Hikayeler

İNSANLAR
Okunma: 1255
OKTAY KARA - Mesaj Gönder


       Ben Oktay KARA .
       Size aklıma ne gelirse anlatmak istiyorum. Anlatacaklarım da bir bütünlük aramayın . Sonuçta ben yazar değilim . Sadece düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
       20 yıllık yaşamım boyunca bir çok insan tanıdım . Siz şimdi içinizden bağırıyorsunuzdur çok olmuş
diye . Ama inanın her türlüsü geldi başıma. Benim bir insanda ilk arayacağım özellik karşılıklı güvendir. Güven benim için kutsaldır. İnsanoğlu (herkes değil ) yaşam boyunca bencil olmuştur. İçinde hep ben egosunu büyütmüştür. Bir olaydan kendisi etkilenmedikçe hep bana ne ki demiştir. Ama bana göre bu çok yanlıştır. Eğer içimizde merhamet duygusunu yitirmişsek bilin ki sizin bu hayatta yeriniz yoktur. Ben özellikle sevdiğim insanlara elimden geldikçe yardım ederim. Benim bu hayatta çok değer verdiğim benim için özel olan biri var. Şu ana kadar onun yüzünü güldürmek için hep çaba gösterdim. Çünkü onun gülmesi beni de güldürüyordu. Bana göre mutluluk bulaşıcıdır. Sen eğer mutluysan çevrendeki insanın mutsuz olmama gibi şansı var mı sizce ? Şunu unutmayın birinin mutsuzluğu sizin mutluluğunuz olmasın…
                                                                                                                       SIMETRIOKTAY KARAYorumlar (2)
Sedef Kara 30.07.2011 16:02
Merhaba, Oktay Kara. Yazında anlatıkların güzel şeyler, lakin için de tezad var. İnsanları yaşamları boyunca, bencil olmak ve ego büyütmekle suçlamışsın. Ama yazının içine kendi ego ve bencilliklerini serpiştirmişsin. Mİsal sen: Özellikle sevdiğin insanları mutlu edermişsin (ihtiyaç duyanları değil). Onun gülüşü seni güldürürmüş. Ayrıca anlattıklarında bir bütün, haksızlık etme kendine.

OKTAY KARA 30.07.2011 18:18
öncelikle eleştiriniz için teşekkürler .haklı olduğuğnuz yanlarınızda var ama ben kendimi açıkcası benci görmüyorum . teşekkürler..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6507
2 Firari Fırtına 4541
3 Mustafa Ermişcan 4024
4 Hasan Tabak 3676
5 Nermin Gömleksizoğlu 3297
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3184
7 Uğur Kesim 3133
8 Sibel Kaya 3008
9 Enes Evci 2704
10 Turgut Çakır 2373

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3654 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com