Hikayeler

Kitap Okuma Pratikleri
Okunma: 39
Hep de Böy - Mesaj Gönder


O halde karşımıza 2 ütopya tanımı çıkmaktadır. Bunlardan birincisi Adarno'nun toplumsal pratiğe karşı sürekli koruduğu mesafeyi, ikincisi de Benjamin'in o mesafenin ürettiği düş dünyasından uyanış çabasını anlatır.
Emre Zeytinoğlu, Sanatın Suç Ortakları

Ben kişisel olarak risk almayı sevmem, herkes hem evet diyor hem de hayır dedirtiyorsa: evet derim. Ama tercihen evet demek ve evet dedirtmekten yanayım. Bu zamana yayıldığında bir çıkmaza girmez, vakit kaybı olur.

İktidarın halka dayandırılması fikrinin yaygınlaşması ile birlikte, geniş halk kitlelerinin politika alanında ön plana çıktıkları görülür.
Münci Kapani

Baş örtüsü sadece örtüdür, giysi ile bütünlük oluşturur. Giyim etik anlamda sosyal statüyü değil uyumu anlatır. Sosyal uyum ve toplumsal uyum aynı şey değildir. Sosyal uyum sosyalleşme de içerebilir. Ben de boynuma bağlıyorum bazen. Bencil olmamak lazım.

O an kurtulmak istediğim bir konusu vardı, bir kitabımı çöpe atmıştım, yeraltı edebiyatıydı. Yazarı görse ne olurdu? Hiç. Ne yaptın derdi. Herkes görse ne olurdu? Gereksiz bir davranış.
Açlık sınırında yaşayan insanlar, kalbi temiz o insanlar için fakirlik neyse, bizim için de o. Bizim refah seviyemizi herkesle birlikte arttıracak yolda olmak huzur verici zaten. Neden iyi bir dilekte bulunmak önemlidir?

Cinayet kendi mantığını hiç kimseye dayatamaz diyorlar. Mantıkdışı olan hiçbir mantık çerçevesinde bunu onlara söyleyemiyor oluşumuzdaydı! Hapishane içinde okunan türküler toplumun hafızasında da var, filmlerde ve belgesellerde. Biz nerede yaşıyoruz?

Bir yerde küçük adamların büyük gölgeleri görünüyorsa, orada güneş batıyor demektir.

Konfüçyüs
Cesaret gerektiren bir konu varsa o konu bireyseldir. İnsan tek başına neye cesaret ettiyse ve baş edemiyorsa, konuyu açmadığı bir noktaya ihtiyaç duyar, susmak yerine susuyorum demek gibi.
Binlerce kişi de olsa herkesin yeri ayrıdır. Kimse aynı potada farklı bir dil konuşmaktan bahsetmiyorken bile! Zor olan hep birlikte üzülmek değil ki benim için, paylaştığım hiçbir şeyi paylaşmadığım yalanını dinlemek zorunda kalmak. Konu ne? Algı bozukluğu!
Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6858
2 Firari Fırtına 4815
3 Eyyup AKMETİN 4495
4 Mustafa Ermişcan 4314
5 Hasan Tabak 3975
6 Nermin Gömleksizoğlu 3575
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3522
8 Uğur Kesim 3356
9 Sibel Kaya 3276
10 Enes Evci 2958

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4064 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com