Ecem YILDIZ  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 282 Puanı: 217

30 Temmuz 2011 Cumartesi 
HAYAT YORGUNLUĞU
Okunma: 2407

 Sevgili günlük ; 
 
  Bu satırları yazarken ; belirtmeliyim ki... Çok yorgunum. Geçmişin ekmek kırıntılarını topluyorum sanki; yük binmiş omuzlarıma ve şimdi kaldıramaz haldeyim. 
 Dilin yok ki şimdi bana cevap veresin , dilin yok ki yaralarıma merhem olabilesin .  Olsun Sevgili günlük ; beni dinlemen de bana büyük bir merhem ; yaralarıma serptiğin tuz oluyor. Çünkü artık seni dinleyecek insanları bile bulmak zorlaştı. Kime yüzü çevirip , ağzından bir kelime çıkacak olsa sana sırt çeviriyorlar. Arkadaş, arkadaş değip de Yüreklere kan ağlatıyorlar. Çok yorgunum, yorgunluğumu atacak bir sen kaldın bana arkadaş , dile gelemeyecek şeyleri bile paylaştığım ve anlatırken sorunlarımı boyun eğmeden , sırt çevirmeden anlamaya çalışan bir sen kaldın. Hee.. Bu arada duydun mu geçenlerde ne olaylar oldu. Bizim mahallede. Bir tane kadın ; çocuğuna attığı dayaktan sonra ; suçluluk duyduğu için kendini asmış. Eşi eve geldiğinde çocuk ağlar haldeymiş. Babası çocuğunun ağladığını görünce ne olduğunu  sormuş. Çocuk sadece parmağı ile Annesinin olduğu yeri işaret edebilmiş. Çocuk şokta ve hala ağlamaklıymış. Çok üzüldüm bu duruma arkadaş ; Ne aileler var , ne yaşantılar... 
Çok yorgunum sevgili günlük ; Derdime mi yanayım , yoksa çevremde ki dertlere mi? Biliyor musun Günlük? Hala gözlem yapmaktayım ,çevreyi tanımakta ve analiz yapmaktayım.  Etrafıma bakıyorum şöyle ; ilk başta yüzeysel; etrafta her şey normal görünüyor ; sanki olması gereken buymuş gibi. Sonra bir de derinlere iniyorum ki.. Ahh!! be  arkadaş hiçbir şey  göründüğü gibi değil. İçlerde ne burukluklar, ne kırılganlıklar ve ne ezilen kesimler var ki içler acısı. Gözümü kapatıp bir empati kuruyorum - kendimi onların yerine koyuyorum - da ne kadarda zor işleri. Çok yorgunum .. Sevgili günlük; yaşanmışlıklar ve yaşananlar ben, çok yordu.Hayata karşı kırılmak mı dersin buna yoksa ; hayatın içindekilere mi? Bilemedim. Zor ; yaşananlar zor, yaşantılar zor ve en önemlisi yaşatılanlar zor be günlük.  
 
    Bu günlük bu kadar sevgili Günlüğüm; bana içimi sana dökmem için izin vermen beni mutlu etti.Yorgunluğumu hafiflettiğin için teşekkür ederim.
 Yine ve yeniden görüşmek umuduyla.. Sevgi ve esenlikle kalasın.  
                                                                                              ECEM YILDIZ 
                                                                                         30 / 7 / 2011 
                                                                                                                   

Yorumlar (5)
Fatoş Nihal Aytaç 31.07.2011 00:04
Birine ve 'sevgili günlük' üne hitap ederken, öznenin önüne 'sevgili' kelimesini koyman ya bır alışkanlıktan ibaret ya da içinin insanlara,nesneye,hayata karşı sevgiyle dolu olduğuna delalettir kanımca. Ve bu kadar seven biri yorgun olsa da yoluna devam edebilir. Ecem sevgiyle kal diyeceğim ama zaten şüphem yok.

Özgür Gürkan 31.07.2011 02:42
Günlük? Hep günlüklere yazarız.. Günlük dediğimiz şeylere.. Her gün yazıyormusunuz "günlük" e ? Sanmıyorum.. Bu kadar sevdiğiniz, dertleştiğiniz hepsinden önemlisi -dediğinize göre- sizi anlayan "günlük" e neden her gün yazmıyorsunuz? Haftalığınız var mı peki? Ona da yazıyor musunuz? Aylığınız? Yıllığınız var mı? Benimde yok.. Aslında var da yazmıyoruz.. Sadece bakıyoruz.. Demişsiniz ya "Hayat Yorgunluğu".. Orada işte..

Ecem YILDIZ 31.07.2011 13:14
Fatoş Arkadaşım.. teşekkür ederim.. Ne güzelde anlamışsın sevgi dolu bir yüreğim olduğu.. Etrafa yayıyorum şimdi elimden geldiğince yorgun belki yüreğim ama... belli olmuyor.. yazdım işte öylesine.. TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.. bİR ARKADAŞTIR GÜNLÜK BAZEN CANDAN ÖTE.. sevgiler..

Sayfama renk kattın var olasın ;)

Ecem YILDIZ 31.07.2011 13:15
öZGÜR kARDEŞ.. HAKLISIN gÜNLÜK YAZMIYORUM HİÇ.. ÖYLE BİR ALIŞKANLIK EDİNEMEDİ KENDİMCE.. eSKIDEN OLSA.. YAZDIKLARIMIZ ; NELER YAPTIKLAIRIZ OLURDU GÜN İÇİNDE ŞİDİ ÖYLEMİİ.. çOK DEĞİŞTİ.. ;) sAYGILAR..


It's TIME 31.07.2011 19:31
Dert etme hayat fâni, dert edenler nerede hani? Hayatın yaşanabilecek taraflarından tutmaya gayret etmeli insan ve bardağın dolu tarafını görmekle başlamalı işe...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6359
2 Firari Fırtına 4418
3 Mustafa Ermişcan 3817
4 Hasan Tabak 3526
5 Nermin Gömleksizoğlu 3173
6 Uğur Kesim 3035
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2940
8 Sibel Kaya 2887
9 Enes Evci 2597
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:930 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com