Romanlar

Kan Arzusu 2
Okunma: 79
Hediye Nur Bulanık - Mesaj Gönder


Bu  hastalıklı bir ruhun işi olmalıydı, başkası imkansızdı. Daha fazla dinlemek istemiyordum. Televizyonu kapatıp kumandayı bir köşeye fırlattım, Başım iyice zonklamaya başlamıştı, gözlerimi kapatıp başımı önüme eğdim.

 

Olaylar böyle başladı ve o gün bu gündür bu labirentte yolumu bulmaya çalışıyorum. Kolay olduğu pek söylenemez her zaman benim bir adım önümde bu hastalıklı zihin ve bu durum beni delirtmek üzere. Hala  bir kurban mıyım yoksa bir oyuncak mıyım bunu çözmüş değilim, beni bu kadar korkutan da  bu aslında. Yapmamam gereken şeyler yaptım ama bunları mecburiyetten yaptım  , asla o hastalıklı ruh gibi değilim (Eskiden böyle düşünürdüm ,şu an birbirimizden pek farkımız olduğu söylenemez).Ben de bu olaylarda sonuçta bir kurbandım. Rüzgar iyice şiddetlenmeye başlamıştı, hırkama sıkı sıkı sarıldım ve  başım önüme eğik bir şekilde yürümeye başladım. Geçtiğim yerlerde sanki hayat ölüyormuş gibi geliyordu,  sanki lanetlenmiş gibiydim.

 

Olanları iyice hazmetmem  gerekiyordu . Belki bu kıza bunu yapan kişiyle beni arayan kişi farklı olabilirdi, yine de iki durumda çok kötüydü . Bunları düşünürken kahve makinesinin sesiyle irkilip kendime geldim . Bu duyduğum şeylerden sonra midemin kahveyi kaldırabileceğini düşünmediğim için makineyi kapatıp duş almak için banyoya girdim. Küveti ağzına kadar sıcak suyla doldurdum, belki ruhumun üşümesine iyi gelirdi . Sıcaklığına umursamadan direkt küvete girdim ve aşağıya doğru kaymaya başladım . Sadece kafam dışarıda kalınca durdum  ve kafamı arkaya attım .  Sanki bütün vücuduma iğneler batıyordu ama çıkmayacaktım. Ne kadar öylece durduğumu bilmiyorum sıcaktan iyice bayışmıştım  , gözlerim kapanmaya başlamıştı.Yavaşça ayağa kalkıp küvetten çıktım.Bornoza doğru uzandığımda yerinde olmadığını fark ettim .Her hafta evime temizliğe gelen abla kirlilerin arasına atmıştır diye fazla umursamadım,dolaba yönelip yeni bir bornoz çıkarıp hemen üstüme geçirdim.Vücuduma hala iğneler batıyordu, yavaş adımlarla yürümeye başladım.Koridorun sonuna geldiğimde yerde bir tane siyah gül duruyordu.Gördüğüm anda  vücudumdaki  bütün kan sanki  bir anda çekilmişti,kalbim yerinden çıkmak üzereydi.Ayaklarım geriye gitmek istiyordu ama adım atamıyordum,sanki  olduğum yere çivilenmiştim.Ağlamak istiyordum ama ağlayamıyordum,resmen taşlaşmıştım.Gözlerim etrafta deli gibi onu arıyordu,korkuyordum.Gözlerim tekrardan siyah güle döndü yanında bir not vardı ,ilk bakışta fark edememiştim . Acaba notta ne yazıyordu , sıradaki kurban ben miydim ? Etrafı kolaçan edip yavaşça nota doğru yöneldim, bir el mesafesi kaldığında etrafımı tekrar kolaçan ettim . Kimse yoktu , hızlıca notu alıp banyoya doğru gerisin geri koşmaya başladım.Banyoya girer girmez hemen kapıyı kilitledim ve açık olan havalandırmayı kapattım.Sonunda dizlerimin bağı  çözüldü ve duvar dibine çöktüm . Ellerim zangır zangır titriyordu , benden ne istiyordu; ağlamaya başladım.Göz yaşlarım akmayana kadar ağladım , bir sürü bu tarz dosyalarla ilgilenmiştim ama olayın tam ortasında olmak çok farklı bir şeydi . Allahın cezası herif ne yazmış diye notu açıp okumaya başladım.

“ Hediyemi beğendin mi ? Senin için özenle seçtim , sonuçta sen benim  en güzel ve en özel  oyuncağımsın .Efendini sinirlendirmemen ve ona ömrünün sonuna kadar itaat etmek zorundasın yoksa sonun kızıl kafayla aynı olur. Oysa onu çok sevmiştim  , onunla oynaması çok güzeldi ama dayanamadı . Ben de  bu yüzden yeni bir oyuncak seçtim , o da sensin . Benimle oynamaya hazır mısın ? Ben seni sabırsızlıkla bekliyorum , yakında başlıyoruz .”

Korktuğum başıma gelmişti, aynı adamdı ve sıradaki kurban bendim . Sinirle kağıdı paramparça edip yere fırlattım . Tüm bunlar tam bir saçmalıktı , aptalın biri hepimizle oyun oynuyordu . Sinirden delirmek üzereydim ,  aynı zamanda da korkuyordum . Ne yapmam gerekiyordu  ? Lanet olsun! Madem oynamak istiyordu , oynayacaktık ama benim kurallarımla.  Sağlıklı bir zihin her zaman hastalıklı bir zihinden daha üstündür , bu oyun oynanacaktı . Artık korkak gibi davranmayacaktım ,  bu konularda ondan daha bilgili ve daha üstündüm .

Efendim yeni oyuncağınıza hazırlıklı olsanız iyi olur!

 


 İlk bölümün devamıdır.
Yazım hatalarım olabilir , kusura bakmayın.
Hobi olarak bir şeyler karalamaya çalışıyorum ,umarım beğenirsiniz .
görüşlerinizi bekliyorum,  iyi okumalar dilerim.

Hediye Nur BulanıkYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6656
2 Firari Fırtına 4666
3 Mustafa Ermişcan 4159
4 Hasan Tabak 3812
5 Nermin Gömleksizoğlu 3420
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3359
7 Uğur Kesim 3237
8 Sibel Kaya 3126
9 Enes Evci 2811
10 Eyyup Akmetin 2549

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:835 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com