Denemeler

Her şeyden nefret ettirdiniz bizi !
Okunma: 203
Furkan Sezen - Mesaj Gönder


Kim hayatını şu ülkede mutlu geçiriyor merak ediyorum . Gerçi bu sorunun cevabı da bi o kadar açık ama ben bu kadar açık olamıcam  veya ben onlar gibi mutlu pozlar veremicem hayata karşı  . Sebeplerini sizin vicdanınıza bırakıyorum . Düşünsenize sesleniyorsunuz acınızı döküyorsunuz suçlanıyorsunuz ama bu kimsenin umrunda olmuyor . Gelipte hala birileri konuşabiliyorsa bunları görmezden gelip gülebiliyorsa dicek sözüm yok o kişiler için söz olduğunu düşünmüyorum . Ne yaparsak yapalım yaranamıyoruz ciddiye alınmıyoruz . İnsanlardan ne bekliyorsunuz ben anlamıyorum . Çöpe layık görüyorsunuz emeklerini hiçe sayıyorsunuz . Daha ne yapalım diyorsunuz pes pess ! Herkes kendi ütopik hayal aleminde yaşar oldu  . Onları bu dünyada hayal kurmaya lanet ettirdiniz .Psikolojilerini alt üst ettiniz . . Kimler mi yaşıyor bu süreçte parasına para katan zenginler ve belli kesimin insanları . Nasıl bir performans bekliyorsunuz bu insanlardan ayrı bi merak konusu . Çok meraklıyım ben açıkcası merak duyucak o kadar fazla konu bulabiliyorum ki anlatamam anlattırmazlarda . Ne de olsa her konuda suçlu biziz . Biz siz gibi ne görebiliyor ne de yaşamayı hakediyoruz dimi . Kadınlar gençler yaşlılar hayvanlar bitkiler her şey....  Biz var olan her şeyi var olduğumuz için seviyoruz , siz var olan her şeye var olduğu için düşmansınız farkımız bu .. Furkan SezenYorumlar (4)
Dilan Özçelik 5.06.2021 00:59
Bir halk gülemiyorsa, ben mutlu olamam ki mutlu değilim, değiliz..Ne zaman kalbimiz onlarla beraber atmaya başladı? İşte o zamandan beri, hiç yüzümüz gülmedi.. Bizler; hiç tanımadığımız insanlara ağladık... hiç görmediğimiz yerlerde hiç görmediğimiz hayatlara üzüldük..insan bir kuşa, hayvana üzülür mü, saatlerce ağlar mı? Biz üzüldük.. Bir çocuk ağlasaydı biz de ağlardık biliyorum.. Hem bukadar hassas bir kalbe sahip olup hemde milyarlarca insanın arasından onlara benzemeden sıyrıldık.. hiç değilse bunun için mutlu olalım.. Kaleminize sağlık.. Sağlıcakla.

Furkan Sezen 5.06.2021 01:41
Biz inatla sevgiyi haykırcaz . İnatla barış türkülerini söyliyeceğiz . Elbet dünya barışı kazanacak Dilan . Victor Hugo o günleri anlatırken " Bir yığın insanı kurşuna diziyorlar. Hiç kimse sızlanmıyor, ağlamıyor. Ölüm, canlarını almıyor da hafifçe okşuyor onları sanki. Acı, eksik, hüzünlü bir dünyadan ivedi kaçmak istiyorlar sanki. Böylesi bir özgürlükten zevk alıyorlar sanki. Kimse sendelemiyor, tökezlemiyor. Torunla dede aynı duvara sırtlarını dayamışlar. Dede idam mangasını alaya alıyor; körpe ve kumral çocuk, torunu, gülerek «ateş» diye haykırıyor. Bu gülüşte, bu acıklı gülümsemede gizli, yaşam gerçeği. … Bütün bu öldürülmüş ruhlar adına diyorum ki: Bir çocuğun ölümü bir sarayın yakılıp yıkılmasından çok daha acı vericidir. " Paris Komünü günleri .. Ölümden korkmadık korkmuyoruz da bütün çocuklar eşit olmadıkça susmayacağız .

Dilan Özçelik 5.06.2021 10:59
Bende öyle umuyorum, inancımız bu yönde ve bizi yine bu hayata karşı ayakta tutacak yegâne şeydir inancımız, ümidimiz..Tek temennim bu.. sağlıcakla

Furkan Sezen 5.06.2021 15:23
Çok kritik bulduğum noktalardan birisi de şu paragraf " Gençlik ve emek hareketleri , sosyalizmin olanaksız olduğunu düşündükleri sürece dar ekonomik taleplerin , ahlaki protestoların , anarşizmin ya da nihilizmin ötesine pek geçemeyecekler . "( İhanete Uğrayan Sosyalizm s.27 - Roger Keeran , Thomas Kenny )Yani sorunun özüne inemedikçe debelenmekten yaşananları protesto etmekten başka bir şey yapamıcağız . Belki sıkıcı bulabilirsiniz hep aynı şeyleri söylüyor bu çocukta diye ama gerçekten derine inmedikçe sorgulamadıkça bir başlangıç yapmadıktan sonra değişecek bir şeyde göremiyorum . Bu sistemin ( kapitalizmin ) sürekli hafif ağır çöküşler yaşayıp tekrar tekrar ayağa kalkması bizim bu duruma nasıl karşı durduğumuz aslında onun aldığı darbelerin sayısı şiddeti ile doğru orantılı .


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6763
2 Firari Fırtına 4749
3 Mustafa Ermişcan 4245
4 Eyyup AKMETİN 3908
5 Hasan Tabak 3902
6 Nermin Gömleksizoğlu 3504
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3450
8 Uğur Kesim 3307
9 Sibel Kaya 3208
10 Enes Evci 2891

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:753 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com