Hikayeler

Endişe
Okunma: 53
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Arapçada bazı harflerin anlamlarını vermesi daha kolaymış. Bayan yerine bayanlar denildiğinde, bay yerine baylar denildiğinde ortaya çıkan karmaşa yokmuş. Çok daha net bir şekilde vurgulanabiliyormuş çoğul tekil arasındaki farklar. Yine de nedir bizi Arap saçına döndüren bilemiyordum. Bir konuyu olduğu gibi Allah'a emanet etmek dururken, Allah'a havale etmek de öyle miydi? Öyleydi. Bunlar bana denildi. Susturmak ne mümkün. Belki böyle biraz mümkündü. O hiç değilse sadece öyle demiş. Kaplan gibi sırtlana saldırmamış. Bu gibi lafları çok duydum... benim ne kadar kafama takmadığım ise belli değildi. Yani bu şekilde rüyamda da görecek miydim? Gördüm. Görecektim tabii. Gördüm de. Rüyamda kitap gördüm. Ama ne gerek vardı! Evde kitap mı yoktu sanki... vardı. İşte bu kadar da saçmaydı. Tam bir zaman kaybıydı. Sanki okursam harfleri anlatacaktı da... dün ne yedim ben, ayı! Onu anlatacaktı. Aşırı sıkılmıştım. Bıkmıştım. Nefret etmiştim. Belgeseller. O konu ne ki? Olmamıştır öyle. Vardır bir nedeni... ama bu sesler beni öldürecek mi? Benim için o kadar önemli değildi. O adam ise kimdi ki? Belki televizyonda görünecektik. Sanki bunlara da mı ödül verdi? Benimki edebiyat değil mi? Belki internette canımıza okuyacaklardı. Belki dünkü kahve saatimiz iptal edilemeyecekti. İptal edilsin ama... edildi.
Bu açıdan hadi neyse... gerçek hayatta beni sadece Allah'ın bildiği bir yere, Allah seni unuttu diye yollamaya çalışsan da, konu neden benim? Neden Allah değil? İki kere Allah desen olacak ve olmakta olan konuyu niçin karşıma sosisli sandviç gibi çöpten çıkarıyorsun? Film bunlar! O kadar düşünmeye gerek yok... biri canını kurtarmış, film bile yapmış. İzledim. Normalde ağzından çıkan laf ile yapabileceğin bir şey değil çünkü... o yüzden de boşuna konuşma hiç. Kendi işine gücüne bak. Allah'ı zikret. Bunlar ise kitaplarda yazılı. Benim için bazen masal kadar uzaktı ama dünya kocaman bir masal dünyasıydı. Her şey gerçek oluyordu maaşallah. Bu mesela maşallah olacaktı. Oldu. Şu anda oldu. İçki içmesem de olurdu. İçkinin 'I'sı... oldu. O da gerçek oldu. Ama benim içimden geçirdiklerim yalan oldu da aklanıyor mu? Hayır. Su yüzüne çıkamadılar, şimdi ise çıkmıyorlar. Yapı taşları artık burada vardı. Bu açıdan yapı taşları sağlam görünen bir ev vardı. Peki her açıdan da var mıydı? Bilemiyordum! Üstüme gelme, inanamam. Do Re Mi Fa Anladım da, yapı taşları da var mıydı? Kesin vardı ama bu endişe bana pek çok şeyi unutturuyordu. Kapılma. Ahşap! 
Peki yazı nedir? Güzel.  Hep de BöyYorumlar (2)
Hep de Böy 5.04.2021 11:14
https://www.youtube.com/watch?v=wvUQcnfwUUM

Hep de Böy 5.04.2021 13:14
https://www.youtube.com/watch?v=S1I9iju3Z5I


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6582
2 Firari Fırtına 4605
3 Mustafa Ermişcan 4091
4 Hasan Tabak 3745
5 Nermin Gömleksizoğlu 3357
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3273
7 Uğur Kesim 3184
8 Sibel Kaya 3068
9 Enes Evci 2758
10 Turgut Çakır 2414

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1194 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com