Hikayeler

Emrivaki Yasaklansın
Okunma: 53
Hep de Böy - Mesaj Gönder


İnsanın kendi sınırlarına tecavüz eden her şey emrivakidir bence. Emrivaki olmayan bazı durumlar olabilir belki ama bir kez emrivaki yapıldıktan sonra konu artık onun etrafında gelişir, emrivakiyi alışkanlık haline getirmek dünyanın en çirkin şeyidir. İnsan ailesini ziyarete gidebilir ama aileden olmayan birinin veya kovulduğu evin ziyaretine gitmese iyi olur. Kovulmaktan beter olduysa da orayı mümkün mertebe tavrını koyarak terk etmelidir. Ancak emrivaki yapan insanlar çok ne yazık ki... haber vermeden gelirler, bir günlüğüne gelip yıllarca insanı kendi yalanlarıyla oyalarlar, insanların sabrını zorlayacak laflar ederler, zihnimize kadar sızıp bizi zayıf düşürürler, vampir gibidir onlar, baş etmesi zordur. İnsan davet edilmediği sürece bir eve gitmemeli ve de gidecekse eğer ev sahibinin iznini alıp yemek yiyip orayı terk etmelidir.

Çocuklarınıza emrivaki yapmamayı öğretebilirsiniz ama bir başka insanın hayatına emrivaki yaparak girdiyseniz sizi bu ağır yükten kimse kurtaramayabilir. Ben ilk emrivaki yaptım sonra o kadar zayıf düştü ki emrivaki hayatımızın bir parçası oldu diyorsun, benim için sorun yok diyemiyorum, benim hayatıma da emrivaki bir yalnızlık tecelli etti. Bunun sorumluları mutlaka cezalarını çekecektir. Şimdi ben vampir oldum ama kanla beslenemiyorum... ne yapmalıyım, demiyorum. Ben vampir olmadım, kaçtım kurtuldum, konuyu vampir bir dostunuza açın.

Emrivaki sözle, hareketlerle, şakalarla da olabiliyor. Bir insanın inancıyla oyun oynamak korkunç bir emrivaki örneği ne yazık ki. Kimse kimseyi değiştiremez ama siz benim hayat hikayemi değiştirip sonra da anlayış bekliyorsunuz. Bunu bulamayacaksınız. Beynimde vampirler var.

Emrivaki bu internet üzerinde müstehcen fotoğraf yollamak dışında bir şey olamaz. Ben o fotoğrafı görmek zorunda değilimdir ve ne yazık ki kutumu açtığımda bulduysam, yasalar size hükmedecektir. Yasalar hakaret üzerine kurulu olsa da konu yazı çerçevesinde kim ne isterse yazar diye gelişiyor. Vampir çıplak.

Emrivaki örneği olarak mesela insanlar boşanmak istiyor ve bu tek taraflı bir sözleşme olarak sürüyorsa bu emrivakidir. İnsanlar boşanma hakkıyla yaşıyorken bu hakkı elinden alınmış gibi bir tablo sergilemek aşırı çirkin bir emrivakidir. Vampir dayak yemiş gibi ama herkese saldırıyor.

Emrivaki olanlardan biri de insanın planlarının bozulmasıdır. Örneğin beni son güne erteleyen biri son gün defol git başımdan dediyse, bu emrivakidir. Bu durumu telafi edecek bir gerçeğim yoksa bu daha da çirkin bir emrivakidir. Emrivaki yapmadım diyemez... sadece benim değil sistemin planlarını bozmuştur ve vampir ayaklarını sürüyerek geri geliyor.

Emrivaki olarak sömürüldüğünde sana bir yumruk atsam emrivakidir, sana bir kelepçe taksam durduk yere emrivakidir. Bunlardan birine hayır derken diğerine evet denilmesi ikiyüzlülüktür. Vampirin bir yüzü insanmış.

Emrivaki yapmayın! Evrenin yasaları haklı olandan yanadır daima... insanlara düşünmek için süre verin her konuda, sizi geri aramazsa aramayın, bizim nefsimize zulmetmeyin. İnsanları kendi yolundan alıkoymayın, haddinizi aşan tekliflerde bulunmayın. İnsanların hayat çizgisini değiştirmeyin, bilmediğiniz konularda susun. İş, aşk, aile çok ama çok hassas konulardır. Emrivaki yapan vampir sürüsü şehri istila ediyor.  Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6858
2 Firari Fırtına 4815
3 Eyyup AKMETİN 4496
4 Mustafa Ermişcan 4314
5 Hasan Tabak 3975
6 Nermin Gömleksizoğlu 3575
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3522
8 Uğur Kesim 3356
9 Sibel Kaya 3276
10 Enes Evci 2958

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4179 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com