Hikayeler

G.R.
Okunma: 91
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Işık nedir? Müzik çaldığında etrafına yaydığı enerji gibi oluyor çünkü müzik de gök yüzünün ötesinden bir kuvvetle yaratım aşamalarını bilemediğimiz kavramlarla sağlamış ve hatta bence onlara nota denmiş. Kimse nota falan okumuyor olsa da... konu ışıkmış. Bu ışık benim için yansaymış bile dışarıda yanıyormuş ve o nedenle de ışığa bakıp beni bulanlarda akıl fikir olsaymış, ışığın Allah'ın bildiği bir yerden enerji aldığı net olurmuş. Yüce kudretin, güç ve bereketin sembolü olduğu yerde, yani gökyüzünde de ışık varmış. Bu ampul sence benim kafamda mı yanmış? Korkarım öyle olmuş ama buna hayır demek zor değilmiş çünkü o normalde zaten sadece görebilen için ışıkmış. Evet ama güneş de ışık saçıyor... evet öyle ama ampul gibi sönmüyor. O bir sisteme ait bu ise sisteme ait olabilmekle ilgiliymiş. İlgiliymiş!!! o ışık benim için yanıyor olsa, neden sokakta yanıyormuş da evde yanmıyormuş. O ışık ayrıca da ne kadar güzel bir ışık olsa da, müzik çalınca da yandığına göre herhangi bir sebeple de yanmış olmuyor muymuş? Ayrıca da o ışıkla hareket ediyorsan, neden evden hiç çıkmıyorsun... falan. Bu konuda neler yapabiliriz diyeceksin. O da işinmiş!!! Ama unutma ki sen nefes de alıyorsun herkes gibi. Bu ise sadece ışıkmış.

Bu ışığı ben çağırmadım hayatıma gerçi, zaten varmış. Işığın kaynağına bak ona bakarsan... gayet de şıkmış. Bu gibi şartların tamamı için de bir kitap yazılmış ama ne yazmış, nasıl yazılmış, o hangi kitapmış? Bir de o ışıkla vakit geçirmekte olduğunu zannedenler olunca, sırf benim kafamda yanıyor olsaydı diye farz ederekten, sokakta sabahlamak istemediklerinden ömür boyunca, farklı çözümler düşünüp ışık saçmış!

Olabilir. Ben bu kadar anlamlı, o kadar karışık bulmuyorum ama bu bile bir düşünme biçimiymiş ve istemediği pek çok şeye karşı çıkmış

Tövbe tövbe...
 
Bir de çalan şarkının içine dolduğu bir boru varmış, o da ışık falan saçmıyormuş. 
Kolay gelsin herkese.
Bizler
G. 
 
Amma da he, bütün dünya ışıkmış. Diyelim ki yaz geldi diye: okudum, çok güzel roman, general ve yıkılan yazlık evlerinin onarımı içi...  Hep de BöyYorumlar (2)
Hep de Böy 28.03.2021 14:30
https://www.youtube.com/watch?v=J3iB30gCqAc

Hep de Böy 28.03.2021 14:34
in she k AK


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6582
2 Firari Fırtına 4605
3 Mustafa Ermişcan 4091
4 Hasan Tabak 3745
5 Nermin Gömleksizoğlu 3357
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3273
7 Uğur Kesim 3184
8 Sibel Kaya 3068
9 Enes Evci 2758
10 Turgut Çakır 2414

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1110 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com