Hikayeler

Bize Şimdi Ne Olacak?
Okunma: 54
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Yani onlar şimdi baba yerine torun, insan yerine yasak kelimeler, kitaba saygı yerine okumamış adam diyecekler... bu arada biz balıkta bolluk, piyasada durgunluk, hayatımızda huzur nedir bilemeyecek miyiz, diyor bence. Bir bilenin en büyük düşmanına ettiği lafı 'şeytana pabucunu ters giydirmek' -böyle kolay bak, herkes ne anlarsa anlamış demek. Bu ne ki burada? O lafı bile edememek. Derhal kolaylıklar dileyeceğim, konu bunlar çünkü, borudan üfürünce konuşmak değil konuşmak, sessizlik değil bozulan, yasak değil lafımı bölmek; konu bu! Hepimize 'deli manyak' diyene de bir bak... bakmış: ona zaten geri zekalı demiş. Şimdi beni ateşten yarattığı kitabı mı bekleyecek? Sen de kimsin ki, asıl benim lafım geçerlidir diyen hemen herkes gibi, şimdi bütün insanlığa tek meydan okumuş canavarı mı besleyecek yoksa insanlık adına geçerli tek doğruda yürüyecek ve de atasözleri kitabını da okumuş mu? Bu şekilde o isyanın ortasında bir çocuk mu doğmuş? Hayır. Evet ama bu şekilde. Ben neden bu ödüllü kitabı inceleyince aldığım notu tek bir canlıdan bile alamazken bunları tekrar sizinle tartışayım? O konu zaten ne ki, geri zekalı denilmiş yöne doğru yürüyorsun madem, kim demiş onu anla bari. Hayır. Aslında beyinsiz demiş. İyi. Bize mi demiş sizce? O konuyu da yaz dememiş de, 'öyle söyle' demiş. Hırsını almış. Size ne? Bu durumda dünyayı analiz edip, bu ne yenilgi yani, hepimiz battık diyen bir sapıktan ne farkınız var? Siz kim oluyorsunuz da bize bu sapıklığı işittirebileceğinizi sanıyorsunuz ve sonra da hapisten paçayı yırtmaktan söz ediyorsunuz? O konu ne ki? Hapse gir daha iyi. Şimdi bu çocuk kimin elinde dediniz!!! Yatacak yeriniz mi var sizin?

Anlıyorum. Şimdi toplumun bütününe bakınca görebildiğiniz bu rolü bir bireye yüklediniz, mesela bana, üstelik de buradan hiçbir beklentiniz yok. Sonra topluma ne dedim ki ben, diye tekrar bana baktınız ve aynı mesajı bende aradıkça suçlu çıktınız, ayrı konu. Derken herkesin ekmek yiyeceği topraklarda o tarz bir bitki aradınız, birileri hemen üretti canım. Birileri de yok etti. Bu bizim için kolay gibi görünüyor... neden? Çünkü biz sadece konuyu herkese yazıyoruz. Bu toplumsal bir açıdan: normal! Herkesin kızdığı bir konu, herkesin sevdiği bir başka konu bulup abuk sabuk konuşmak zor değil.

Bana o hengameden bir çocuk bulmamı falan öğütlemeyen ancak bana 'onlara herkese baktığın gibi bakmalısın' demek zorunda kalmış bir kitabım var. Ayrıca tarihte herkes evlatlık almış... isimlerini tek tek saysam, ordunuzu kurarsınız. Ayrıca nereden bileyim ben sizin aklınızda ne var? Buna da kara tahta diyebileceksek tekrar, benim de mi hastalarım var? Bilemiyorum. Onlar da bir vesileyle kendilerini garantiye almışlar.

Dönüp herkesi suçlamak ise gerçekte uzun zamandır yaptığınız gibi avaz avaz bağırmayı gerektirir. Ben suçlamaya gerek görmüyorum. Yani senin kendi belanı bulamayacağın bir yapısı yok ki zaten toplumun. Sen neye insan diyeceksin bilemeyince, o lafını bize mi diyor? Bunları tartışmaya açmaktansa, balık yasağını tartışacak olsak bile, bir iş günü ve bir tatil günü dışında bir şey düşünemiyorum. Yaşasın: okullar tatil olmuş!!! İşte en çok satan kitabı dünyanın. Konu ne? Giyotin. Şu durumda bana sözlük demek isteyen mi var? Yakında çakıfelek de çevirmez onlar. Biri mutlaka aklanmış gibi görünür. Bunun suçunu tek bir sanatçıya yüklemekle, sorumluluğunu bir sanatçıya vermek de çok farklı konular sanıyorum. Bilmem yanılıyor muyum? 
 
Ve de: çok güzel söylemiş doğrusu... sizce hangisi?  Ama okuduğum kitap kitap balıkta bolluk diyor. Bu buysa: sen de benim için bu dünyada varsındır. Hep varsındır. 
Çocukları çok severim.  Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 6.01.2021 15:31
https://www.youtube.com/watch?v=22xdL8ZCVWk


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6539
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4051
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3322
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3218
7 Uğur Kesim 3152
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2389

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:189 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com