Hikayeler

Dünyayla Yarış
Okunma: 118
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Evinde oturan sessiz insana kulak verin diyorum, cehennem diyor. Kutsal yasa müzik diyeni kurtaracağım diyor, beğenmedim diyor. Bu küçük bir dava değil, bütün kitap ondan korku duymakta sakınca görmüyor. İnsanları o kadar zor durumlardan kurtaran bir şarkı yazdım, beni kurtarmak biliyor... ben armoni kitabını okudum, bununla gurur duymakla beni suçluyor. Cennetin resmini yaptım, olmaz diyor, ben kaptım. Müziği oraya taşıyanlar ceza görüyor. Bunlar küçük dertler değil. İnsanoğlunun bilinçlenmesi yetmez, okuması da gerekiyor.

Bana ağır gelmemişti kutsal kitapları okumak, benim kafamı karıştırmayın, evimde kitap var depreme işaret ediyor. O gün sağ kalmıştık diyor, bir sonraki depremi bilen kuruma dava açılıyor. Bu kadar eziyeti kim çeker anlamadım ben. Yeryüzü hassas olsa da doğa kanunları bizi içeriyor. Bizi dışlayan zihniyete dur denilmesi şart. Sanat kazanmak zorunda. Müzik terminolojisi demek yeterli. Biz ne yapıyoruz? Gelinlik üretiyoruz, müzik, yemek dağıtıyoruz, müzik: beni kurtarmak bilmiyor! Susun şimdi.

Bu dünyanın müzik olduğunu unutmayın denilmiş. Kutsal yasayı da duydum, okudum da, neden okuduğum kitaba değil de okumadığım güne işaret ediyor. Bu kesinlikle yasak. Bizde yasak. Onlarda yok. Benim gibi hacet namazı kılan birini bulamazsınız. Her kanun için tek tek dua ediyorum... arkasından gelinlik borcum var sanan bir kadın çıkıyor. Cama çıkmış gibi bir edayla ses kütlesi olarak dünyaya meydan okuyor. Bunlar çok korkunç. Ben ne yapıyorum? Allah’ım arkamdan ateş topu gönderme. İyiliklerimiz sayılmıyor bile... kötülük bizi perişan ediyor.

Daha adil bir tartımız olduğundan eminim. Çalışıyorum, her gün ve demin. Bunlar dile getirilmeden de beni duyacak olan kitle beni duymazdan gelmeyi huy edinmiş, insan topluyor. Evim başıma yıldı diyorum, inanmıyor. Efendim benim deprem çantam var, tahmin bile etmedim ki bir başka şehirde olsun deprem, evim başıma yıldı diyorum, inanmıyor. Duygularımı hiçe sayıp resimli sunum yapıyor. Kendi duygusal iletişimimle arama giriyor ve düşmanlarımla yani asla uzlaşmayacağım insanlarla konuşuyor.

Bu kadar eziyeti kim çeker? Ben ölmekten korkmuyorum, asla korkmadım, sonsuza kadar da korku duymayacağım. İnsanları korkutmayın...ben sadece ezilmekten, eziyet görmekten rahatsız oluyorum. Yok mu arttıran, hayat beni zor durumda bırakan şeylerle güya teselli sunuyor. Evet, doğru, dua belayı defeder, buna deprem diyor. Bu hatalara düşmeyin!

Kitabı okumak yetmez. İbret alın diyen kitap bizim kitabımız!!! Diğerini şöyle bir okuyorum, bin tane soru soruyor? Kimmiş Eleza? Ya ben deli değilim, asla da olmadım... ben ne yapıyorum: bunları ayır diyorum, bu karmaşayı yok et, düze çıkar, netleştir.

Benim işim mi sanıyorsunuz bunları? He, biri bir de öyle sanıyor. Kim demiyorum ben asla, bana insanları yollamayın başıma. Ben nasıl diyorum. Nasıl daha iyi olur?

Müzik sustuğunda olmuştu, neden? Çünkü düğünüme müzik bilmeden geliniz... neden? Çünkü benim büyük planım daha önemli de ondan. O ne yaptı, kesti müziği kendisininkini koydu. Ben tek tek size bela sunmuyorum, asla sunmadım ama şikayetim büyük. Ben iki şarkıyla bütün kitabı açıklıyorum, cehalet ne yazık ki yenik.

Hayatı hafife almayın. Ne öğrensek iyidir... yazık doğrusu, yer yarılabiliyor!!!

Allah ülkemizi deprem sorunundan azat etsin!!!  
TEŞEKKÜRLER. İYİYİZ.  Hep de BöyYorumlar (1)
Hep de Böy 6.02.2023 13:42
https://www.youtube.com/watch?v=Eo-KmOd3i7s&list=RDEo-KmOd3i7s&start_radio=1


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4889
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:756 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com