Hikayeler

O Lafım
Okunma: 35
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Dünya hali: Çocuk evde yalnız kalmak istedi ki anne ve babası gittiğinde özgürce dans etsin. Güzel bir elbisesi olsaydı istediği yere giderdi. Onu bir evin damına çıkmaya zorlayacak bir grup farklı türlerden hayvana ihtiyacı yoktu. Psikologlara göre deliydi. Meslek adabı söz konusu olduğunda neden bahsettiğini bile bilmiyordu. Kimi sevdiğinden emindi. Bu konu ise konu olarak mesleği çerçevesinde işlenmiş olup, sevdiği adamın adını tek bir romanda bile bulamamış gibi hissetti. Bu dalgalanmadan yorgun düştü. Artık merkez kaç kuvvetini değil de, virüslerin vücuda zararlarını incelemek istiyordu ama ertesi gün matematik sınavı vardı. Büyük bir toplumsal soruna ayak basmayacağını anlaması için yeterli olan bir sanat eserini çiğneyip geçen bir grup genç kendini garantiye almak için bu çocuğun hayatını mahvetmeye karar verdiler ama hayatı kolay yara alacak gibi değildi. Buna nasıl katlanıyorsunuz anlayamıyorum diyen veliler ise sürekli olarak derslerin hangi sınıfta verilmesi gerektiğine değindi. Şimdi ona şarkı mı dinleteceksiniz yoksa bütün bu soruna sebebiyet vermiş olan asıl deliyi ararken bütün sanat dünyasını yıkmaya mı çalışacaksınız? Anlayamıyorum!

Gerçek: Ama hoca corona olmuş... bense kütüphanesiyle ilgiliydim. Çok üzgünüm. Umarım iyileşir... ayrıca o video Adem'i ve kökünü anlatıyordu. O kadar ilgisiz olduğunuz da pek anlaşılmıyor doğrusu. Herkesin gelinini anlattığı şu dünyada ne diyorsunuz? Bu açıdan da bu siteyi kapatmaya çalışacaklardır... sürekli olarak bir yazarın ne dediğine değinip, sonra tek kelime edememekle ilgili bölüm, benim kendi yazılarım oluyor ne yazık ki! Ben de diyorum ki, hoca o konuya değinmiş... bana ne gerek var! Ama adem çocuklarını anlatıyorsunuz... ama ben kedi diyince, köpekler kovaladı diye bana kızıyorsunuz!!! Yani niye yazmayayım? Zaten bence bir dünya insan bana bunu yapıyorsunuz? Sonuçta 'iyi ben de edebiyat mezunuyum' demek için yazdığım romanı okumanızı mı bekleyeceğim?
Hayır. 
Şu anda durum bu! Ama o lafımı herkes farklı amaçlarla kullandı sanırım... yani ben hiç kullanmadım. Yani dünyadan bu belayı yok et diyeceğime, bir dünya bela zaten var, üstelik de o dert herkeste var, diyerek... zaten mutsuzsun, neler demek istersin denilmiş gibi -bir dünya umut!

Yani şöyle de : Nasılsınız? İyisiniz inşallah!
Ve: Teşekkürler iyiyim.

Bu durumda ne zaman cehennemin dibine gitti ve bir daha da gören olmadı? 
 
                                                                  son
 
Artık kitabını bitirmekle, kapıları hep aralık bırakmak arasında bitmeyen bir gel git yaşıyordu.  Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6539
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4051
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3322
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3218
7 Uğur Kesim 3152
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2389

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:82 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com