Denemeler

Kürtlerden PKK'ya: Benim adıma öldürme
Okunma: 1152
Kemankeş İskender - Mesaj Gönder


        http://img5.mynet.com/ha6/b/benimicin-oldurme.jpg
 
           
Terör örgütü PKK'ya büyük tepki. PKK'nın eylemlerinden rahatsız olan internet kullanıcıları 'Benim için öldürme' sloganıyla benimicinoldurme.com adresinden bir internet sitesi kurdular. Sitede "Kürdüm ve PKK benim için öldürüyorsa, öldürmesin" ibaresi dikkat çekti. En son 50 imzanın anasayfasında yayınlandığı siteye bir bilgisayardan sadece 1 kez kayıt yapılabiliyor.

STK'LARDAN ÇUKURCA SALDIRISINA KINAMA
BİTLİS ve Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde meydana gelen saldırılarla ilgili Bitlis’teki 33 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisi bir araya gelerek, olayların bir an önce son bulması çağrısında bulundu.

Mermer Otel’deki toplantı salonda ortak bir basın açıklaması yapan STK’lar, yaşanan olayların bir an önce son bulmasını, bölgede huzur ve güvenin sağlanmasını istedi.

STK’lar adına açıklama yapan Bitlis Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Rasim Taşcan, yetiştirdiği Şems-i Bitlis-i, Said-i Nursi ve daha birçok ilim adamıyla evliyalar diyarı olarak anılan Bitlis’in hem Türkiye’de hem de bölgede huzurlu iklimi ile bilinen bir şehir olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

"Yaşanan son saldırılar bazı kesimlerin bu huzuru halkımıza çok gördüğünü göstermiştir. Yediden yetmişe herkesin bu yaşanan olaylardan rahatsızlık duyduğunu belirtmek isteriz. Siyasal iktidarın Kürt sorununun çözümüne yönelik açılım politikası ile paralel ülkemizin dış politikada yakaladığı başarılı grafik hem içeride hem de dışarıda birilerini rahatsız etmiştir. Öyle ki; demokratikleşme süreci hızla sürerken ve kültürel haklar konusunda önemli yasal adımlar ve uygulamalar hayata geçirilirken, bitmesi gereken terör olaylarının sürekli ve planlı bir şekilde artış göstermesi oldukça dikkat çekici ve düşündürücüdür. Çünkü geldiğimiz noktada sorunun kaynağını teşkil eden Ergenekon yapılanmasının büyük bir darbe aldığını, gözaltında işkencelerin ve faili meçhullerin yaşanmadığını, demokratikleşme yolunda önemli adımların atıldığını müşahede etmekteyiz. Bütün yaşanan olumlu gelişmelere rağmen demokratikleşme sürecini desteklemek yerine bölge halkının vicdanını yaralayacak şekilde Türkü ile Kürdü ile vatandaşlarımızın ölümleri ile sonuçlanan tüm saldırıları kınadığımızı belirtmek istiyoruz."

PKK’ya saldırılarına son vermesini de isteyen Taşcan, "Aynı şekilde, Kürt halkının adını kullanarak terör üreten PKK’ya da, saldırılara derhal son vermesi, siyasetle müzakere sürecinin önünü açması çağrısında bulunuyoruz. Yaşanan saldırılarda hayatını kaybeden güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz" dedi.


mynet
Kemankeş İskenderYorumlar (5)
ahmedo , 27.04.2012 17:05
EGER KIŞİSEL HAK VE OZGURLUKLERIME VE TUM SOSYAL HAKLARIMA KAVUŞACAKSAM BENIM İÇİN ÖLDÜR.

Kemankeş İskender 27.04.2012 18:11
Sizin "hakkınızı" alacağınız gün yakındır. Merak etme...

ahmedo , 27.04.2012 18:13
NASIL BU KADAR KESIN KONUŞABILIYORSUN.

Kemankeş İskender 27.04.2012 18:16
Hainler için yaşasın cehennem! Hak sadece burada değil...

ahmedo , 27.04.2012 18:26
'HAINLER IÇIN YAŞASIN CEHHENEM DEGIL'YAŞASIN ZALIMLER IÇIN CEHHENEM ' O SOZDE SIZIN ATALARINIZ DIN DUŞMALARI VE KEMALIST DIKTASI İÇİN SOYLENMIŞTIR . BUNU SENIN GIBI BIRISININ SOYLEMESI ÇOK ACAIP . ŞU KONU SANA HAK VERIYORUM HAK SADECE BURADA DEGILDIR . HAKLISIN SADECE BURADA DEGILDIR . AHIRETE IKI ELIM SENVE SENIN ZIHNIYETINDE OLANLARIN YAKASINDAIR.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6491
2 Firari Fırtına 4529
3 Mustafa Ermişcan 4010
4 Hasan Tabak 3660
5 Nermin Gömleksizoğlu 3283
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2693
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:896 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com