Denemeler

İKİ SEÇENEĞİMİZ VAR
Okunma: 105
Eyyup Akmetin - Mesaj Gönder


İKİ SEÇENEĞİMİZ VAR

 

Rahmani yol-- şeytani yol,

Doğru yol--Yanlış yol,

 

Çalışanın yolu--Çalanın yolu,

Sabırlının yolu-- acelecinin yolu,

 

Edebin, secdenin yolu--Şehvetin, eğlencenin yolu,

Cennetlerin yolu--Cehennemlerin oylu,

 

          Şu an dünyamızda, bir tarafta açlıktın, susuzluktan ölenler varken, diğer tarafta da tokluktan ölen, bolluktan azmış, açlığı yurt dışında tatil yapamamak sanan cahillerimiz var. İnsanlar bollukta şükür etmesi gerekirken, tersine isyan ediyor.. 

       Anlamak zor.. Fakirler ise yokluğa isyan etmiyor, aksine onlarda şükür var. İnsanları anlamak hakikaten zor.. İnsanlar için bir iyilik yaptığınızda ondan kötülüğü bekle derler. Genelde doğru çıkar. Çünkü şeytanlar boş durmaz. Hem iyilik edeni, hem de iyilik etileni isyankâr yaparak günahlara girmeleri için hep hazır ol da beklerler. Bunu bilmek insanları rahatlatmalı, tüm kötülükler şeytandandır. Yönünüzü ona doğru çevirdiğiniz an, tuzaktasınızdır.. O yüzden Yüce Yaradanın emirlerinden, Efendimizin sünnetlerinden ilham, bilgi alarak yolumuzdan dönmemeye azami gayret göstermek zorundayız.  Yolun sonunda ya cennetler var yada cehennemler ..  Dönüş yok. Şeytaniler bu aralar hücumdalar..  Ya özgürlük --ya sağlık, Ya insanlık- yada kölelik diyorlar..  Tercih basit gibi gözükse de çok önemli..
sonsuz cennetleri veya cehennemleri seçmek ….  Basit gibi göstermek şeytani bir tuzak..  Aşı ol, bir iki, üç, beş yetmez cip tak kurtul…  Hastalıklara kesin çözüm. Doktora, ilaçlara da gerek yok. Sen ölümsüz oldun ………. Yaşasın deme …….

       Şeytanın düşmanına doğru işi olur mu?… Ya Yüce Yaradana kulsunuz, cennetlere talip, yada İblise köle siniz cehennemlere talip.....  Seçmek özgürlük, seçtikten sonra bağlılık şart…..  Dünya işlerinde de öyle değil mi? Her işin bir kuralı var. Uymayanları kovarlar…  İblise tapan halamlara uyanlar kendilerini cehennem azaplarında bulurlar….

 
Eyyup AkmetinYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6656
2 Firari Fırtına 4666
3 Mustafa Ermişcan 4159
4 Hasan Tabak 3812
5 Nermin Gömleksizoğlu 3420
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3359
7 Uğur Kesim 3237
8 Sibel Kaya 3126
9 Enes Evci 2811
10 Eyyup Akmetin 2549

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:717 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com