kızım' diyor. Bence o yayını yapmayın! Bunu dışarıdan bir ses stüdyoyodakini seslendirir gibi diyor, onu diyeni bulamıyorlar ve programı durduruyorlar. Bu çok büyük bir haksızlık değil mi? Onu sadece işitmekten muzdarip olana da bakın diye bir ses tonunuzuu bilemiyorum şu an, dedi. Bu ! Bu şu anda işsizlik sorunum:) Ben ama bütün dünyaya 'çalışma prensipleri' diyebilen biriyim:)  Hep de BöyYorumlar (2)
Hep de Böy 1.01.2021 15:07
https://www.youtube.com/watch?v=BO_aBQB_fbo

Hep de Böy 1.01.2021 15:14
https://www.youtube.com/watch?v=1rsTAfeFUZg


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6539
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4051
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3322
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3218
7 Uğur Kesim 3152
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2389

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:254 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com