Denemeler

KÜFÜR EDER GİBİ!
Okunma: 1153
Sûnî Teneffüs - Mesaj Gönder


   Kâlbine geleni söyleyemez insan ama ağzına geleni söyler çoğu zaman. Hep olsun ister, hep zorlar arzuları adına. Küfür eder gibi sever bazen, zulüm eder gibi âşık olur. Sevdiğinin de bir insan, bir can, bir hayat, bir özgürlük âbidesi olduğunu unutur. Zîra bencilleşir, egoist tavırlar takınır, hep kendini düşünmektedir. O sevendir çünkü, onun hiç suçu, günahı yoktur, o sütten çıkmış ak kaşıktır. O kendini böyle görür boy aynasında.
 
   Sonra üzülünce yine kendini suçlu çıkaramaz. Çünkü içindeki biricik sevdâsına toz konduramaz. Mecnun her zaman haklı, Leyla her zaman suçludur. Artık bu cinsiyetten midir, prosedürden midir bilinmez, ya da Aşk'ın kânununa ayak uydurmadır belki. Neyse ne, seven ile birlikte sevilen de üzülür neticede; durum böyle oldukça. İki taraf da yarar sağlayamaz, isteseler de mutluluktan ağlayamazlar. İkisi de bu yüzden çok sevmeye başlarlar ölümü; Sevgili uğruna kullanmayı düşündükleri olguyu, şimdi onun yüzünden kullanma düşüncesindedirler.
 
   Her şeye rağmen hayat yine çok kısadır, hiçbir derde, hüzüne, sıkıntıya değmez. Gözyaşları, bu kısacık zaman diliminde bonkörce harcanır çoğu zaman. Yaşlandıkça anlaşılır bunlar, illâ iş işten geçmesi gerekiyordur zîrâ.
 
 


KILINI KIPIRDATMADAN SEVEMESSİN, HAYATINI YERİNDEN OYNATMAK GEREKİR SEVMEK İÇİN.

Sûnî TeneffüsYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3086
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1348 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com