Denemeler

Bu dünya hepimizin !
Okunma: 187
Furkan Sezen - Mesaj Gönder


Din ve milliyetçilik başlığı altında inim inim inleyen halk sömürüsü ne zaman son bulucak .  . Gerçekten bu utanç kokuşmuş dünya düzeni nereye kadar gidicek . Neden kimseden ses çıkmıyor . Neden uyumaya devam ediyoruz sıramızımı bekliyoruz yetmedi mi bunca şey . Hala sorgusuz sualsiz neden biat ediliyor . Hakkımızı aramak ne zamandır suç oldu. Birbirimizi ezmekten yorulmadık mı . Kimse düşünmediği için bu zamana kadar böyle geldi böyle gitmemeli ama . Lütfen herkes elini vicdanına koysun ve ona göre davransın . Yarınlar bizim gelecek bizim . Yok olmasın evimiz doğamız sahip çıkalım bizim olanlara . Bütün dünya birlik olmalı ezilenler ses vermeli . Başka cennetler için değil bu dünyayı cennet kılmaya uğraşalım. Kapitalizm sömürüsünden kurtulmamız gerek . Yıllarca böyle mi yaşıcağız . Neden çabalamıyoruz . Geleceğimizden ne bu kadar önemli anlamıyorum . Çıkarlarımızı kenara atıp toplumun çıkarları için gayret gösterelim . Her gün binlerce insan ölüyor dünyada .Herşey rant haline geldi dünyada sağlımızda öyle . Bizler sustuğumuz için . Ah vah dönemi değil dostlar . Artık ayağa kalkmamız gerekli . O zaman hep birlikte söyleyelim " Dünya çapında büyük bir aileyiz,Tüm hayatı yaratan emekçi sınıfıyız,Ne din ne dil farkı bizi ayırır,Sanki bir anadan doğmuş gibi kardeş,Vatanımız ise tüm dünyadır " Sevgiyle kalın arkadaşlar . Furkan SezenYorumlar (2)
AYSU ATEŞ 23.05.2021 23:09
böyle bir zamanda yaşananları çok iyi dile getirmişsiniz

Furkan Sezen 24.05.2021 00:53
Burjuva ideologları sürekli din ve milliyetçilik pompalıyor topluma çünkü ellerindeki yegane koz bu çünkü . Hiç bir zaman bitmesini istemezler biterse onlarda biteceğini gayet iyi biliyorlar . Sermayeleri sömürü düzeni çökecek . Düşenebilen toplum sorgulama yetisini kaparsa . Onların ipini çekecektir . Tarihi materyalist bir açıdan ele almak gerek o zamanda görüldüğü gibi bu savaşımda kapitalistlerin toplum düzenini baskıda nasıl tuttuğunu görüceksiniz .


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6763
2 Firari Fırtına 4749
3 Mustafa Ermişcan 4245
4 Eyyup AKMETİN 3908
5 Hasan Tabak 3902
6 Nermin Gömleksizoğlu 3504
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3450
8 Uğur Kesim 3307
9 Sibel Kaya 3208
10 Enes Evci 2891

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:622 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com