Denemeler

İnsan Üzerine
Okunma: 120
Mustafa Talha Sızan - Mesaj Gönder


İntikam hissi insan doğasının ayrılmaz bir parçasıdır. Kendilerine "ahlaklı insan" "iyi insan" diyen bu topluluğun her ferdi intikam hissi ile doludur. Bu ahlaklı insanlarımız kendilerine yapılan her kötülüğü zihninin en derin  köşelerine kazımakta ustadır. O değerli gururları kırıldığında vahşi bir hayvana dönüşürler.
Kendilerine yapılanları o kalın kafataslarının altındaki taş tabletlere çiviyle kazırlar, bir daha unutmamak üzere. Öyle ustadırlar ki duygularına da kazırlar. Lakin söz konusu iyilikler olunca oldukça acemiler. O çok bilmişler topluluğu söz konusu kendilerine yapılan iyilikler, fedakârlıklar olunca hiçbir şey bilmiyorlar. Gözleri kapalı; kulakları kapalı, dişleri dudaklarına saplanmış, yalanları akıyor ağızlarından. Sahip oldukları her şeyi kendilerinin sanıyorlar, bu yüzden değerini bilmiyorlar. Bu nankörler topluluğu ellerindeki her şeyi kaybetmeden vefayı hatırlamaz. İntikamlarını ise davranışlarının altında saklayarak alırlar. İntikam ise sadece kendinden güçsüz olandan alınır. Hayatın bir hiyerarşisi vardır. Üst basamaktan tokat yiyenler bir alt basamağa tokatı atar. Herkes altından intikamını alır, intikam alacak bir alt bulamayan ise ağlayarak hayattan intikam alır. Hayat da intikam alır, üzerinde yaşayan parazitleri öldürür! Kırılan, kırar! Üzülen, üzer! Öldürülen ise öldürür!Mustafa Talha SızanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6815
2 Firari Fırtına 4781
3 Mustafa Ermişcan 4281
4 Eyyup AKMETİN 4149
5 Hasan Tabak 3937
6 Nermin Gömleksizoğlu 3538
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3483
8 Uğur Kesim 3330
9 Sibel Kaya 3241
10 Enes Evci 2922

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:609 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com