fatmanur zen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 143 Puanı: 453

24 Kasım 2011 Perşembe 
Ben Bir Öğretmen Adayıyım
Okunma: 1354

        Ben bir öğretmen adayıyım. Beni bekleyen büyük sorumluluğun farkındayım. Geleceği şekillendiren taşların işçisiyim. Çok çalışmalıyım küçücük yavruların zihinlerini geliştirmeliyim. Atatürkçü, inkılapçı, aydın yere sağlam basan gençler olmalılar. Minik kalplerindeki ışığı sezmeliyim, onları yakalamalıyım. Okulu, okumayı, araştırmayı sevmeliler. Öğrenmenin tadını tattırmalıyım onlara. Her söze inanmamalılar, sürü psikolojisini değil bağımsız düşünebilmeyi öğretmeliyim. Olaylara at gözlüğüyle bakmamayı, her açıdan görmelerini sağlamalıyım. Öğretmen olacağım ben geleceğin umudu olacak öğrencilerim. Nasıl büyük bir sorumluluk alacağım, öğretemediğim her şeyin hesabını vereceğim! 
         Atatürk’ün meslektaşı olacağım. Bütün hayatım boyunca onun gibi iyi bir öğretmen olmaya çalışacağım. Nice Aliler, Ayşeler, Mehmetler okutacağım. Yıllar sonra beni arayıp gelebildikleri en iyi yere ulaştıklarını söyleyecekler, bana teşekkür edecekler. Benim için en önemli mutluluk olacak bu. Yıllarımı verdiğim çocuklarım devletime yararlı, kendilerine yararlı bireyler olduğunu göreceğim. En önemlisi de ben hiç yaşlanmayacağım. Çocuklarla hep genç kalacağım, bilgilerim hep taze, çocuklarıma sunulmak üzere hazır olacaklar. Ben hiç ölmeyeceğim gelecekte izlerim olacak hep. Öğrencilerimin kalplerinin bir köşesinde bir eserim, bir kırıntım olacak..
Ne gururlu bir mesleğim olacak. Sadece bir gün değil ömür boyu değerli olacağım. Yüzlerce çocuğum olacak, adlarını bile unutacağım, ama onlar beni unutmayacak. Benim izlerim benim parçalarım onlarda kalacak hep.
         Gelecekteki sevgili öğrencilerim, okuyun, merak ettiğiniz ne varsa okuyun öğrenmenin tadı hiçbir şeyde yoktur, hele öğretmenin tadı işte onu sadece öğretmenler bilir…

Yorumlar (3)
Nermin Gömleksizoğlu 24.11.2011 14:12
Duygularını çok güzel dile getirmişsin Fatmanur, Umarım her şey istediğin gibi olur...

muzaffer bayraktar 24.11.2011 14:53
Fatmanur hanım. İnşallah gönlünden geçen güzel duygular gerçek olur.sevinç hanım. doğruyu söylesede moralini bozma. Her mesleğin zor tarafları vardır.Severek isteyerek yaptıktan sonra. çok güzel saygın bir meslek .başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılar.

---- ---------------- 24.11.2011 15:38
mesleğine sevgi dolu,kıpır kıpır düşünceler görüyorum.Yıllık planlarını şimdiden hazırla,kullanacagın dökümanları..vb düşüncelerin doggrultusunda :)yoksa hazır planlara kalrsın düşüncelerinin çogunu hayata gecirmen aksaya bilir fatmanur,inş istedigin yerde olursun sevgiyle kal..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:440 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com