Hikayeler

Bugün
Okunma: 88
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Burada ne oluyor? Bir çok konu var ve de sevimsiz de olsa bu konular var. Ne okusan da, NE YAPSAN DA bu budur, gibi oluyor, Allah korusun. Neden? İşte. Önemli bir konu da aynen bu kadar yani konu da aynı böyleymiş de ondan. 
Daha önemlisi insanın kendi yolunu bulması gibi bir konu ise sonsuza kadar uzanan bir yolda, kim kaybetmiş de sen bulacaksın demiyor kimseye.
Bir noktada olanı biteni bir kenara bırakıp, daha sıkı tutunmak lazım hayata ama şimdi sorsam dünkü rüyam ne oldu diye, bana baktığı yerden ''seyahate çıktı'' diye bir yalan uydurabilirdi kolaylıkla, her zamanki gibi. Nasıl da ihtiyacım vardı seyahate... bu konuların önemli gibi görünme nedeni ise hiç olmayan ya da tam tersi olan konuların ortaya konmasıydı. Yasaklar ayıracaktı bizi hiç ummadığım şeyler yüzünden, bildiklerimi anlatırken... bu benim için bir duyuluş şekli.

Edebiyatta öyle değil. İnsan daima aynı konuyu hiçe sayıp, aynı konuda hayal kurabiliyor... bu bile iyiydi, bu bile iyi. Yalnız beni endişelendiren şeylerden biri de şu; dünyaya ilk kez gelen biriyle, ilk kez yaşayan biri arasındaki fark! Burada bir fark yok ki, hepimiz de yaşıyoruz. Acaba dünyaya ilk kez gelen biri de yaşıyor mu? Acaba ilk kez yaşayan biri de yaşıyor mu? Aynı prensipleri, aynı saygıyı, aynı dini?

Elbette bu sizi ilgilendirmez madam, ben kendi adıma notlar alıyorum...

Herhangi bir ilk adına açılan bir pencereden dünyada gördüğüm ışıkla... ışığı okuyup okuyup göremeseydim ne olurdu?
Sanki o olacak yakında ama bakalım, emin de değilim.

Kendinize iyi bakın.
Yaşamak adına...
Saygılarımla

Dedi mi?
Dedi.

Ben oradaydım, uçuyordum göklerde, o burada... masal bu ya! Vardım bir kaç cümlesinde. İşte bunlar onlar, dedi.
Çok çabuk kırıldığımı düşünüyorum. Aslında şimdi bunlara ağlamak için çok geç ve bir gün ağlamak istersen ben yine buradayım. Düşünsene kalbimi bir kenara atıp, bu cümlelerden birinde anlaşamadığımız binlerce insandan biri gibi... azat edilmeyi umuyorum.
Yarın bunlar olmayacak ama bunlar yarın bunlar olacakmış gibi olmuştu ve de hayal ettiğim her şey elimden alınmıştı yerine de bir hayal odası yapılmıştı. Ben ilgisizdim. O günlerde daha yeşil görünen bir çöp bile daha çok ilgimi çekiyordu. Bugün bugün olmasa şimdi o çöpte benim defterlerimi arıyordu ve bu da kimseyi ilgilendirmiyordu. Çünkü hayatta başka bir şey olmuyordu ki... bir kaç zorluk vardı karşımızda duran. İşte onlardan biri biraz daha tanıdık duran ve gerçekten en korktuğum yalan da bu... kalbimi kıran.
Umarım asla kırılmazsınız, diyebilen.
Bugün düşün. Aslında yani, aynı şeyi düşündüğümüz için.

Dedi mi?
Dedi.
Gene de bugün kandil. Berat kandili. Sadece bunu söylemek istemiştim. İşte öyle biriyim de ondan... gerçi o harf kullanıldı çoktan. Yani bugün düşünmek için çok sebep var. Düşün. Hep de BöyYorumlar (2)
Hep de Böy 28.03.2021 00:04
en bi yani ...

Hep de Böy 28.03.2021 09:28
https://www.youtube.com/watch?v=J3iB30gCqAc


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6578
2 Firari Fırtına 4601
3 Mustafa Ermişcan 4089
4 Hasan Tabak 3741
5 Nermin Gömleksizoğlu 3354
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3264
7 Uğur Kesim 3182
8 Sibel Kaya 3065
9 Enes Evci 2756
10 Turgut Çakır 2412

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3347 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com