Denemeler

SESSİZLİK
Okunma: 878
Özlem Eraslan - Mesaj Gönder


           Sessilik...

           Ucu bucağı görünmez denizde kıyıya ulaşamayan ve hiç yok olmayan dalgalar gibi coşmuşken yüreğim, sessizim. Sezsizim ama çaresiz değilim sloganıyla ilerlerken kayboluyorum boşlukta. Hayatımın başrolünü oynarken ben, kendi hayatlarının başrolünü oynayan insanları anlamaya çalışıyorum. İçimde haykırışlar hıçkırıklara karışıyor da sesim çıkmıyor hiç. Anlatamıyorum. Düşünemiyorum, yazamıyorum.
          Acı yok, dert yok, keder yok, hasret hiç yok. Mutsuzluk diz boyu. Ne kötü yalnız olmak. Hele de kalabalıklar içinde. Gülüyorum ya yüzümde, nezaket icabı, kahkahalar atamıyorum. Ağlayamıyorum bile. Oysa ben ağlamayı da severim gülmek kadar. Mutluluğumun acısı da güzeldir. Ne büyük acılar yaşadım da sessizliğin acımasızlığına alışamadım işte. Vız gelir hasret çekmek, kavuşma umudu varsa bir gün. Özlemeyi de severim. Terkederim, geri dönerim elbet kabul edilirim düşüncesiyle. Terkedilirim, intikam hissi kaplar hücrelerimi. Hayat böyle güzel bana. Aşk varsa acı varsa mutluyum.
         Yalnız bırakmasın beni duygular.Özlem EraslanYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6327
2 Firari Fırtına 4389
3 Mustafa Ermişcan 3773
4 Hasan Tabak 3478
5 Nermin Gömleksizoğlu 3144
6 Uğur Kesim 3014
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2879
8 Sibel Kaya 2861
9 Enes Evci 2570
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:175 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com