Denemeler

İnsan Üzerine
Okunma: 57
Mustafa Talha Sızan - Mesaj Gönder


İntikam hissi insan doğasının ayrılmaz bir parçasıdır. Kendilerine "ahlaklı insan" "iyi insan" diyen bu topluluğun her ferdi intikam hissi ile doludur. Bu ahlaklı insanlarımız kendilerine yapılan her kötülüğü zihninin en derin  köşelerine kazımakta ustadır. O değerli gururları kırıldığında vahşi bir hayvana dönüşürler.
Kendilerine yapılanları o kalın kafataslarının altındaki taş tabletlere çiviyle kazırlar, bir daha unutmamak üzere. Öyle ustadırlar ki duygularına da kazırlar. Lakin söz konusu iyilikler olunca oldukça acemiler. O çok bilmişler topluluğu söz konusu kendilerine yapılan iyilikler, fedakârlıklar olunca hiçbir şey bilmiyorlar. Gözleri kapalı; kulakları kapalı, dişleri dudaklarına saplanmış, yalanları akıyor ağızlarından. Sahip oldukları her şeyi kendilerinin sanıyorlar, bu yüzden değerini bilmiyorlar. Bu nankörler topluluğu ellerindeki her şeyi kaybetmeden vefayı hatırlamaz. İntikamlarını ise davranışlarının altında saklayarak alırlar. İntikam ise sadece kendinden güçsüz olandan alınır. Hayatın bir hiyerarşisi vardır. Üst basamaktan tokat yiyenler bir alt basamağa tokatı atar. Herkes altından intikamını alır, intikam alacak bir alt bulamayan ise ağlayarak hayattan intikam alır. Hayat da intikam alır, üzerinde yaşayan parazitleri öldürür! Kırılan, kırar! Üzülen, üzer! Öldürülen ise öldürür!Mustafa Talha SızanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6763
2 Firari Fırtına 4749
3 Mustafa Ermişcan 4245
4 Eyyup AKMETİN 3906
5 Hasan Tabak 3902
6 Nermin Gömleksizoğlu 3504
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3449
8 Uğur Kesim 3307
9 Sibel Kaya 3208
10 Enes Evci 2890

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:624 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com