Hikayeler

Sanki Küstük!
Okunma: 72
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Diyelim ki kendinizi yeterince tanıttığınızı düşünüyorsunuz ve de sizi asla anlayamamış ve de çok iyi tanıdığını düşünen bir arkadaşınız sizi arıyor ne yaparsınız?
Tiyatrocu olurum!
Sizinle ille de görüşmek isterse ne yaparsınız?
Cafe açarım!

Ben soruyu çok sevmedim ama ben kimseye küsmem ve de bir kez bile bana gerçekten küsmüş insanla bir daha asla görüşmem. Hoşlanmadığım biri olması için ise mutlaka şu olmuştur, o kadar tarzım olmayan ve de beni üzecek bir şey demiştir ki, bana zaten küstüğünü düşünmüşümdür.

Asla böyle bir şey düşünmeyeceğim tek konu o kişinin samimiyetine değil, benim samimiyet anlayışıma dayanır.
Sonra ısrarla benimle görüşmek isterse benden özür dilemek istediğini zannederim ve buna hiç gerek görmem ama kırıcı olmamak önem kazanır öyle bir durumda da.
Gerçekten hiçbir şey paylaşmadığım biriyse ben anlayabildiğim bir iletişim tarzından bir örnek verir ve o konu benim için de öyle derim. Çoğunlukla sadece kendim buna şahit olmuş gibi algılansam da, doğru bir platformda olduğumu idrak etmek isterim. Çünkü korkunun, heyecanın ya da stresin ecele faydası yoktur.
Aynı nedenle de olsa bu örnekler dahilinde iletişim kurabildiğim kişilerin sayısı parmakla sayılacak kadar azdır ama aslında onları kırmak da imkansızdır çünkü belli ki herkes kendi alemindedir.
Ama ben de o iletişime katılmak istiyorum dedim; bana şöyle yankılandı -neyse ne, yüzüme söyle, dobra ol, aşırı sert ol, dürüst ol ciğerimi ye!
Ben ama bunu mu diyordum ki, bilmiyordum.

Ben insanlarla arama belli bir mesafe koymak için asla kötü anılar biriktirmedim.
Telefonumun sekiz yılda bir çalması ne kadar normalse her gün çalması da sadece o kadar normaldir. Karşımdaki insan bu dengeden haberdar değilse eğer ona anlaması için gereken süreyi tanımak zaten bana kalmamış. Dünyanın tüm zamanları onundur -bunu da şimdi asla küsmediğim birine mi dedim?
Hayır.
Bu durumda yarın kim beni arayacak belli değil mi? O konuyu da anlayış gösterilmesi gereken konular arasına almam gerektiğini sanmadım sadece o konuyu kapatan metin yeni elime geçti.
Konu bu!

Yine de bizim aramızda ayıp yok demek her şeye anlayış göstermek değil, benim ahlak anlayışım sana uygun demektir.
Şimdi bizi aynı kefeye mi koydun o anlayıştan yoksun doğdum diyenlerle?
Hayır.

Peki o zaman. Bugün sevgililer günü. Herkes barışsın!
Sevdiğim insanları ise affetmek konusunda hiç bir sınırım yoktur. Sonsuza kadar affederim... her türlü hatasını da, düştüğü tuzakları da, beni aklına getirme şeklini de...

Normalde insanın küsmek için bahanelere ihtiyacı yoktur. Eğer varsa, derhal küsebilmelidir. Normalde bu konu -asla arkadaş olmamamız gerekirdi, demektir. Bu durumda oturup da 'il kim aradı, biz bunu hazmettik bile, yarın sanki kim arayacak' demektense insan bu tuzağa bir daha düşmemeyi de idrak edebilmelidir.
Bu durumda her şeyini paylaştığın bir KİME arkadaşım diyemezsin de... gene de anlarsın ki başka hiçbir dostun yoktur?
Diyelim ki ben pek çok alim gibi, saz şairi gibi de olsa... yarın öbür gün yokum. Adeta tüm dünyaya küstük!!! Konu  bu... 

Tamamdır. Bu şekilde oku... çünkü sevgililer günü.
Mesneviyi oku, daha iyi denir mi hiç?
Ama işte bu da benim için bir hediye.

O anlamda en küçük bir derdim var mı benim? Var... ama okuma. Okuma yeterli.
Şu konu gene mi; ben şuna şu sebeple küstüm dediği sebebi benimle arasından kaldıramayan birinin konusu asla olabilir mi? Olamaz. Olmaması da gerekir. Böyle bir konuya inanmıyorum. Daha doğrusu, daha doğrusuna inanıyorum.
Bir de ama bu konudan bıkmış ve de gereksiz yere yorulmuş birini düşünün ve lütfen gereken mesafenin sizin için mevcut olduğunu anımsayın.
Ben bilmiyorum cennete mi gideceğim yoksa cehenneme mi ama cenneti diliyorum.
Orada hiç öyle bir konu değil ki. Bütün bu konu şiirle tanışmak olsa, o konu burada bu muydu? Kimdi peki! Kim diyebilirdim ben öyle biri için. Adem ve Havva denildiğinde aklına gelmeyen... dedim. Kerem ile Aslı. Romeo ve Juliet. Sevgilisi de var mı? Aman Tanrım!!! 
Kitapta neyse, o konu da odur. Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 14.02.2021 10:26
https://www.youtube.com/watch?v=rtU0ss9Zki4&list=PL_jf0PlE7ADQOBC-Jvk9mmZcUv7b59OOI


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6560
2 Firari Fırtına 4587
3 Mustafa Ermişcan 4074
4 Hasan Tabak 3725
5 Nermin Gömleksizoğlu 3339
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3244
7 Uğur Kesim 3168
8 Sibel Kaya 3050
9 Enes Evci 2744
10 Turgut Çakır 2401

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1604 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com