Hikayeler

Tesadüf
Okunma: 765
semrin şahin - Mesaj GönderSahipsiz sözcükler diyarında elimde kalemim dolanıyorum. Yakaladığım sözcükleri elimdeki bez torbama dolduruyorum. Etrafımda uçuşan haşerelere bakmadan en gizli köşelerde kalmış kelimeleri itina ile buluyorum. Bir ara gözüm yüksek ağaç dallarına ilişiyor. Bakıyorum ve kalp biçimli yaprakların arasına gizlenmiş ‘tesadüfü’ görüyorum.  Yapraklardan bir sığınak yapmış kendine ve usulca gökyüzünü izliyor. Pervasız ve umursamaz dalmış hayallere. Hatıralarına mı yoksa varlığıyla karşılaştırdığı aşıklara mı varlığını kabul ettirmeye çalışıyor anlamıyorum. Çürümeye başlayan yaprakların gıcırdayan sesine aldırış etmeden ağaca yöneliyorum. En değerli sözcüklerden biri oradayken aşağıda duramazdım. Ağacın gövdesine sarılıp bulduğum çıkıntılara basarak kendimi verdim göğe. Kabuklu gövdenin ellerimde ortaya çıkardığı yarıklara aldırış etmeden uç dallara ulaştım. Oradaydı. Başı göğe doğru uzanmış öylece yatıyordu. İnce dalların narinliğini düşünmeden ilerledim öne ve kalemimle tam tutup torbama atacakken dönüp gözlerimin ta içine baktı. Gözlerindeki gülümsemeyi ve dudaklarındaki alaycı ifadeyi gördüğümde işte harika bir kelime dedim.
Bir sesle irkildim. Dikkatim dağılmıştı. Aşağıdan gelen sese doğru döndüm ve abalı bir çoban hayretler içinde bana bakıyordu.
“Tesadüfen koyunum buraya kaçtı. Onu gördün mü?” dedi. Ben tam tesadüfen diyecekken yaprakların arasına baktım ve tesadüf elimden kaçmayı başarmıştı.semrin şahinYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6320
2 Firari Fırtına 4381
3 Mustafa Ermişcan 3760
4 Hasan Tabak 3470
5 Nermin Gömleksizoğlu 3136
6 Uğur Kesim 3009
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2863
8 Sibel Kaya 2854
9 Enes Evci 2564
10 Turgut Çakır 2262

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:682 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com