Sibel Kaya  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 9 Puanı: 3349

23 Haziran 2011 Perşembe 
Ayna
Okunma: 1146

Neden bakıyordu öyle kendisine? Üzerine üzerine geliyordu gözleri... Saklama gereği bile duymadan delik deşik ediyordu zırhlarını.
 
 
 
Kısa süreli bir mola vermek istemişti oysa. Yürüyüşüne ve hayata ara verip bir köşeden seyretmek istemişti dünyayı. Bir kahve söylemiş, diğer masalara göz atıp oyalamaya çalışmıştı boş bıraktığında dolmak için onlarca şey bulmakta üzerine olmayan zihnini.
 
 
 
Ama o adam engelliyordu bu niyetini. Kendisini bir kenara çekip görünmez kılmasına izin vermeyen bir ısrarla bakmayı sürdürüyordu gözlerine. Belki de aradığı dıştan bakışı sağlıyordu ona. Ama bakamıyordu ki yüzüne!... Bir bakabilse oraya, onun gözlerinden nasıl göründüğünü anlayabilirdi belki. Ama sadece hissetmekle yetinmek zorundaydı bakışları.
 
 
 
Kahvesini yudmlarken öylesine bir bakış fırlattı adama. Bir saniye bile bırakmadı gözlerini gözlerinde, hemen değip geçti onlardaki kendine. Ama o kısacık süre bile yetti de arttı  gördüklerinden büyülenmesi için. Gözlerini masasında tutmaya çalışırken, zihni hala az önceki yerinde, kendisini bir yüzde seyretmekle meşguldü. Nasıl bir şefkatti Allah'ım orada kendisini çevreleyen? Hayranlık ya da beğeniden çok öte bir anlamla yüklü gözleri bir çift sıcak kol gibi sarıp sarmalıyordu onu bu yabancı yerde.
 
 
 
Ona gülümsemek isterdi teşekkür niyetine. Ama değerleri bunu yapmasına izin vermiyordu. Keşke bir şekilde minnetini sunabilseydi ona. Bu kısa molayı en verimli şekilde değerlendirmesine yol açan etkisini gösterebilseydi... Tüm yanlış anlaşılmaları göze alarak bir bakış daha attı adamın yüzüne. Bu kez de hayalkırıklığına uğratmadı adam onu. Evet, anlamıştı minnetini. Ona kendisini sevdiren bir ayna olmayı başardığını biliyordu.
 
 
 
 

Yorumlar (7)
EROL BİTİREN 23.06.2011 14:27
Denizin ortasından bile görebildim Sibel,bir bakışın değerini sağol,ama muhafazakar bir satır var ona katılamıyorum...çok değerli bir lafımı seninle paylaşıyorum,telif hakkı bende unutma.......kalemine sağlık.
Bulmuşsan mutlu eden aynayı hep dik tutmalısın
bir bakışsa senin deryan bırak orada boğulasın

Sibel Kaya 23.06.2011 14:40
Ben Efsaneyim, Erol, güzel yorumlarınız için çok sağolun :))

On Bir Eylül 23.06.2011 15:33
İnsan sevilmeye muhtaç, sevmeyede... Sevilmek isteyen bir insanın iç çığlıkları var bu yazıda. Sevilmek belki ileri seviye beğenilmek desem daha iyi olur galiba. Sevildiğini anlayan insan aynadaki aksine bakışları bile değişebiliyor... Sibel Abla yüreğinize sağlık

Sibel Kaya 23.06.2011 16:00
Serbaz sen psikolog olmalıymışsın :)) O çığlıkları herkes duyamaz çünkü. İyi bir yazar psikolojiden de anlamalıdır bence. Demek ki senin iyi yazmanın nedenlerinden biri de insan ruhundan anlaman...

Sibel Kaya 23.06.2011 22:06
Teşekkürler...

&&&&&&& ... 23.06.2011 22:14
Bir çok yazında ortak bir payda var,bir hayali bir adam ve bir kadın ve ilk bakışmalar,etkilenme süreci,etki alanları...vs vs,ve kızın duygularının dilsel yansımaları.Özlem kokuyor çoğu yazın sevgili Sibel...Sanki çok derinde kalmış bir duygu yoğunluğu bastırılarak yazılıyor, bastırma psikolojisi kaleminede geçiyor gibi .

Eline sağlık.

Sibel Kaya 23.06.2011 23:23
Özgül, gerçekte yaşanmayan bir duygu sözkonusu olunca hemen okuyanlar tarafından hissedilebiliyor demek ki... Haklısın, çok iyi tanıdığım bir konudan söz etmediğim için, o konu üzerine yazdıklarım da sınırlı şeyler oluyor. Son yazılarda epey bir tekrara düştüm bu yüzden. Uyarın ve güzel yorumun için teşekkürler...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4890
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:190 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com