Hikayeler

Paramparça
Okunma: 89
Aslı Çelik - Mesaj Gönder


      Siyah gecenin içindeki beyaz dolunay ve pirinç tanesi gibi görünen binlerce galaksi.. Sizde benim yaptığım gibi farklı açılardan izliyor musunuz bu pirinç tanelerini?
    Üstünde uzandığım tahta masa sanki bütün uzuvlarımı içine çekmiş ve bedenimi masayla bütünleştirmişti. gözlerimi zorda olsa açtığımda havanın ılık esintisi gözlerimle buluştu. Esinti göz bebeklerimden içeri süzülüyor ruhuma karışıyordu. dirseklerimden destek alarak doğrulduğum masa uğursuz sesler çıkarırken gökyüzüne baktım , kızıllaşmaya başlayan tek tük bulutlar güneşin doğacağını haber ediyordu. Gözlerim çatının hemen köşesindeki saksıya takıldı. Büyük olmasına rağmen yan dönmüş ve küçük duruyordu. İçindeki topraklar saksının yanına taşmış , dökülen toprakların arasında duran ismini bilmediğim bir kaç yapraktan oluşan çiçek solmuştu.
Çiçekler de intihar eder mi? yoksa sadece cinayetlere mi kurban giderler? 
   Yavaş hareketlerle çıplak ayaklarımı beton zemine basarak ayağa kalktım , nerde olduğunu bilmediğim ayakkabılarımı aramadan öylece kapıya doğru yürüdüm. Terasın aksine ev daha kötü haldeydi.
Her zaman buzdolabının üstüne sabitlediğim faturalar, rafların üstüne koyduğum minyatür süsler, çok sevdiğim dalga desenli porselen tabaklar ve bakmak istemeyeceğim birçok eşya parçalanmış bir şekilde öylece duruyordu. Köşeye atılmış gri battaniyeyi alıp aynı yavaşlıkla yürüyüp köşeli koltuğa oturdum.  Üşümeye başlamıştım bağdaş kurduğum yere bu sefer uzandım ve battaniyeyi üzerime çektim. Yastık yoktu, olmasa da olurdu. Gözlerimi zorla kapatıp öylece bekledim...
 Aslı ÇelikYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6675
2 Firari Fırtına 4679
3 Mustafa Ermişcan 4174
4 Hasan Tabak 3828
5 Nermin Gömleksizoğlu 3435
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3376
7 Uğur Kesim 3249
8 Sibel Kaya 3141
9 Enes Evci 2823
10 Eyyup Akmetin 2648

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4965 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com