Senaryolar

Son Bölüm: Sevgi Durağında Şakalaşmalar
Okunma: 68
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Birlikte çıktıkları bir tatilde dört kez kaza geçiren bir çiftin ölümden dönmelerine ve tatil yerine varmalarına şahit oluyoruz. Çift tatil boyunca birbirlerine olan saygılarını yitirmiş olduklarını ortaya koyuyor ve biraz da araları düzelsin diye fazladan çaba harcıyorlar. O kadar neşeli bir çift olduğumuzu bilmiyorduk, insan bazı şeyleri kaybedince anlıyor modundalar. Bir yandan da o kadar kazayı atlatmış olmanın getirdiği bir huzur var. Biz her şeyi atlatırız, derler. Bu sahneden şunu anlıyoruz -Şeyma İsmail'i rüyasında bile görse kötü bir olay olmaktadır oysa İsmail Şeyma'nın rüyalarında evlenmiş mutlu biridir. Hayat uzaktan göründüğü kadar pembe olmayabilir, bazen olayları birlikte atlatmanın değeri de bir değer görebilir. Bugüne kadar pembe rüyalar gören Şeyma'nın hayal dünyası tersine dönmüştür ama İsmail'i uzaktan gördüğü kadarıyla evli mi değil mi bilememektedir. Onun tek istediği gerçek aşkı bulduğunda arkadaşlarının ayartmalarıyla yanlışa sapmamış olmaktır. Onların kendisine uygun gördüğü kişileri ve ilişki şekillerini o kendisine uygun görmemektedir. Şeyma gerçekten de o gün kaza geçirir. Paranoya ile platonik aşk arasındaki bu serüvende neler olur? Hayatını sadece işe giderek geçirmekten yana şikayet etmeyen Şeyma'nın asıl derdi nedir? Reklam ajansında çalışmasının bu olanlarda payı nedir? İşle aşkı bu kadar birbirine karıştıracak kadar zayıf biri midir? Şeyma hayatında yaşadığı psikolojik zorluklara rağmen ayakta durabilişini hayallerindeki ilişkiye bile taşıyamamaktadır. İş yerinde yıllar sonra gördüğü biri tesadüfen arkadaşı olabiliyor da, yıllardır hayalini kurduğu adam nasıl olamıyor gibi çelişkilere düşmemesine rağmen, farklı çelişkilerle bu hayal dünyası ve onun baskı altında kalışı çelişkili durumlar ortaya çıkarır. Şeyma her defasında polisin imdadına yetiştiği olaylar sırasında İsmail'in de hayatta zorluklar yaşadığını bilmemektedir. Bir defasında İsmail evden çıkar ve karda kayarak düşmeye başlar. O an orada polis olmasa belki duramayacaktır.
Yine de tatile gitmişlerdir. Orada yemekteki çekişmeleri... arabadan inişleri, odayı beğenmemeleri gibi detayları görürüz ama anlaşamayan iki kişi dışında bir fikir vermez. Yine de Şeyma'ya göre İsmail tanıdığı herkesten daha masum biridir. Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6675
2 Firari Fırtına 4679
3 Mustafa Ermişcan 4174
4 Hasan Tabak 3828
5 Nermin Gömleksizoğlu 3435
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3376
7 Uğur Kesim 3249
8 Sibel Kaya 3141
9 Enes Evci 2823
10 Eyyup Akmetin 2648

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4996 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com