Hikayeler

Küçük Plan Büyük Planı Yuttu
Okunma: 113
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Benim büyük planım yani benim için önemli olan şeyler sizin için önemsiz olan küçük detayları içeriyordu: müzik gibi! Müziği gözünüzde büyüttünüz ve benim planlarımı hiçe saydınız! Büyük planım izin istemek, onay almak aşamasını geçmişti bunu iş prensibiniz sandınız! Sizi affedecek yerlerim ağrıyor, bütün dünyayı affettim oysa. Arkadaşlık yalan oldu, kariyerim yalan oldu, hesaplarım yalan oldu, ailem yalan oldu...

Siz benim büyük planımı hor görüp kendi sinsi planlarınızı onun yerine yerleştiremezsiniz. Ben kaliteden anlarım, ne aradığımı bilirim, sizinle paylaşmam bile ki beni eleştiremezsiniz!

Küçük müzik planının içine sızmış bir çocuk bahçesi bana kıro görünüyor. Kırodan da öte inançsız, ahlaksız ve başarısız... müziğini bile kimseye danışmadan yazamazmış ama ailesini bir kenara yazmış. Olabilir. İnsanın başına her şey gelebilir. Siz benim büyük planımın büyüklüğünü istesiniz de göremezsiniz.

Sizi belki davet edeceğim yere başka bir kamera soktunuz.

Sizi asla görmeyeceğim yerde beni alemin diline düşürdünüz.

Sizi seçemeyeceğim uzaklıktan beni sırdaş edindiniz.

Bunlar şarkı olsaydı olurdu, siz bana emir veremezsiniz...

Müzik planlarımın büyük bir bölümüydü ama planlarım ondan büyük olduğu için öyleydi. Siz önce kendi planlarınızı sunup sonra da benimkinin içine sızamazsınız. Sizi sırdaşım olmaktan men ediyorum.

Müzik dünyanın bir gerçeği olsa da cennette yok, bu nedenlerle yok. Sizler beni ilimden anlamamakla bile suçlayamazsınız. Bu bir hakaret davası, aşk değil. Ben çoktan kazandım, siz değil. Benim elimde kitaplarım var, henüz okumadın diyemezsiniz.

Sizin için basit görünen bu gerçek benim midemi bulandırıyor. Konserde bile iletişim kurmayacağı insanlarla evimde iletişim deniyor. Ne kadar mutlu olsanız da insanlık ceza da çekiyor. Sizi affetmek yürek istiyor ama yüreğimi kör kurtlar yemiş gibi gök gürültüsünden medet umuyor.

Sizleri suçlamak istemezdim ama aynı hikayeyi anlatıyorsunuz, neden, çocukların mı canı çekiyor? Beni boşuna umutsuzluğa sürükleyen müzikleri de sevmem zaten. Benim hayat hikayemin affetme kapasitesini taşırdılar. Ben mektup zarfı değilim ki kuşlar şansını yitirsin... kuşlar ötüyor, doğa bayram yapıyor. Buna büyük plan diyorsunuz ve planlarınız sadece benim büyük planımı dışlıyor. Bunlar insanı Allah yolundan etmesin.

İnsanlık iyiye gitmiyor, bir ülkede ikinci evlilik yasaklanmak üzere, diğerinde Kuran okunuyor, sen sanki hangisine gideceksin?

İnsanı müziğin kenarında soluyan bir küçük canlı gibi gördüğünüzde ben bütün hayallerimin yıkıldığını gördüm, gözümün önünde. İnsanın bir kaderi vardır onu olası şekilde yaşar, siz benim kaderime hükmedemezsiniz, bin parçaya bölünmüşken beni kendi işimden, çalışma prensiplerimden edemezsiniz.

Hayat sandığınız kadar basit değil. Büyük bir mücadele bu. Sanmayın ki pes ettim! Canım müzik çekti diyemezsiniz... diyemiyorsunuz da. Neden? Çünkü beni küçük görmek sandığınızdan daha büyük bir yalan. Bin kez de özür dileseniz, beni ikna edemezsiniz.  Balığın büyüğü küçüğünü yer dedi müzisyen, beni benden etti bunu sezen her duyarsız insan. 
 
Oysa youtube bile daha uyumlu. Bir açıyorum bütün albüm orada, aynı tarz şarkılar var, hem de canımın çektiği anda, canımın çektiği yerde. beni sandınız? Beni salak yerine koyamazsınız.  Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 6.02.2023 10:13
https://www.youtube.com/watch?v=1V0xQkk9kbc&list=RD1V0xQkk9kbc&start_radio=1


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4889
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:682 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com