Romanlar

YAŞLI ÇİFT TAŞINIYOR
Okunma: 42
Eyyup AKMETİN - Mesaj Gönder


YAŞLI ÇİFT TAŞINIYOR


  
     Bizim son beşiğin keyfi genelde yerinde, C….. emmisi ona üç tekerli bisiklette almış ki değmeyin keyfine. Yaramaz olunca bisiklet demirden de olsa fazla dayanmamış bizimkine, oyuncak arabalar, tabancalar, elmalı şekerler. Şımardıkça yaramazlıkları da artıyor. Her istediğim olsun istiyor. Ama o günlerinde sonu bir anda gelivermiş.

        C…… emmi Küçük bahçeli evini satmış. Neden sattığını Kimselere söylememiş. Paraları ne yapmış. Kimileri kumar oynamıştır, kimileri yanlış yerlerde harcamıştır, bir sürü olur, olmaz laflar. En olur tarafı, damadının borçlarını ödediği. Damadı hiç çalışmaz, her gün sabah kahvehaneye gider, akşam gelir. Bol Şeytan nefesi (sigara) çeke, en ucuzundan, en dumanlısından. Çoluk çocuk ne yer ne içer umursamazmış. C……Emmi de onların yanına taşınmış mecburen, tek odalı bir ara yere… Bizim son beşikle görüşmeler, kesilmiş ister istemez. Son beşiğin yaramazlıkları iyice artmış. Koştururken bir gün kafasını yarıyor. Anası koşturup bir avuç toz şeker, bastırıyor kanayan yerin üzerine, bir parçada temiz bez bağla kafasına haydi, oyuna devam.

     Nerede öyle ambulans, ambulans adı bile yok. Bir gün düşer ayağını yaralar, bir gün kolunu. Toz şeker pansumanı tamam geçti, geçti birde dua tamam oyuna yine devam. Derken Bizim son beşiğin okul zamanı da gelmiş.
Eyyup AKMETİNYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6815
2 Firari Fırtına 4781
3 Mustafa Ermişcan 4281
4 Eyyup AKMETİN 4149
5 Hasan Tabak 3937
6 Nermin Gömleksizoğlu 3538
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3483
8 Uğur Kesim 3330
9 Sibel Kaya 3241
10 Enes Evci 2922

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:685 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com