Nrs .....  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 58 Puanı: 860

28 Temmuz 2011 Perşembe 
BİTMEYECEK Mİ BU SAVAŞ..?
Okunma: 1071

         Keşke bir silgi olsa silebilsek hayatımızın birçok yerini, yanlış yazdığımız satırları silebildiğimiz gibi. Keşke bir daksil olsa hayatımızın istemediğimiz bölümlerini daksilleyip kapatsak, bir yazıyı daksilleyip kapattığımız gibi. Keşke fosforlu bir kalem olsa hayatımızın belli bölümlerini farklı renkli kalemlerle işaretleyip öne çıkarsak, bir yazıda istediğimiz kelimeyi işaretlediğimiz gibi. Bir içecek olsa içsek ve o an içimizden geçirdiklerimizi sonsuza dek unutsak hafızamızı kaybetmiş gibi, bir ilaç olsa tıpkı ağrı kesici gibi, bir tane yutsak ve kalbimizin derinlerindeki sevgi ağrısını dindirsek.

         Bir an daldım farklı bir dünyaya, olsaydı ya, neyi silerdim, hiçbir şeyi, neyi daksillerdim, hiç bir şeyi, neyi fosforlu kalemle çizerdim Eylül ve Haziran arasında çok şeyi, içecek olsa neyi unutmak isterdim, hiçbir şeyi. İlaç olsa yutardım şu an içimde beni yok eden ağrıyı dindirmek için.

         Bir yanım sızlıyor bu ağrı ile bir yanım kavruluyor özlem ateşi ile bir yanım savaşıyor ondan uzak durmak için benimle. Sızlayan yanım özlem ateşini körüklüyor, özlem ateşi yükseldikçe parmaklarım satırlara ya da elim telefona gidiyor tam dokunacakken uzak durmanın sancısı çıkıyor karşıma, kalıyorum olduğum yerde, kendi dünyasında ne bir ses nede bir nefes sadece derin bir suskunluğun içinde zaman dolduran bir vefasızın dayanılmaz hayali ile. Bir insan nasıl baş eder ki bu kadar savaşla, hiç mi bitmeyecek bu savaş, hiç mi esmeyecek içimde özlemden, sızıdan savaştan arınmış sevgi dolu barış rüzgarı, hiç mi???

Yorumlar (1)
muzaffer bayraktar 28.07.2011 11:30
Değerli kardeşim, yazın çok güzel eline, yüreğine dolayısıyla kalemine sağlık. Allah, gerçekten biz insanlara,her zorluğa katlanıp, göğüs gerecek gücü vermiştir.Bu yazdıkların, gerçek hayatıntuzu, biberi, balı, böreğidir. dünya durdukça bu böyle devam edecektir.ne mutlu bize'ki bu duyguları yaşamak için, insan olma şerefini kazanmışız.Bu güzel duyguları daima kaleme alıp kağıda dökmeniz temennisiyle kutlarım.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3117
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1548 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com