Hikayeler

Aşık Oldum 28
Okunma: 41
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Ban'e göre kader her şeyin bahanesiydi. Kader yazdıysa olur dediği şeylerin arasına beni bir türlü koyamadığı gibi beni aklından da silemiyordu. Ona olan sevgim hiç bitmedi aslında ama ona acıma duygumu yitirmiştim artık. Onun benim hakkımda ne düşündüğü umurumda değildi. Ban’i anlatmayın bana diyebiliyordum artık arkadaşlarına. Ban’i bir diğer insandan dinlemek kadar sıkıcı bir şey olamaz benim için hayatta. Ban aklımı istila ettiler dedi ve anlatmaya başladı.

Eski sevgilisi, hani şu “ünlü olmak kolay mı” dediği gün Ban beni stüdyoya gittim diye öldürecekti, işte o korkunç bir kaza atlatmış. Ban de onun hayatını kurtardı diye onu asla bırakamayacağına inanıyormuş mu ne. Batıl inançları olan biriymiş. Ban’in evine taşınmış, Ban’den izin bile almadan eşyalarını yerleştirmiş ve bir daha hiç ayrılmayalım demiş. Ban’in anneleri de evlenin bari demişler ve olay böyle gelişmiş ne yazık ki. Ban hayalet gibiydim diyor, sanki ölmüşüm ve ağlayanım yok gibiydim. Sanki benim için çok mühimmiş gibi bunları anlatıp durdu. Ban’i affettiğimi söyleyebilirim ama ben olsaydım eşyalarını toplayıp gitmesini söylerdim dedim, sen erkek değilsin dedi Ban.

Kolaya kaçan bir yapım yoktur. Biraz konsantrasyon, biraz huzur, biraz da merhamet için ömrümü verebilirim ama neden olması gerektiği gibi biri olayım demem yetmiyor gene diye de içim içimi yer. Yetmiyordu. Bir cümleyle her şeyi özetlemem Ban’in gözünü doyurmuyordu. Ban’in sorunları benimle olan ilişkisinden çok daha büyüktü ve bunun nedeni sevgi eksikliği değildi. Bunun nedeni aşık olmaması da değildi. Hayatta benden fazla aşık olacağı kimse olmayacak, bundan emindi. Nedeni neydi? Belki de bunun nedeni bu ilişkiyi kendisine açıklayamıyor oluşuydu. Bütün bunları bana açıklayabiliyordu ama kendisine açıklayamıyordu.

Ban sevgiyi ve merhameti iletişim sorunu haline getirme diyordu bana ama bu bir iletişim sorunu değildi bence, bence kalbimden ağzıma yayılan bir histi ama dudaklarımdan dökülmüyordu bile ağdalı laflarla bu dolaysız aşk sayfası, açılmıyordu bile sayfa ben yazmazsam şayet her günün ağır bedellerini, beni yargılıyordu adeta ben kendi sebepsiz gözyaşlarımı savunmazsam. Ban lütfen beni kaybetmek istediğini söyleme dedim, bu şekilde benim üstüme gelirsen beni tamamen kaybedeceksin ve bir daha dönüşü olmayan bir yoldan konuşmamızı imkansız hale getirirken bu kez iyi düşün. Ban beni kırdığı için üzülmüş her gün. Beni nasıl geri kazanacağını zaten bilmediği için de zayıf bir anına denk gelmiş ve başka birini sevdiğini sanmış bir süre ama onların ilişkisinin bitmesinin nedeni ben olamazdım, olmamalıydım da çünkü onları bir kez olsun rahatsız etmedim hatta onların haklarını ben savundum.

Ban isterdi ki diğer kadınlar gibi onu her gün arayıp beni bırakmaması için yalvarayım ama bu benim yapımda yoktu ne yazık ki. Neden, dedi. O bize bunu yaptı, biz de ona bunları yapalım! Ben daha önce Ban’in de dediği gibi kötü şartlarda da doğru davranmaktan yanaydım. Yıllarımı saçma bir iletişim bulamacına dönüştürmek istemiyordum. Kırıcı olan Ban’in evlenmesi değildi benim için, bu herkesin başına gelebilir, kırıcı olan Ban’in beni de içine kattığı bu oyunda yanlış tarafta yer almasıydı. Ben iyi bir iş buldum, bir kurumda sekreter oldum ama bazen yaratıcı çalışmaları da bana yaptırıyorlar. Ban buna sevindiğimi söyleyemem, ben seni çok daha iyi yerlerde görüyorum dedikten kısa bir süre sonra işimden oldum. Beni burnu havada buldular, beni tembel buldular, beni iş yeriyle aynı ruhu taşımamakla suçladılar! Ban giderek bencilleşiyordu. Daha önce aşk kıskançlıkları gibi görünen huyları bana telefonda bencillik olarak görünmeye başlamıştı. Beni birden fazla kez araması yetmezmiş gibi internetten mesajlar atıyordu. Bir mesajında şöyle yazmış: merhamet dilenme, iste yeter!

Ona olan acıma duygum tekrardan şöyle gelişti, çaresiz bir ilişkiyi filmlerdeki gibi yaşamaması kızı üzecekmiş gibi bir iletişimi daha iyi bir şeye yönlendirmekte zorlandı, sinirleri buna yetmedi. Her şeye olur peki demek kendisine daha kolay geldi. Ban’i iş yerimden kovulduğum konusunda bilgilendirdim, bir daha beni aramayacaktı. Kısa süre sonra boşandılar ve artık yeniden hayatımdaydı. Artık ikimizin sorumluluğunda bir de çocuk vardı, o şartla boşanmışlar. Bu harika dedim, bence iyi. Çocuk dünyanın en tatlı canavarı gibiydi. Çok zeki değil ama aklı başında ve harika bir konuşma dili vardı. İşte hiçbir şarkının anlatmaması gereken bölüme gelmiştik. Bunlar müziği bozan bir dilde konuşulan gerçeklerdi, hiçbir şarkı bunları okumak istemezdi ama ben bu duyguyu iyi bildiğimden okuyordum. Kaçmak en kolayıdır, koşup yetişmek ise en güzeli.

Hafta sonu kurabiye ve biraz süt çıkarıp Ban’le çocuğun gelmesini bekledim. Geldiklerinde bir masal kanalı açtım ve mutfakla iç içe olan salonda izledik. Bir süre benim evimde kalacaktık, daha sonra ise onların da istedikleri olurdu elbette. Çocuk bana “sen ne iyi bir insansın” dediğinde utancımdan ölecektim ama bir saat güldük buna. Hemen kaynaşmıştık ve mutfaktan salona geçip biraz mısır alıp film izledik. Ödevlerinde ona yardım etmemi istemedi önce, daha sonra kendisi gelip sordu. Onu çok sevmiştim. Keşke burada yaşasam dedi bana o zaman, ben de umarım dedim. Diğer buluşmamızda beş arkadaşıyla birlikte geldiler ve küçük bir parti verdik evde. Onu o kadar sevmemin nedenlerinden biri de buydu, çok dost canlısıydı. Bu uyumu yakalamışken bir daha bırakmadık, hafta sonları Ban ve çocuk bendeydi, hafta içi hiçbirimiz görüşmüyorduk zaten. Neden bilmiyorum. Öyle oldu. Bir iki yıl böyle geçti.Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 4.11.2022 16:43
https://www.youtube.com/watch?v=z1Ir489EpgI&list=PL_jf0PlE7ADR7RoPPve3891aiw-f9NNIX&index=15


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6815
2 Firari Fırtına 4781
3 Mustafa Ermişcan 4281
4 Eyyup AKMETİN 4150
5 Hasan Tabak 3937
6 Nermin Gömleksizoğlu 3538
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3483
8 Uğur Kesim 3330
9 Sibel Kaya 3241
10 Enes Evci 2922

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:684 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com