Şiirler

Yalnızım
Okunma: 1161
cnsu gmsler - Mesaj Gönder


Yalnızım
aslında değilim
bilemiyorum
bir insan başka ne isteyebilir ki
isyankar değilim ama
bazen gözyaşlarımı tutamıyorum
ailem iyiki yanımda yine de
hep bir şeyin eksikliğini hissediyorum
kardeş evet bir kardeş
aslında hep istemiştim
sırlarımı paylaşacağım birini
kimseye güvenmediğim kadar
güvenebileceğim birini
ilk okula başladığın da
yanında olacağım biirini
ya da biri ona karıştığında
doğrusu hep bunun hayalini kurdum
etrafıma bakıyorum da
herkes abisi veya kardeşi
olduğu için memnun değil
keşke tek olsaydım diyor
ne yazık ki öyle değil
yalnızlık hiçte iyi birşey değil
kardeşin olması bence bir ayrıcalık
asla sıkılmazsın yalnızlık kaygın olmaz
herhangi bir şey olduğunda
seni avutacak , dinleyecek
biri olduğunu bilirsin
ama ben bu duyguyu bilmiyorum
işte bu yüzden yalnız hissediyorum
cnsu gmslerYorumlar (14)
Davut Dlbz 6.07.2009 00:55
Çok güzel Cansu, bana gerçekleri hatırlattın:) İnş isteklerin olur, şiirlerinin devamını beklerim:)

orhan örs 6.07.2009 13:59
Hafız sen nasıl bir melankoli batağına düşmüşsün öyle. Herşeyi kendine ağlama aracı yapmak ne fena bir şeydir. Yani sen yorgan yakmaya baştan niyetlenmişsin, bari pireyi işin altlığı yapma. Daha da önemlisi; bu bir ricadır da aynı zamanda,şiir işini bırak.Ha illa ki yazmam lazım diyosan, düz yazı tarzı biçimlere giriş. Bu lüzumsuz ısrar niye anlamadım ki. Ayrıca yazdıklarına yorum yapanların, gerçekten bir şeyleri açığa çıkarmak için mi yoksa goygoyculuk yapmak için mi şiirlerine yorum yazdıklarının da ayırdına var. Farz-ı misal alttaki yorumun sahibi, çok aziz ve pek muhterem Davut Dlbz şahsiyeti, hayatında kaç şiir okudun, kaç şair tanıdında direk üstteki şiire,"çok güzel" yaftası yapıştırdın. Valla çok komik oluyosunuz. Esenlikler dilerim cem-i cümlenize...

Sessiz Gemi 6.07.2009 14:08
Orhan kardeşim, gerginlik yaratmasan olmaz mı? Hem sen bu sitenin amacını anlamadın galiba. Adı üstünde "Özgür roman". Herkes dilediğince istediği şeyi yazabilir. Bir de buradaki arkadaşlık duygusu sandığından daha gelişmiş. Neyse, amacım sorun yaratmak değildi. Sadece yaptığın yorumun ölçüsüne bir bak...

orhan örs 6.07.2009 14:38
bu sitenin amacını anlamamış olabilirim. Ama polemik sitesi olduğu kanısında değilim.Arkadaşlık duygusu dediğin şey, gaz vermekten çok çok öte bir durumdur. Gelişkin arkadaşlık denilende, olur olmaz herşeye; "çok güzel, bravo, yürü be....." diye alkış tutmak değildir. yorumlarımın ölçüsüne gelince; "ben yorumlarımda serbest vezin kullanıyorum." Eeeee nihayetinde, "Özgür Roman" değil mi sitemizin adı..!

Sessiz Gemi 6.07.2009 14:45
Tamam, o konuda hemfikirim seninle zaten. Ama yorumuna bir bakar mısın lütfen? Bu kadar aşağılayıcı biçimde söylemenin ne manası var? Olumsuz eleştiriler tabi ki olacak, fakat olumsuz eleştiri denilen şey de böyle aşağılayıcı bir yorumla olamaz. Daha kibar bir şeykilde yapabilirdin yorumu. Hem "çok aziz ve pek muhterem Davut Dlbz şahsiyeti, hayatında kaç şiir okudun, kaç şair tanıdında direk üstteki şiire,"çok güzel" yaftası yapıştırdın." demişsin. Bu kadar emin konuşmana bir anlam veremedim. Onu ne kadar tanıyorsun ki böyle kesin yorumlar yapabiliyorsun? Neyse, fazla uzatmaya gerek yok... İyi günler.

Blue Angel 6.07.2009 14:51
Tabikide yorum yapabilirsin orhan fakat bir başkasının yorumuna karışman yanlış bence. o kişi beğenmiş olabilir, sen eleştirebilirsin.
Ölçülü olmak en önemlisi fatihin dediği gibi. Cansu şiirin için tebrik ederim. Yazmaya devam et.

orhan örs 6.07.2009 15:07
İyi madem bahsettiğiniz biçimde konuşayım; arkadaşlar madem ki özgürlükten anladığınız herkesin her şeyi dilediği tarzda yazıp/ okuyup / değerlendirmesiyse, benim yorum tarzım niye tepki alıyor. Bu tarz yorum yapmak ta benim özgürlüğüm olmuyormu...? Sakın; "ama sen yaptığın yorumla karşındakileri kırıyosun" gibi bir cümle ile gelmeyin bana. Bu konuda son bir cümle söyleyip kapatıyorum konuyu kendi cephemden; İnsan sosyal bir varlıktır, evet! Ancak bu sosyalleşme denilen faaliyet, temelsiz, belkemiksiz, karşındakini pohpohlama, karşındakilerce pohpohlanma gibi değerler üzerinden yükselirse, orada herhangi kayda değer, akla sığar durum yoktur zaten.Ayrıca ben bbir konuya yorum yaparken aşağılama amacını gütmem. Yorum yaptığım konu ya da kişi aşağılarda bir yerdeyse, ona da benim yapacak bişeyim yok.

Sessiz Gemi 6.07.2009 15:09
Neyse, düşünceleri değiştirmek imkânsızdır. Konu kapansın. Sen kararını vermişsin...

Davut Dlbz 6.07.2009 18:28
Çok aziz ve pek muhterem Orhan Örs şahsiyeti, sen nerden biliyorsun benim çok aziz ve pek muhterem olduğumu? Belki 'denge siz'in biriyim he? Valla çok komik oluyorsun böyle. Ha sen bide benim yorum tarzım neden tepki alıyor diyorsun değil miii? Hayatımda hiçbir zaman şiir üzerinde iddialı değilimdir, ama istediğim şiire istediğim yorumu yaparım. Sen istersen buna goygoyculuk dersin, ister başka birşey. Buna karışmam benim sınırlarıma değmediği sürece.Hem seni duymam, takılırsın öyle kendince. İlk dakkadan nasıl bir insan olduğunu gösterdin, bu açıksözzlülük diye geçmiyor benim ve birçoğunun lûgatında.Farz-ı misal 'hayatında kaç şiir okudun, kaç şair tanıdında direk üstteki şiire,"çok güzel" yaftası yapıştırdın.' Neyse ben lafı uzatmayım, esenlikler dilerim sana...

Davut Dlbz 6.07.2009 18:35
Bu arada ben Cansu'nun arkadaşı değilim. Ha ben bir kişiyi aşağılama amacını gütmem onun yaptığı yorumlardan. Aşağılardan bir yerden bana bir yorum gelirse, onu da eğilip dinlemeye zahmet edemem hiç. Tebrikler cansu, şiirinden gittikçe hoşlanıyorum:)

...O HASTA ...SiEMPRE... 6.07.2009 20:36
Icten,cok icten buldum...Hosuma gitti,sagol dizelerin icin...

Kerem Ka. 7.07.2009 01:32
siir degil denemedir bu yazim seklinin tanimi.

Ela ... 8.07.2009 00:37
Cansu, etrafta olup biten gereksiz saçmalıklara takılmadan yazman dileğiyle... Sonuna dek devamm..:)

cnsu gmsler 9.07.2009 14:11
yorumlarınız için cok teşekkürler.tabiki iyi kötü eleşiri de olucak buna asla alınmıyorum ama biri baskasının hakkında karar da veremez o yüzden elacım senin de dediğin gibi:)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6437
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3088
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2654
10 Turgut Çakır 2332

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2086 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com