Yegah Tan  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 357 Puanı: 168

3 Ekim 2011 Pazartesi 
Site Yöneticilerine !
Okunma: 1285

Yaklaşık 2 aydır ziyaret ettiğim sitede çok güzel paylaşımları keyifle okumaktayım. Ama dikkatimi çeken bazı şeyleri hem siz okuyuculara hem de site yöneticelerine belirtmek istedim.
...
Burada üstü kapalı veya açık bir şekilde PKK propagandası yapılan yazılar anasayfadan kaldırılmamaktadır ve yazanlara hiç bir yaptırım uygulanmamaktadır. Ama benim dün kaleme aldığım şiir terör örgütü karşıtı olduğu için anasayfadan kaldırılmıştır.
....
Yorumu siz site sakinlerine bırakıyorum ve site yöneticilerinden cevap bekliyorum...

Yorumlar (25)
orhan örs 3.10.2011 15:32
Kötü bir tavır olmuş şiirinin ana sayfadan kaldırılması. Bu şikayetin bana PARDON filminden bir sahneyi hatırlattı. Cezaevi müdürünün her söylediğini onaylayan müdür yardımcısının tavrı müdürü çok kızdırır. Müdür böyle yapmamasını, kendi fikirlerini söylemesini ister. Yardımcı da üzerinde konuştukları konuda müdürün aksi bir şeyler söyler. Müdür; "hah işte böyle! Fikirlerini belirt.O fikir ne kadar hıyarca da olsa belirt ki ne kadar hıyar olduğun açıkça görülsün" der.
Neyse, bunlar ayrıntı tabi. Mühim olan sana böyle bir sansür uygulanması. Nihayetinde havlama da natürel bir sestir!..

Yegah Tan 3.10.2011 15:42
Benzetmen ne kadar alakasız olsada sana cevap yazma tenezzülünde bulunayım da havladığının farkına varıp kuyruğunu kıstırıp git diye!
...
Sen ve senin gibi terör örgütü yandaşlarının bu sitede kendilerini haklı çıkarmaya çalışması , senin verdiğin örneğe cuk diye oturuyor. Fikirlerinizi söylerken kendinizi haklı olarak görüyorsunuz ama ne kadar karaktersiz olduğunuz yada hıyar olduğunuz açıkça görülüyor!
...
Sizi yüzsüzlük kelimesi bile tam olarak karşılamıyor.

.. .. 3.10.2011 18:48
Yegah, sana bu konuda "haksızsın" diyebilecek biri olamaz. O yazı kaldırıldıysa diğerleri de kaldırılmalıdır.

Hasan Çolak 3.10.2011 18:53
Yegah; dilini, zihnini, kalemini yormamanı öneririm dostum. değmez. hem de bu adamlara pirim vermiş olursun yazdıkça. umarım yöneticiler çaresine bakarlar.

Nermin Gömleksizoğlu 3.10.2011 18:58
Yazı eklendikçe sıradaki yazı düşüyor bir de böyle durum var...

.. .. 3.10.2011 18:59
Mağduru oynayan her zaman kazanır.

Yegah Tan 3.10.2011 20:07
Ayşe hanım teşekkür ediyorum, yanlız olmadığımı bilmek güzel.
...
Mustafa abi bende bunu anlamıyorum, aklıma başka şeyler geliyor.
...
Hasan susmak artık koyuyor bana böyle sessiz kaldık mı iyice haklı zannediyorlar kendilerini ve böylelikle daha çok prim vermiş oluyoruz: Ben öyle umuyorum yöneticiler umarım çaresine bakar.
...
Nermin hanım düşme gibi bi durum yok direk kaldırılmış. Benden daha önce kaleme alınmış yazılar hala anasayfada duruyor. Tarihler açık ortada.

&&&&&&& ... 3.10.2011 21:08
Sana özel bir durum olduğunu düşünmüyorum Yegah.Bu site bir ayrımcılık yapsa Mehmet Turgut şiirlerini günlerce okumazdık:)Şakası bir tarafa inan daha ağır şeyler yazıldı Yegah ve böyle bir uygulama olmadı.Bunu bu sitede çok insan bilir!Ama niye susarlar işte ben onu bilmiyorum Yegah.

orhan örs 4.10.2011 13:50
Yegah, sana ,bu konu dışında, tavsiyem; birisiyle tartışırken o kişinin ifadelerini çalıp çalıp kullanma. Kendine ait bir yöntemin, kelime haznen ve ifade tarzın olsun. Olmazsa yukardaki duruma düşersin. şimdi o durumun adını söylesem, sen o kavramı alıp bana yazacaksın. Seni bu acizlikten kurtarmk için yazmıyorum.

Ayşe söyleyeceğim biraz ağır olacak ama söylediklerine haklı dediğin adam birilerine orospu çocuğu dedi bu sitede. Bu sende saygsızlık olarak algılanmadı da benim söylediklerimde mi gördün saygısızlığı. Şu yorumu bir adım daha uzatsam nereye gider biliyor musun Ayşe? Aracılığını kullandığın insanlara dikkat et Ayşe. Karşılığında ne isteyecekleri belli olmaz, yanarsın!!!

Mustafa, bu siteyi uzun zamandır ve iyi bilen birisi olarak bu tavrın oldukça yakışıksız!

Hasan, senin olyın ne, faydasız karikatür?..

Yegah Tan 4.10.2011 14:40
Orhan benim kendime ait bir kalemim ve yöntemim var merak etme, bunu düşünmek sana kalmamış. Yazdığın yazının aslında sana uygun olduğunu göstermek istedim de aklın almamış...
...
Benim o sözleri kime söylediğim ortada , bu sitede vatan haini varsa benim gözümde hala o kadar karaktersizdir ve hala o sözümün
arkasındayım.
...
Siz analarımızı , gencecik askerlerimizi, çocuklarımızı öldürürken normal oluyorda. Biz ne olduğu belirsiz dağ çapulcusuna laf söyleyince mi kötü oluyor...
...
Laf söylediğin arkadaşlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu görüyor.
Azıcık gururun kaldıysa bu siteyi terkedersin ilerde öyle yada böyle bu vatanı terkedeceğin gibi...

.. .. 4.10.2011 14:48
Orhan; İskender bir soru sormuştu zamanında da, "Sen kim oluyorsun?" demiştin. O sorunun tam yeri bu zamandı sanırım. Bana ve bazı üyelere bizzat isme hakaret eden yazılar yazılırken neredeydin/iz?

.... ..... 4.10.2011 16:05
Bilgi eksikliğin getirdiği özgüvensizlik kişiyi saldırganlaştırır dahası biliçaltında dolaşan klişelere sarılır. Yegah; senin yazının kaldırılmsı değil de genel tavrın bir edebi kaygı değilde bir savaşın tarafı ve bu tarafta egemen tarafın yanında olmadır. Bu özgüvenden kaynaklı bilgiye ihtiyaç duymadan bilinen ezberleri çok kaba bir şekilde ifade ediyorsun. Malesef sen minvalinde insan çok bu memlekette dolayısya kendini sorgulamanda gerek miyor? Vatan hani en hafif kulandığın hakaret bunun farkında mısın? Vatan hani olmak sana göre bir suç ama senin vatan dediğin yer ile herkesin vatan olarak anladığı yer aynı mı? Nazım HİKMET vatan haini ilan edildi ama dünya halkları yeri başkadır.İnsan meşru- haklı bir zeminde olmadığı zaman düşünceleride meşru- ve haklı olamaz. bu gün dünyadakibütün devletler birer suçaygıtıdır.Çünkü devlet dediğin ne kadar anlayabilirsin bilemem ama bir avuç egemenin sermayederin kulandığı bir aygıttır. Devletlerin sicili kalabalıktır sadece ikidünya savaşında ve bölgesel savaşlarda milyonlarca sivili katletmiştir. dolayısıyla devletlerin ve egemenlerin düşünceleri mazlumlar ve ezilenlerin yanında meşru değildir...

Yegah Tan 4.10.2011 17:08
Zana ''Bilgi eksikliğinin getirdiği özgüvensizlik kişiyi saldırganlıştırır.'' cümlesini en son senin kullanman lazım. Saldırgan biz miyiz yoksa kürt halkının haklarını savunuyoruz diyen dağ çapulcuları mı?
Benim özgüvenimden öte önemli olan damarımda dolaşan Türk kanıdır. Ağızdan ağıza dolaşan bilgilere ihtiyacım yok. Çünkü bende o kürdistan dediğiniz ama Türkiye Cumhuriyetinin topraklarında büyüdüm, havasını soludum. Vatan hainin en hafif hakaret olduğunun farkındayım siz daha kötülerine layıksınız. Vatan anlayışımızı tartışmıcam seninle çünkü Vatansız olan sizsiniz.
Bulunduğumuz durum gayet meşru ve haklı bir durum dolayısıylada düşüncelerimiz gayet haklı ve meşrudur. Bir devletin geleceğini idame etmek için dinimiz kardeş katlini vacip görmüşken devletin insanları vatanın huzuru ve geleceği için katletmesi benim gözümde meşrudur. Mazlum ve ezilenler neden Türkiye'de yaşayan arap, laz, çerkez değilde kürtler diye hiç düşündünmü acaba ben söyleyim . Çünkü gözü doymaz olan sizler hep mazlum ve ezilen rolüne büründünüz, sizi iyileştirmeye gelen doktor'u öldürdünüz doktorumuz yok dediniz, sizi eğitmeye gelen öğretmeni öldürdünüz öğretmen yok dediniz örnekleri daha da uzatabilirim. Kısacası siz haklarınızı savunurken çok mu MEŞRU yollara başvurdunuz...

.... ..... 4.10.2011 17:58
"cümlesini en son senin kullanman lazım" Ne kadar boş konuşuyorsun
başka bidiğin nutuk var mı? Vatan millet Sakaraya...
siz kelimesi kullanarak toplumda var olan ön yargı- yargılar üzerinden beni ötekileştirmeye çalışman ne kadar acınacak durum. Hangi din devletin geleceği için kardeşkanı dökmeyi vacip görmüş bana hangi ayette geçtiğini söyleyebilir misin? Ama devletin ...vs bekası için kardeşkanı dökmeyi meşru gören bir zihniyeten ne beklenir ki...
Allah seni islah etsin.
Ayşe; terör nedir? bana açıklar mısın? Düya litaratürüne ne zaman girdi?
Dış güçler demişsin ya "ABD göre bütün islami radikal örgütler terör sol örgütler ABD'nin çıkarlarıyla uyuşmayan bütün örgütler terör örgütü sende aynı firkdeysen dış güçlerle aynı fikirde olman çelişki değil mi?

Yegah Tan 4.10.2011 18:09
Allah sizi ıslah etsin. Israrla siz diyorum çünkü kendiniz savunuyursunuz kürdistan halkı olduğunuzu. Boş konuşan ben miyim sadece gülüyorum bu sözüne.
Ayrıca kardeş katline gelirsek hiç mi tarih okumadın, tarihte tek bildiğin şey kürtlerin binlerce yıldır mezopotamya'da yaşadıklarımı. Osmanlı taht kavgaları vs. sana bunları anlatacak değilim. Sizin gibi insanların çeşit çeşit ırkların huzur içinde barındığı ceddimiz Osmanlıyı anlaması ve benimsemesini beklemiyorum çünkü.

.... ..... 4.10.2011 18:27
Yegah;daldan dalla atlamışsın düşünçelerin çok parçalı ama anlatmak istediğin ve zihnindekileri anladım. Osmanlı tarihini biliyorum. Taht kavgalarını biliyorum. Sen bir devlet geleneği ki tahta çıkmak için kardeş kanı dökmekte beis görmeyen geleneğe sahip çıkıyorsun. Din vacip görmesi ile bir devletin zihniyeti-uygulamaları eşitlemen biraz cahilce değil mi? Çeşitli ırkların huzur içinde yaşadığını ifade etmişsiniz Osmanlı tarihinin hangi dönemi böyle? Osmanlı tarihi iç isyanlar ve seferler yani savaşlar tarihidir. Burda nasıl huzurdan bahsedebilirsiniz? Ama osmanlı sistemi bugün ki rejimden daha iyidi en azından halklar içişlerinde özerktiler? Yani osamnlıda insanlar ve padişah Küdistan'a karşı değildi hata gurula ben Kürdistan'nın padişahıyım diye övünrdü.(Kanuni Sultan Süleyman fermanlarına bak.)
Neyi Neye karşı savunuyorum? Kürdistan da yaşasanız Kürdistan halkı olursunuz buna niye bu kadar karşısınız? Filistin de yaşasanız Filistin halkı,Fransa da yaşasanız Fransız halkı olunur bu kadar basit.

Yegah Tan 4.10.2011 18:42
Zana ben cahilim, hiç bir zaman bilgili olduğumu savunmadım zaten. Ama benim söylediklerimi çarpıtan ve anlamak istemeyen sensin.Kısacası Kürdistan diye bir ülke yok ki Kürdistan halkı olsun. Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Siz o topraklar için ne kadar kan döktüyseniz bizlerde döktük. Ne demişti büyük sultan Abdülhamit ''Kanla aldığımız toprakları ancak kanla veririz.'' Siz bu büyük sultanın torunlarının masabaşında size Kürdistan topraklarını vermeyeceğini gayet iyi biliyorsunuz ve dolayısıyla dökülen bütün kanların sebebi sizsiniz olmayacak duaya amin demeyi bırakın artık.

mehmet ahmet 4.10.2011 18:45
Ben şahsen bu itlerle geçenlerde tartışmıştım Yegah " Gerilla Savaşı " diye bir başlık vardı. Ve yine sana burada diğer yazarlar destek vermiş , ben tek kalmıştım. Bir de it sürüsü gibi çoğalıyorlar tartışırken hangi birine cevap vereceğini şaşırıyor insan ve yazdıklarında zerre mantık yok. Konuyla alakalı yorumlar değil , senin yazdıklarında ki açıklardan faydalanarak tartışma yoluna gidiyorlar bu da haksızlıklarının en büyük ispatı zaten.

Ben siteye girmeyi tamamen kesmiştim çünkü site yöneticilerine söz konusu başlığı defalarca iletmeme rağmen hiçbir işlem yapılmamıştı.Doğru dürüst bir yazar da destek vermeyince tamamen Pkk yeri olduğunu düşünüp bırakmıştım bugün gelip bakayım dedim , söz konusu başlık kaldırılmış ama bu itler hala uzaklaştırılmamış.


Burası bir edebiyat sitesi olabilir. İnsanların görüşlerini belirtebileceği yer olabilir ama Terör örgütü desteklemek " Görüş Belirtmek " değildir. Düpedüz vatan hainliğidir.

Neden vatan hainliğidir ona da gelelim. Vatan Haininin kısa bir açılımını yaparsak " Vatanına ihanet eden " olarak çıkarabiliriz. Terör Örgütü ne yapıyor ? Doğu'daki öğretmenleri kaçırıyor , çoğu aileden zorla çocuklarını alıyor ve dağda kendine ölmesi için yetiştiriyor. Zorla alıyor çünkü kaç kişinin dağdan kaçıp Türkiye Cumhuriyeti askerine sığındığını hepimiz biliyoruz.


Gerçi sırf TC moral bulmasın ve hareket kabiliyetimiz kısıtlanmasın diye kendi arkadaşını mağarada yaralı yaralı ölüme terkedenlerden ne beklenir ?

Bak şimdi Yegah yazdıklarımdan cımbızla bir kelime çekecekler onun üzerine 1 sayfa yazı yazacaklar. Evet edebi yönden yetenekliler kabul etmek gerek.Ama yazdıkları şeylerin açılımını yaparsak düpedüz boş konuşuyorlar.


Ben sallamamaya ve bu siteye hiçbir şekilde şiir vs. herhangi bir katkı da bulunmamaya karar verdim. Ta ki bu itler siteden uzaklaştırılana kadar...

zeynel kaya 4.10.2011 19:06
içini döken arkadaşının yazısı çok farklı yerlere geldi yorumlaştıkça farklılaşacak öyle gözüküyor ama bir yorum da ben yapmadan dayanamayacam :)

bu oyun-savaş her iki tarafında işine geliyor..kimse kusura bakmasın adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya gelip karakol basıp çıkıp gidiyorlarsa ve bunlara gün ağırınca "kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı" gibi geçiştirici cümleler kuruluyorsa..yapılan sınır ötesi operasyon için "belirtilen hedefler vuruldu" derken
-önceden aklınız neredeydi illa birilerinin ölmesi mi gerekiyordu demek geliyor herkesin içinden

ne kadar bağırırsak bağıralım hepsinden bay çıkaranlar var devlette dahil...

.... ..... 4.10.2011 19:09
Ayşe; sana içbir ithamda bulunmadan belli sorular yöneltim ama sen bunlara cevap vermek yerine itham ve hakaret içerikli ifadeler kulanıyorsun. Bu tarzı sevmem ama bende aynı uslupta cevapverebileceğimi bilmeni isterim. Niyetinde tartışma belli bir uslup çerçevesinde yürütülür siz fikirlerinizi ifade edersiniz bende fikirlerimi. Ben sizin ifede ettiğiniz ve düşüncelere şöyle cevapvereyim sırasıyla;

"Senin hayal dünyanda olanlarla değil "meşru" iki devlet arasında olur savaş" Benim hayal dünyam değil de yazdıklarımla ilgilen hayal dünyamı anlamaya çalışman boşuna bir uğraş. Sen rahat ol ben hayaldünyamdakişeyleri ifade etmekte zerre kadar çakinmem rahat ol. Şimdi savaş meselesine gelelim, hangi dayanaklara dayanaraksavaşın sadece devletler arasında olduğunu ifade ediyorsun? İtibar ettiğini düşündüğüm Genel Kurmay başkanları PKKile devlet arasın daki "çatışmayı" düşük yoğunluklu savaş ilarak ifade etti. Kaldi ki,10'larca savaşuçakları ila bombalmak en ağır silahları kulllanmak ancak bir savaş ile olur.Bir başka örnek ABD öncülüğündeki NATO kuvvetleri Talibanla.El-Kaide ile savaşmıyor mu? Bildiğim kadar ne Taliban nede El-Kaide bir devlete sahip. Bir örnek daha vereyim israil-Fillistin savaşı yok mu? fillistin halen devlet değil. Fillistini geç Hamas ile İsrail arasında ki savaş değilse nedir? Umarım yeterli olmuştur.
" Terörün Fransız ihtilalinden sonra kullanılmaya başlandığını bir yerlerde okumuş olman senin buradaki insanlardan daha bilgili olmanı sağlamıyorön yargıdan bahsedip böyle bir cümle kurmak ne yaman çelişki.
Terörü fansız ihtilalinden okummuş olduğumu nerden çıkardın?Böyle bir şey ifade ettim mi Ayşe hanım?

diğer ifade ettiğin şeylere genelbir cevap vereyimanladığım kadar çünkü çok karışık ifadeler var. Ezilenlerin ve mazlumların onurlu olup olmadığına neye görekarar veriyorsunuz? Bir halıkın mücadelesini meşru olup olmamasını siz hangi hakkla belirliyorsun? Bir ulus sömürge konumundaysa mücadelesimeşrudur.Bir halk kendimücadelesine öncülük eden partiveya örgütü ahlaken problemli görüyorsa kendisi onu desyeklemez. ben mazlum ve ezilen ulusların mücadelesini haklı gördüğüm için desteklerim. Bu örgüt şu örgüt şöyle yapmış beni bağlamaz. Bu konuyu onlarla tartışın...Anlatabildim mi? Yani kürd halkının mücadelesinin yanındayımaynı zaman da bütün ezilen ulusların Filistinlilerin, basklıların,irlandalıların, Çindeki,Uygurların ve diğer butun ulusların...Ama aynı zamanda bütün dünya işçilerin mücadelesini destekliyor ve benimsiyorum.... Umarım alatabildim, anladınızsa tek tek sorun cevap vereyim....

.... ..... 4.10.2011 19:37
Anıl kendine yakışanı ifade etmişsin.Bütün çirkinliklerini sana iade ediyorum.
Zeynel mesele iç dökmek değil birbirimizi anlamak? yoksa ben de sert ifadeler kullanabilirim ama faydası var mı? Burası bir edebiyat sitesi uslubumuza dikat etmeliyiz. Yoksa karşılıklı hakaret ne bir fayda nede yakışık almaz. Umurarım daha derin sorgulamalara yönelirsin.

Ayşe; kabül Osmanlı tarihini tartışabiliriz hazırım. osmanlı tarihini bildiğini söylüyorsun olabilir hangikaynakları kullanıyorsun ve tarih bilimine nasılbaktığınla alakalı. Osmanlı-Kürd itifakları taridive Osmanlıda Kürdlerin statüsü bunları tartışalım. Bitlis emiri İdris-i Osmanlı’nın, Kürtdistan’daki sağ kolu durumundadır. Yoğun çabaları sonucunda birçok aşiret Osmanlı egemenliğini tanır. Çaldıran savaşı sonrasında İdris-i Bitlisi’nin girişimleri ile Yavuz Sultan Selim ile 23 Kürt beyliği arasında bir anlaşma imzalanır. Bu anlaşmaya göre;

“1- Osmanlı yönetimine bağlı olarak Kürt emirliklerinin özerklikleri korunacak,

2- Kürt emirliklerinde de yönetim babadan oğula geçerek sürecek, eskiden beri yürümekte olan yönetim yürürlükte kalacak ve bu konuda ferman padişahtan çıkacak.

3- Kürtler, Türklere bütün savaşlarda yardım edecekler.

4- Türkler de, Kürtleri bütün dış saldırılardan koruyacaklar.

5- Kürtler devlete verilmesi gereken her türlü vergiyi ödeyecekler.

Bu anlaşma Sultan Selim ile ona boyun eğen Kürt emirlikleri arasında yapılmıştır.
Yani Yavuz Sultan Selim ile başlayan Kürd- Osmanlı ilişkileri Amasya antlaşmasıyla çizilmitir şartlar yukarıdadır.Yavuzdan önce Kürdistan da iktidar Emirlikler elindeydi.
Taki 1846 yıllına kadar. Bu tarihten sonra Kürd emirlikleri ulusal birlik kurmalarına girişmeleri osmanlı ile aralarının açılmasına başlar.Cizra-Botan beyliği öncülüğünde Kürd orduları ,Osmanlıya karşı kaybeder ve Kürdistan da ikidar Emirlikten Beyliğe dönüşür.
Tabi Kürd- Türk ilişkilerini daha eskiye kadar Kürd Marwani hanedanlığının Malazgit savaşında Türklere asker göndermesine kadar götürebiliriz.şimdilik burda kesiyorum...

.... ..... 4.10.2011 20:04
Ayşe seni ikna etmeye çalışmıyorum. Söylediklerin gerçekten değerlive doğru bilgiler değil. Siyasi ile askeri anlamları birbirine karıştırmamak ne demek? YAni bir ülkede savaş konusunda en yetkili kurum ordudur.Afganistan da El-kaide ve onların koruyucusu olduğu ne demek? El-Kaide ulusal arası bir örgüt ve Nato şuan savaş halinde... yani savaş kabul etmek için iki devlet olması gerekmez... Filistinin kendine ait toprakları ve yönetimleri var peki Kürdlerin yok mu? Hamas secilmiş kürdler seçilmemiş mi? Doğruya doğru demek o kadar mı zor? Hakikatleri kabul etmemek o hakikatleri yokm etmez sadece insan kendini teseli eder?

Ben bunu diyeyimsize iyi akşamlar...Osmanlı tarihini tartışabiliriz.
yarın topluca cevap vereceğim.

zeynel kaya 4.10.2011 20:05
bu tartışma böyle uzar gider o yüzden daha derin sorgulama yapma isteği buradan görmüyorum..merak etme bende kürd'üm sonuna kadar da gurur duyuyorum ama burada yazıyla anlatılacak şeyler değil...sen yazacaksın o cevap verecek o yazacak sen cevap vereceksin...emin ol birbirimizi de anlayamayız bu şekilde

.... ..... 5.10.2011 08:52
İdris-i Bitlisi kürdler için kürdistan'a ihanet eden birisidir. Tarihi bugünden bakarak anlayamasınız Tarihsel süreç içinde böyle bir işlevi var. Siz çok ukalaca bakıyorsunuz Ayşe hanım tarihin merkezine Türkleri koyuyorsunuz. Türkler Kürdistana İrana ve Anadoluya geldiklerinde Buralarda medeniyetler devletler ve toplumlar vardı. Ermeniler vardı,Kürdler vardı,Asuriler,Keldaniler ve daha niceleri...Benim okuduğum kitaplardan şikayetçisin ama senin kitap olarak okudukların daha mı bilimsel. Biz bu devletin üniversitelerinde, akademide bilimin nasıl tarib edildiği resmi ideolojiye hizmet edildiğinibiliyoruz. Dolayısıyla bunların hiç bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Kürtlerin olmadığını savunan Dağ Türkü olduğunu ıspatlamaya çalışan üniversiteler ve zihniyetten bilimsel bir yaklaşım beklenemez.Ezilenlerin , hakaların değil egemenlerin kudretlilerin tarihi meşruiyeti olmadığı gibi bilimsel veri de değil. Siz yukardaki hiçbir soruma cevap veremediğiniz gibi sürekli kendi ezberiniz de bocaladınız.
Eminim ki, Türk tarihinide bilmiyorsunuz? Yok Türk devletine duyulan sevgi bu nasıl anlayış tarih böylemi tarih sevgiyle değil sınıfların ve toplumların savaşımı ve çıkar ilişkileri tarihidir. sevgiyle açıklaman nasıl bir acizlik. Hem sevgi duyuyorlar hemde paralı asker komiksin...Tarihe ilgin varsa öncelikle evrensel bir bakışa sahip olman gerekir. Türk veya Kürd değil Avrupalı itibarlı tarihçileri oku bakayım kazın yağı öyle mi? Eğer ulusunu diğer uluslardan üstün görüyorsan bakışın yanlı ve anti- bilimsel ise milliyetçi bir hezeyandan öte bir şey değil söylediklerin...

.... ..... 6.10.2011 08:33
Ayşe bu ülkede o kadar embesil ırkçı var ki inanki yalnız değilsin. Sen ne anlatıyorsun kaç gündür.İçinde Kürd ve Kürdistan düşmanlığıyla zehir saçıyorsun başka bir şey değil. Senin seviyene inmemeye çalışıyorum ama sen hala hakaret ve bütün ucube düşüncelerinle utanmadan ırkçı zehri yayıp halklar arası düşmanlığı körüklüyorsun.Hiç endişe etme Kürdler tarihi senden öğrenecek değil kendi tarihlerini biliyorlar. Sen bırak tarih bilmeyi ırkçılık ve nefretten öteye ne anlatabilirsin ki? Bir de bilir kişi gibi birşeyleri tanımlamaya çalışıyorsun. Solu, sosyalizmi,enternasyonalizmi zeresinden haberin olsaydı insanlığın bu değerlerinden biraz nasiplenip bir halka böylesi saldırmazdın. Türk devleti bir cinayet şebekesidir tıpkı Amerikan ve diğer bütün kudretli devletler gibi... Ama Türk işçisınıfı Kürd işçi sınıfı, Amerikan işçisınıfı ve dünya işçi sınıfı birdir çıkarları gelecekleri birdir bende o dünya işçi sınıfının bir üyesi olarak hayata böyle bakıyorum...insanları itham edeceğine kendini sorgula ve bu ırkçı düşünceden arın...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6359
2 Firari Fırtına 4418
3 Mustafa Ermişcan 3817
4 Hasan Tabak 3526
5 Nermin Gömleksizoğlu 3173
6 Uğur Kesim 3035
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2940
8 Sibel Kaya 2887
9 Enes Evci 2597
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:938 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com