Senaryolar

Dizi: Oya Süper Kahraman
Okunma: 76
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Olaylar sürekli tek bir baş kahramanın etrafında gerçekleşmektedir. Oya’nın ailesi, Oya’nın komşuları, Oya’nın arkadaşları, Oya’nın okul çevresi, Oya’nın selamlaştığı kişiler, Oya’nın sürekli karşılaştığı karakterler gibi... Oya atletik yapılı, derslerinde başarılı, kendi dünyasıyla barışık, kendi hayatını sevdiği konularla donatmayı seven ama sürekli etrafındaki insanlarla birlikte yeni yeni olaylara adım atan bir genç kız. Gücünü mitolojiden almaktadır. 

Oya anne babasının tanışmasını öğrenir! Annesi kraliçe babası kraldır... Oya’nın annesi doğal yollardan değil Tanrılar tarafından hamile kalmıştır. Oya’nın annesini kendisi hamileyken öldürmek isteyenler olmuştur. Kendisi uzak ülkelere kaçırılır, Oya evlat edinilir. Ejderha savaşlarına katılmak için kralın sarayına gittiğinde Oya’yı kendi kızları gibi seven kral bu benim çocuğum der. Oya ejderha savaşları ikincisiyle evlenir! Kendisi birinci olduğu için bu durumu komik bulanlar olur. Halkın sevgisini tekrar kazanmaları zaman alır. Kralın hayvan kılığındaki baba olduğu ortaya çıkar. Kral aslında Tanrı’dır. Onca zaman Oya’yı hayvanlar mı büyütmüştür?Oya kendinden küçük bir kızın sürekli aptal yerine konmasından hoşlanmaz. Onunla birlikte bir tehlike atlatır. Kehanet yerine gelmiştir. Yenilmezliğe kavuşma sırası Oya ve arkadaşına gelmiştir. Psikolojik olarak eğitici bir öykü oluşur ama içinde yeraltından haberler alan bazı canlı türleri de vardır. Artan farkındalık serüvene çağırır ve küçük kahramanlarımız aptal yerine konmamak için bir akıl hocası bulurlar. Mağaraya da yaklaşmamaları gerekmektedir. Mağarada sınavlar farklı, dostlar düşmanlar çok farklıdır. Ateşten gömlek ortak noktalarıdır. Dönüş yolunda kendilerindeki değişime kendilerini adamaya karar verirler. Oya kendini feda edebileceği bir amaç bulmuştur.Oya rekabet, adalet ideallerinden sonra şimdi de özgürlük için yola çıkmıştır. Oyuncu kişiliği serüveni eğlenceli hale getirir. Kusurları onu gerçekçi olmaya itse de, başına gelenlerin ucu bucağı yoktur. Özdeşleştiği bir komşusuyla aslında ne kadar farklı olduklarını görür. Edindiği bilgilere göre Oya hakkında konuşulanlara bir dur demesi gerekmektedir. Oya artık okula gitmemek için bahaneler bulmaktansa kendi başının çaresine bakmalıdır. Müjdeciye göre herkesin Oya hakkında konuşması güzel bir şey olabilir. Oya kendi enerjisini özgür bırakmayı öğrenmek için gölgesiyle savaşa girer ve bilgelik kazanır.  Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6675
2 Firari Fırtına 4679
3 Mustafa Ermişcan 4174
4 Hasan Tabak 3828
5 Nermin Gömleksizoğlu 3435
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3376
7 Uğur Kesim 3249
8 Sibel Kaya 3141
9 Enes Evci 2823
10 Eyyup Akmetin 2648

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5005 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com