Hikayeler

YOKLUĞUN
Okunma: 773
Burcu Türkmen - Mesaj Gönder


Bir kadın ve bir erkek severler birbirlerini. Aşkın o inanılmaz yürekleri ağza getiren sevdasına atarlar adımlarını. Bakmışsın herşey bir anda oluvermiş. Sever kadın ölesiye ölümü bile ailesini onay vermeyen nefretine rağmen sever.Erkekte sever kendisi için ailesini karşısına almasını umursamaz ama yinede sever. İleride pişmanlığın tohum zerreciklerinin bedenine yapıştığına şahit olacakta olsa kadın bağlanır.Aşk denilen o illetin kendi pembe beyaz hayal dünyasına kapılır. Kalbi her sabah çiçekler açar. Kalbinde biriken güvercinler her zaman kanat çırpıp uçar. Ne bildik bir memlekete ne bildik bir ülkeye sadece sevdiğine. Aşk bakmadığın sevda denizini keşfetme yoludur kaptanı sen.Yaşatırsın kalemi, kağıda aşık eder çizer dururkun kelime sözlerini. Anne ve babanı karşına alarak evlenirsin sonuçsuz umarsızca. Büyü dağarcının yollarını yarılarsın. Manolya çiçeklerinin kokuları kalbini sarar. Sevda zambakları etrafında fır döner elbet güzellik kurbanı olur yaşarsın. Evliliğin çiçekli böcekli cicim aylarını yaşar sevdiğim adamın süprizlerine mest olursun.Yaşamın böyle güzel aşk sözleri, süprizleriyle geçeceğine emin gözlerle bakarsın. Aşk büyüsü kadına da erkeğe de hediyesini Allah tarafından verir. Kadın hamile olur. Evladını kucağına alma hayallerini bekler duygusallığın diplerine vurursun. Kocam dediğin sevdiğin duygusallığını kadınsı haline vurur. Oysa anneliktir o güzel duygu. Çocuk gelir dünyaya kadının merkezi evladı olup çıkar sevdiği adamı unutmaz ama.Sevdiğine hala ilk günkü heyecanla bakışları tazedir.Sever kadın bir dakika şüphe etmez sevdasından.Ah erkekte öyle olsa keşke evladının dünyaya gelmesiyle bakışları dışarda dolanır. Gezer gözleri başkalaşmış başka kadınlara. Sevda biter kalbinde bilir elbet kendisini sever bir kadının evde beklediğini. Karısını bir mal gibi görer nasılsa evde ölesiye bağlı sevdama der sözleriyle. Oysa ne çok sevmişti sözleriyle, gözleriyle erkeğini. Kocası, sevdiği başka ufuklarda başka kadınlara selam verip avutmuştur gönlünü. Onun için aldatma değil bu sadece anlık bir kaçamaktır. Peki ya evdeki çocuğunun anası olan kadını.. Neden aşk başlarken biter sözler kenetlenip hapis yer duygular. Kadın sezer analık duygusuyla değil kadınlık hislerinin verdiği güçle. Bilir kendisini zamanında seven adamın başka kollarda kalbine mutluluk denilen yalanlar biriktirdiğini. Ama susar herşeye rağmen kalbine dert biriktire biriktire hayata bakar. Lanet savurur kalbinden sevdiğine beddualar yağdırır zamanında kendisini avutan o kalbe. İçi içini yese de susar.Allahın adaleti kollarına bırakır kendini. Evladını düşünse de gözleri ardında nefes alır.Her aklına sevdiği başka bir kadınla düşse paralanır bedeni. Sadakatine eklediği evladını hatırlar. Dayanamaz yaşadıklarına yaşatılanlara.Sevdanın ağır yükünü bedeneni akıtamaz. Evladını biriciğini annesine teslim eder.Gözlerine bakar bebeğinin HOŞÇAKAL der.

Sevdiğim;
Yaşanılması zor bir anı bıraktın kalbimde. Yaşattığın mutluluğun her anısına bebeğimize sahip çık.Zor bir karardı çekip gitme ama olmasaydı böyle bir son.Keşkelerin her bir sözü kalbimi yakmasa keşke.Sevdim seni ne bir ömür bitecek kadar ne gideceğin kadar. Korktum birgün beni bırakıp gideceksin evhamıyla. Sen bak evladımıza bu aşk ağır geldi yalnızlığıma. Evde üç kişilik bir dünya varken ben sensizlikle yalnızım işte.Ne desemde bitse bu kıvrandığım acı. Sevmemişsin benim gibi delice beni. Özlemler çoğaltmamış kalbindeki sevdayı. Başka tenlerle avunup durdun. Başka bedenlerle yalnızlığına çare olup bir çare sevdamı sildin.Sende kalsın anılar ben yaşattıkların ağır bir şekilde ezildim. Ama kurtulma zamanı özür diliyorum evladımı anasız bıraktığım için. Anlayamaz yaşadıklarımı, çektiğim bir başınalığı kötü bilsin beni ama anasız bellmesin kendini. Hoşçakal sevdiğim benden sana bir hediye evladım yokluğumda ona bak beni hatırlamasanda olur.Elveda....
Kadın ahh kadın yaşadıklarını bileklerinden alır. Ağır cezayı kalbinden alıp bileklerine dayar jileti. Akar oluk oluk kan durmayan bir şelale gibi kanar acılar. Birer birer dökülür nefretler. Huzur bulur kendini kaybetmiş beden yukarılarda bir yerlerde. Kalbinde vedalarla yaşama kapatır gözlerini evladına avunacak bir mezar taşı bırakır.İşte yaşadıklarına kanıt değil de ardında kalanlara bir emanet bırakır mezar...Burcu TürkmenYorumlar (2)
muzaffer bayraktar 1.09.2011 19:32
Bir bayan'ın acı sonunu anlatmışsınız. Ama bence kendisine yapılan bu haksızlığı, daha doğrusu ihaneti can'ıyla ödemesi doğru bir karar değil. Gelecek seferde ihanete uğrayan kadının, nasıl ayakta dimdik durup, çok güzel işler yapabilecek yazınızı yazmanızı istiyorum. kaleminize ,yüreğinize sağlık. sevgi ve saygılar.

Burcu Türkmen 6.09.2011 11:54
Sagolun Muzaffer Bey tabi öyle bir hikaye daha yazacağım ama bu son bir gerçeği kabullenişin hikayesidir.Ayrıca bir çok kadının seçtiği sonuç hikayeler biraz gerçeklerin yansımasıdır.Tabisizin çizdiğiniz bir son hikayesinide en yakın zamanda yazağımı söylemeliyim.Sevgi ve saygılarımla.Geç cevab verdiğim için özür dilerim.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6392
2 Firari Fırtına 4449
3 Mustafa Ermişcan 3863
4 Hasan Tabak 3563
5 Nermin Gömleksizoğlu 3202
6 Uğur Kesim 3057
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3002
8 Sibel Kaya 2913
9 Enes Evci 2623
10 Turgut Çakır 2307

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4774 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com