Romanlar

KURS GÜNLERİ
Okunma: 137
Eyyup AKMETİN - Mesaj Gönder


KURS GÜNLERİ     

         Bizim ki kendisine meşguliyetler ararken, bir arkadaşı Cami hocasını Tanıyorum. Kuran-ı Kerim öğrenelim hem de namaza başlarız önerisi gelir. Bizimki hemen kabul eder. Ama o arkadaşının abisi de bizimkinin arkadaşı. Oda önce ben geleyim seninle, hem o dükkâna bakıyor. Oda sonra gitsin.

          Sonunda Başlarlar Elifba öğrenmeye, bir iki ay sonra bizimki camii de müezzinlik yapmaya başlıyor. Sonra iki arkadaş on parmak daktilo kursuna gitmeye başlarlar. Orada da kızlar çoğunluk, kurstan çok lak, laka gelmiş gibiler. Dedikodu bol, nedense hep tesettürlü kadınlar, kızlar onlara batıyor. Yok! onlarında yanlış işleri varmış, varsa var size ne?. Bakın kızlar onları günahları kendine, sizinki de kendimize. Onların günahları size göre daha az olur, gizli işler çevirseler de bir günaha bir günah kazanıyorlar. Siz böyle bir günahı kaç kişiyle paylaşıyorsanız o kadar günahlarınız katlanıyor. Beş kişi sizi tesettürsüz görüyorsa, beşle en az beşle çarpın, yüz kişi görüyorsa yüzle çarpın. Günahlarda sevaplar gibi paylaştıkça artıyor.. Günahlar bire birle, sevaplar bire en az onla çarpılıyor. Yani her açıdan onlardan az günah işlemiyorsunuz.. Okuyun öğrenin başkalarına çamur atmakla siz temiz olmuyorsunuz. Çamurda olanlar çamur atar. Bizimki onca haf söyler ama kızlar bizimkine pek kızmazlar. Diğer erkekler bir şey söyledi mi kızlar kırk cevap verirlermiş. Erkeklerde Abdülhamit neden bu kadar kızmıyorsunuz da bize kırk cevap. Kızlar biz onu tanıyoruz. Art niyetle bir şey söylemiyor. Anlaşamıyor olabiliriz ama. Kendince doğru bildiklerini söylüyor. Sır tutar size bir şey söylesek her kes duyuyor. Aylar sonra bu kursta bitiyor. Bizimki askerlik celbini almış gideceği günü bekliyor. O arada çağırıldığı yemeklere, eğlencelere katılıyor. Yemekler, eğlenceler, helalleşmeler hızlı geçiyor günler. Herkesin yakınları asker uğurlamasına geliyor. Bizimki ben öyle şeyleri sevmem, kime gelmesin istemiyorum, ısrarlar olsa da bizimkinin dediği dediktir. Bildiklerinden fazla ısrar etmezler.

          Bizim ki çantamızı alır gideriz, nasipse teskeremizi alır, yine aynı çantamızla döneriz der. Son vedalaşmalarını yapar çantasını alır yallah Acemi birliğine, kapıdan girmeden bir berbere kafalar üç numara içerde fazla uğraşmayalım, tedbirli olmak her zaman iyidir. Üç ay ye-iç, yat, kal eğitim. Sonra kısa bir ara izin sonra, şut uzun bir süre usta birliğine.

  
Eyyup AKMETİNYorumlar (1)
BABAMCAN YETMEZ 7.10.2023 08:56
DAVET EDER
Helaller ruhunu besler,
Huzurunu daim eder,
Emeğini bereketli eder,
Paylaşmayı teşvik eder,
Hak yola, davet eder.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4889
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:643 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com