Turgut Çakır  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 2351

13 Temmuz 2009 Pazartesi 
İyilik Yapmak Ne Güzel ...
Okunma: 1818

Eğer insan onurlu yaşamak istiyorsa, önce insan denilen varlığı sevmesi gerekir. Çünkü Yüce Allah insanı en güzel biçimde yaratmıştır.  En güzel biçimde yaratılan insanın herşeyden önce aklı vardır.  Aklı olmayanın zaten dini de yoktur.  İçinde  yaşadığım toplumda öyle kendini bilmez yaşlılar var ki, onların söylemleri insanı fazlasıyla incitiyor, kırıyor.  Onlara söylenecek bir tek söz var: "İncinme incitme ne ararsan kendinde ara."  Bilmem ne söylemek istediğimi anladınız mı? Sizler anladınız, ama onların pek anladığını sanmıyorum.
Bir kiracımız vardı. Kendisi elektrik ustası idi. İri yarı cüsseli bir adamdı. İki yetişkin kızı vardı. İyiliğin en güzel örneğini onda bulmak mümkündü. Gün geldi hastalandı. Gitmediği doktor kalmadı diyebilirim. Adeta bir kuru kemik kaldı. Artık zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmişti.
Ankara'nın Yenimahalle İlçesinde bir doktor bulduk. Doktor tedavisi için gerekli gördüğü reçeteyi yazdı. Ancak Ankara'da bu ilaçları bulamadık. Bir eczacı İstanbul'da bulunan ecza deposuna telefon etti. İlaç bulundu ama kullanma süresi geçmişti. Doktoruna durumu açıkladık. Doktor zaten hastanın durumu pek iyi değil, eğer fazla kullanma süresi geçmemişse kullanılabilir, dedi. İstanbul'dan getirilen ilaçları hasta kullanmaya  başladı. Olumlu sonuç alınınca, bu ilaçtan tekrar istedik. Sonuçta tedavi olumlu sonuç verdi ve hasta iyileşmeye başladı. Altı ay sonra  çalışmaya başladı. Kızının birini de bir devlet kurumuna işe yerleştirdik.
Hasta tamamen iyileşti. Biz onun iyileşmesi karşısında çok sevindik.
İyilik yapmak ne güzel değil mi? 
Ya şu yaşlılara ne demeli?  Bana kalırsa söylenecek hiçbir söz yok. Yalnızca onlara yukarıda belirttiğim "İncinme incitme ne ararsan kendinde ara," demeli.
Siz ne dersiniz? 

Yorumlar (6)
Davut Dlbz 14.07.2009 01:10
Bir söz vardır çok severim: "Hastayı Allah iyi eder, ücreti doktor alır." :D Demek ilaç isterse tarihi geçsin, hasta iyileşecekse bir şekilde olur. Sizin adınıza çok secvindim, gerçekten iyilik yapmak mükemmel bir şeydir. Ben bazen sadece arkadaşımın benden duymak istediği bir sözcüğü söylerim sevinçten havalara uçar. Onu görünce bende mutlu olurum tabi. Tebrik ederim Turgut bey.:)

Serdar Ekmekci 14.07.2009 01:41
Turgut Bey, sizi hayranlıkla izliyor ve okuyoruz. Bu site de sizin siteniz sanırım. (www.turgutcakir.com) Bana dair bölümüne de hayat hikayenezi ekleseniz keşke. Yazma ve interneti kullanma konusundaki gayretinizden etkilenmemek mümkün değil. Tabii ki 30 kitap yazıp 14'ünün basılmış olması bunun en büyük kanıtı. Bence site sakinlerinin röportaj yapması gereken birisiniz... Saygı ve sevgilerimle...

Turgut Çakır 14.07.2009 02:12
Sayın Serdar Ekmekçi

İlginize çok teşekkür ederim. 31 kitap yazdım. 14 ü yayımlandı. 5 i projedir. Facebook ve internetteyim internette özgeçmişim var. site adresim: turgutcakir.net dir. com da benim. Şu anda sitemde arıza var. Onunla ilgileniyorum. Sabaha açılır sanırım. İyi geceler.

Davut Dlbz 14.07.2009 02:25
Turgut Bey, bende diyordum bu güzel yazılar bu has konular nereden geliyor. Evet şu an sitenizde sorun var sanırım ama takip altına aldım.:)Gerçekten bu haberi duymak beni çok sevindirdi gece gece. Sizden öğrenmemiz gereken bir çok şey var.

Turgut Çakır 14.07.2009 05:04
Davut Bey,
Sitemde bir sorun var. Dosyam kayboldu. Daha doğrusu dosyam görünmüyor. Patentini aldığım firma ile ilişkim sürüyor. Hata onlarda. Dosyamda "Şimdi Mustafa Kemal ve Biz Varız." "Kurtuluş Savaşı'nda Ankara" "Atatürk ve Kocacık Yörükleri" "Barışın Kenti Çanakkale" "Elma Diyarı Niğde" "Tekirdağ" "Karaman" "Ankara Şiirleri" Ve diğerleri. Araştırma ve Gezi yazıları var. Atatürk ve Kocacık Yörükleri, Atatürk'ün dedeleri ile ilgili araştırmadır. Atatürk Anne tarafından Yunus Emre'nin torunudur.

Turgut Çakır 14.07.2009 05:13
Sayın
Davud Dlbz

Siz yazar dostlarımla tanıştığım için çok mutluyum. Sizlerle birlikte olmak ne güzel şey. Sağolun, varolun. İyi geceler.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6468
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3982
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3690 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com