Hikayeler

Aşık Oldum Son
Okunma: 46
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Hayat bir gün olsun bana gülen yüzünü gösterecek miydi? Ben de sabrettim, ben de inandım, ben de güzel günler görmek istedim ama Ban kuşlarla konuşu gibiydi, yanımda olsaydın keşke. Bütün bu olanların nedeninin benim onun yanında olmamam olduğunu sanıyordu, o kadar etik anlayışı olan insanlarmış bunlar, eski sevgilisi ben yanında olsaymışım bunu yapmazmış. Bunu aklım almıyor, yanında olmam adına bir umut taşımayışını, beni insan yerine koymayıp sonra üste çıkmasını, beni kukla gibi elinde oynatmasını elbette sevmiyorum. Benim en gıcık olduğum davranışları bir bayanın hayat tarzına dönüştürmüş olması ne yazık ki benim gözümde affedilir bir konu değil ama o bunları benim hayat tarzım sanmış güya, ne demekse. Hayat tarzı bu kadar kaba olan insanlara nazaran en iyisi benmişim, Ban’i sevmesinde benim de payım varmış veya beni yok saymış ve bir masala inanmış, benim için fark etmiyordu, masal anlayışımız bile farklı!

Hayat bir gün olsun bana şefkat gösterecek miydi? Elimden kaçırdığım kendi hayatımı daha kaç kere yüzüme vuracaktı? Benim için önemi olan konular Ban için de önemliydi ama öyle gibi yaşamıyordu. Kurabiye saati gelmiş çocuk gibi benim hayatıma dahil olduğunda mutsuzdum. Daha sonraları küçük jestlerle, bazen çocuk gibi süt getirmemi istediğinde, bazen dünya turuna çıkalım der gibi beni parka davet ettiğinde fena değildi hayat ama Ban hayatı kaçırıyordu artık. Soru şuydu: senin de canın yandı, şimdi alıştın mı? Ben bu soruya cevap vermek istemiyordum artık! Bu korkunç sorunun sorulmuş olmasının büyük bir terbiyesizlik olduğunu düşünüyordum. Ben kendi sorularıma cevap almak istiyordum ve cevapları bende olmasa da soruları benim elimdeydi. Ban’i suçlayarak nereye varabilirim ben de bilmiyorum çünkü bu eziyeti bana o yapmadı. Kaderi suçlamak ve yorumlamak da çok gereksiz ve kaba bir davranış olurdu.

Yukarıdaki soruların hepsinin tek bir cevabı varmış gibi yaşamak istemiyordum. Sorulardan sevdiklerimi yanıtlamak istiyordum. Yanıt alamadıkça kudurmuş gibi kendi sorularına yanıt arayan insanları duymak istemiyordum, kendimi duymak istiyordum. Müzik bir kaçış gibi geldi bana... insan bunu önce kendisi başarmalı. Ben asla elimden geleni yapmayı, başladığım işi bitirmeyi yabana atmadım ama Ban’e göre başladığım işi yarım bırakıyordum. O kendi kurallarıyla oynamak istiyordu! Bense aynı çarkta benin de bir rolüm olsun istiyordum. Bir erkek olarak Ban bu şartlarda kahraman olmanın ötesinde yaşıyor olsaydı eğer, onunla ilişkimi bitirmek için her şeyi yapıyor olurdum ama Ban çok kötü bir gecenin bir kahramanı olmuştu. Onu silmek o kadar da kolay değildi.

Sevgiyi ruhumda hissetmek, kalbimde aşktan da büyük bir sevgi taşımak, sözlerimde bu sevgiye yer vermek güzeldi ama hayat bunları takdir etmiyor. Hayat bunların bilinçli seviyede ele alınmasını takdir ediyor ve bu bilince hizmet eden kitaplar, kutsal araçlar bunların en önemlileri. Peki ne yaşayacağım? Nasıl bir insan mutludur? Nasıl bir insan fantezilerinden kurtulup gerçek hayatta mutluluğa gülümser? Nasıl bir insan sevgiyi her güzel günde aynı coşkuyla yaşar? Nasıl bir insan affeder? Nasıl bir insan samimiyetini yaşayabilir? Nasıl bir insan bir düzen kurduğunda gurur duyar? Nasıl bir insan tercihlerini doğru yapar? Nasıl bir insan kolay yıkılmaz? Nasıl bir insan acemice başladığı bir işte ustalaşmak ister? Nasıl bir insan doğayı sever? Nasıl bir insan kitaplarda kalıcı bir alışkanlık yakalar? Nasıl bir insan güzellikten yana şansını iyi görür ve şükreder? Nasıl bir insan bir sonraki karnesini almış gibi ufkunu görür? Nasıl bir insan bir sonraki ferah evinde oturuyor gibi konforludur? Nasıl bir insan yaptıklarının karşılığının iyi olduğuna inanır? Nasıl bir insan iyi ilişkiler kurar? Nasıl bir insan pişman olmaz? Nasıl bir insan hayatına saygı beslerken karar almakta acele etmez? Nasıl bir insan mesafelerini koruduğu için sevinir çünkü sevgi aynı yerde kendisini bekliyordur? Nasıl bir insan kaybetmekten korkmaz? Nasıl bir insan hediye almaktan mutluluk duyar? Nasıl bir insan yaşamasa da bazı şeyleri düşündüğü için sevinir çünkü küçücük aklı bir sevgi kırıntısı almıştır? Nasıl bir insan yaşarken ölür ve beklentilerini sıfıra indirir?

Bilemiyorum. Sorular güzel... insanlar çeşit çeşit. Tüm bu sorulara Ban ile birlikte yanıt verebilmiş olmayı dilerdim ama olmadı. Umarım bundan sonra olacaklar daha anlamlı yanıtlarla dolu olur. Ban beni olduğum gibi kabul ettiğinde artık hayattaki her şeyi birlikte yapıyorduk. Birlikte okuyorduk, birlikte yüzüyorduk, birlikte gülüyorduk, birlikte geziyorduk ve birden bana uzun bir tatile çıkacağını söyledi! Bunu yapma Ban dedim, çok kırılgan bir ilişki bu, beni tekrar terk etme. Bunu yapmam lazım dedi, istersen sen de gel diye ekledi. Bunu ne zaman planladın dedim, çok oluyor dedi. Benim tek bir günü yalnız planlayamadığım bir dünyada bütün hayatını değiştirebilecek bir tatili planlamıştı. Bu beni çok üzdü. Eskisi gibi Ban istediği yere gitsin istemiyordum artık. Bener’le yalnız başıma ne yapacağım dedim? Çocuk senin, beni görmek bile istemez. Sorun yok, ben dönünce görüşürsünüz, dedi.

Ban dedim, benim yerime bir dublör tutsaydın hayat sana ne derdi? Biraz düşündü ve: sevginin sınırlarını çizen eşine söyle iş işten geçiyor artık ben seni kaderimde görüyorum ve bunu değiştiremem, bence benim için yaratıldın. Bu bir canavar Ban, dedim. Bunu sana ancak bir canavar söylüyor olabilir. Ondan kurtulmalısın.
Ban bana bunu söyleyen sen olamaz mısın dedi ve gitti. 
Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 5.11.2022 10:56
https://www.youtube.com/watch?v=GtUxPg9jRLM&list=PL_jf0PlE7ADT6OwINZClo2i1gFAJDpgEZ&index=2


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6815
2 Firari Fırtına 4781
3 Mustafa Ermişcan 4281
4 Eyyup AKMETİN 4149
5 Hasan Tabak 3937
6 Nermin Gömleksizoğlu 3538
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3483
8 Uğur Kesim 3330
9 Sibel Kaya 3241
10 Enes Evci 2922

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:531 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com