Hikayeler

Sert Konuşmuş
Okunma: 54
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Yani biz bugüne kadar size şarkı sözü okuduk gibi ama içi boş bir fıçı olacağız eğer siz buluşursanız o nedenle biraz erteleyin şu durumu ki biz de üç beş gün daha yaşayalım, ne demek?

Hayır.

Benim birey olarak kendime yapabileceğimden fazlası değil, aklında evine dönmekten başka bir şey olan biri tanımak duymak bilmek düşünmek görmek istememenin yanı sıra, o boru evin dışında mı, senin de bu açıdan (yani burada bir insan olduğunu varsayın, o açıdan) şeytan görsün yüzünü, cehennemin dibine git, bir daha da bu dünyaya gelme.

Sonra da dediler ki; bu senin için şarkı sözü olabilir. Bizi itler yiyecek gerçekten de, solucanlar kemirecek kemiklerimi... ben de dedim ki onu şarkı diye okuduk biz, onun dışında 'yer de'.

Çimenler evin olsa, kemirgenler hangi kitapta yok ki sen bana anlatacaksın... bir de şarkı diye var saydığım bir boru var. O da ne ki? Bu açıdan masum olduğu farz edilebilir x bir şey. O size böyle de olur mu? Benim mesleğim çöpçülük olsa bunlar denir mi: anlamam imkansız. Masum olan, işine gücüne bakan, sınırlarını bilen, hayat mücadelesinde işini, eğlence yerine iki satırlık kitabı, bir dünya lanet karşısında arkadaşını korumaya almayı az da olsa dilemiş x bir kişi de olabilir. O açıdan da olamaz. Bak bakalım, o şarkıda başka açı var mı? Bu ev de öyle. Ben öyle değilim ki... benim aklım var, fikrim var. Siz kimin yolunu kestiğinizi, hayatını çöpe attığınızı sandınız diye çıkılan yolda ağzına alamayacağın lafı çoktan konuşmuş bir şeytan var. Yazık olmuş... keşke kendi yolunuza gidebilseymişsiniz. Ben evimi, sizin şeytani tripleriniz için geçindirmiyorum. O tamamen sizin sorununuz. Beni zerre kadar ilgilendirmez de... boruyu gördün mü boruyu? Göremedin mi? Tamam. Orada yedi sülaleniz de, tuzaktan bozma arkadaşlıklarınız da yere ayak basmış olabilir. İçi boş bir boru da olabilir. Bu kadar basit. Benim sınırlarımı çiğnediniz... kitaplarda adınız bile geçmiyor... hepsini siyasi bir argüman diye bana yutturamazsınız. Burası, her ev gibi bir ev. Gerisini her kitap yazmış, her insan silmiş olabilir. İki nota yüzünden asırlık bakışım değişecek değil... Burada bir suçlu arayan da yokmuş. Burada köy baskını yapamayan da yokmuş. Ben anlamam, anladınız mı beni? Hayır. Ben o bastığın yere toprak bile demiyorum. İsteyen alır kitabını, ekonomi de okur. Konuşan, bana da ters konuşmuş olur. Şu şurada ne ki? Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 5.01.2021 19:26
https://www.youtube.com/watch?v=uPy5igZJnVw


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6537
2 Firari Fırtına 4566
3 Mustafa Ermişcan 4049
4 Hasan Tabak 3702
5 Nermin Gömleksizoğlu 3320
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3216
7 Uğur Kesim 3150
8 Sibel Kaya 3031
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2387

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1734 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com