Hikayeler

Vampir Kızın Günlüğü
Okunma: 36
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Gerçek annem zaten canavarınki, sorun yok. Ben canavarın üvey kızı olduğumu yeni öğrendim, o nedenle bir yaşıma döndüm. Üç yıl sürdü bir yaşıma geri dönmem. Canavarın ailesi büyüktür, gözleri de yeşildir hepsinin. Canavara benzediğim için şüphelenenler çok oluyordu ve biz de bir DNA testi yaptırdık. O kadar tatlı biri yaptı ki testi, onunla arkadaş olduk. Canavar annemi kovmuş ama babam hala onun yanında çalışıyor. Mecburen ayrılmışlar. Canavarın emirlerine karşı gelmek zordur. Canavar için hayat çok uzun değildir, sadece sonsuzdur veya değildir. Vampirleri sevmez. Dediğin gibi insan kanı içmekten iyidir mücevher yemek, öyle değil mi? İyi ki senin yanındayım, o vampirden kurtuldun. Sahi senin adın ne, sana adınla hitap etmek isterim. Toplum bizi vampirler kadar çok sevmez. Kalbine bir tahta ucuyla müdahale ettiğin vampirler gibi ölmüyoruz biz, sizin gibi kısa da değil hayatlarımız, biz açlıktan ölüyoruz sadece. Çok uzun süre aç kalamam ben, ölürüm çünkü mücevher yeme bağımlılığım var. Hafızam çok güçlüdür, okulda anlatılan her şeyi bir kerede aklımda tutuyorum ve bir daha unutmuyorum. Nezaket kurallarını pek bilmem ama bana kolay alışırsın çünkü senin için iyi bir can yoldaşı olurum. Çelişkili durumları sevmem, hayatım kurallar üzerine kurulu benim de! Aşık olup annem ve babam gibi ayrılmak istemediğimden o konu benim için karmaşık, ben sadece arkadaşlık kurup her şeyi yaşamayı seviyorum. Benim kurallarım basit, akşam yemeğim önümde olsun...

Kız hiç durmadan konuşuyordu. Sanki çocukluğumdan beri yanımdaymış gibi kendisinden emindi. Onun hayallerini yıkmam imkansızdı. Onu sevdiğimi söylemem zor ama ona alışacağım, bu ne tuhaf bir cümleydi böyle, ne kadar da gereksizdi. Keşke önümde bir kitap olsa ve onu takip eder gibi sözlerini takip etsem! Ama edemiyorum. Bu çelişkili bir durum değildi kendisi için. Nasılsa şiirlerimi yemişti... artık uzun uzun konuşabilirdi.

Canavarlar nasıl okur, sana öğretebilirim. Canavar olmasaydın seni anne olarak seçmezdim, tabii ki sende de canavar kanı var değil mi, yoksa o sandık neden odanda dursun.

Onları yemek tabağı sandı. Çelişkileri yoktu. 
 
Kan kokusu alıyor musun? O koku annemle babamın tanıştığı günden geliyor bize! Şimdi de sen anlat...
 
Ona ne anlatabilirdim? Benimle konuşan bir ilahi sevgi taşıyıcı olmasaydı asla kelimeleri bulamazdım. Benimle konuştu, dedim ve güldüm.  Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 6.05.2022 08:20
https://www.youtube.com/watch?v=2Py37G9qsfY


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6738
2 Firari Fırtına 4729
3 Mustafa Ermişcan 4226
4 Hasan Tabak 3881
5 Eyyup Akmetin 3679
6 Nermin Gömleksizoğlu 3485
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3430
8 Uğur Kesim 3291
9 Sibel Kaya 3191
10 Enes Evci 2872

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1399 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com