fatmanur zen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 143 Puanı: 453

9 Ocak 2012 Pazartesi 
Knedimizden çıkıp başka biri olalım mesela?..
Okunma: 1072

    Ömrümüzün sonu var mı ? Bilemediğim için ne zaman öleceğimi hep imkansız gelmiştir ebedi bitiş.Oysa yemek, içmek gibi doğal değil midir ölüm? Aslında her gün ölümlere şahit olmuyor muyuz? Sadece insan çerçevesinde düşünmesek. Dünyada ki bütün canlılar gözümüzün önünde hatta bizim yüzümüzden ölmüyor mu? Neden peki,üstten bakılınca fark yok ki insanın ağaçtan, kelebekten, papatyadan, karıncadan… Hepimiz aynı atmosferde yaşıyoruz. Uzaydan bakılınca her birimiz aynı boydayız. Neden bitmek bilmez kibirimiz? Neden bazen muhteşem egolarımızı tatmin etmek için hayatı güzelleştiren papatyaları hurafelere sarıp tek tek özenle yoluyoruz? Nedir çiçeklerle alıp veremediğimiz ? Bazen iki sevgilinin sahte sevgisi, bazen bir çocuğun anne sevgisi, bazen de çirkin bir vazonun makyajıdır çiçek. Peki soralım bakalım onlar bunları yaşamak istiyor mu?..

Yorumlar (7)
orhan örs 8.01.2012 12:03
Fatmanur bu kadar derin düşünme paşam. O ne zalım sorgulamalardır öyle. Şu yazıdan sonra dünya hala eskisi gibi yaşamaya devam ederse yazıklar olsun o dünyaya, o insanlığa. Vay bana vaylar bana!..

orhan örs 8.01.2012 12:49
İyice ezdin Fatmanur beni. Ben daha yazıdaki sorgulamanın düzeyinin çok uzağındayken, yeni yeni hedefler koydun ortaya. Artık daha çok çalışmam- çabalamam gerekecek demek ki!
Ama sana bir sır vereyim; bu sorgulamalarla varacağın yer daha güzel bir dünya ve insanlıık olmayacaktır. Olsa olsa bir kısır günü sohbetinin kısır sohbetlerini renklendirebilir. Umarım yaşın 15 altıdır. Çünkü bu cümleler ancak o çağlarda bir insandan duyulduğunda tahammül edilebilir.

orhan örs 10.01.2012 19:09
Fatmanur, tavsiyen için teşekkürler. Üstelik tavsiyede bulunması hayli yüksek bir zihinsel zorlama gerektiren sen gibi birinden geliyorsa daha da bi değerlidir o tavsiye. Söz konusu sohbet biçiminin yarattığı birey tipinin canlı örneği olarak seni görürken karşımda, pek çekici gelmiyor öylesi sohbetlere katılışımda bulunmak. Yaşını sorguladığım falan yok. Sadece zeka yaşına denk olmasını temenni ettim, hepsi bu! Üstelik o 15 sayısı da pozitif bir ayrımcılık sonucu biraz abartılı söylendi tarafımca. İçimden geçen 4.5-5'ti çünkü...

orhan örs 11.01.2012 12:37
Bak onuma sayını bir daha arttırdım fatmanur. Bir kişi daha arttırabilirsen bugün, senden iyisi yok!

---- ---------------- 11.01.2012 20:19
5n1k yazsam kaç kişi anlar acaba!

fatmanur sorgulamak guzeldır dogruya yaklaşırsın.Bir çok kişi eğri dolaşıyor,cıvıyor yada su koyverıyor.Buna bu sitede sık sık şahit olabiliyoruz!
Nevzat Nuri Öztürk 13.01.2012 01:53
Bütün bu düşüncelerinle sende az biraz ucundan megoloman olmuyormusun peki ? Tüm Dünya varlıklarını aynılaştırmaya, senleştirmeye çalışmak bir kendi halini beğenmişlik değilmidir.

Kendinle ilgili iyi ile kötüyü ayırt etme evresini çoktan tamamladın Fatmanur. O nedenle artık yaşanmışlıkların nedenlerini sorgulamaktan vazgeçmelisin. Ne önemi var ki ? Dokunabileceğin tek şey önünde durmaksızın ilerleyen gelecek. Bundan sonrası için yapılacak birşey varsa bunların peşine koşman çok daha amaç içerikli bir davranış olmaz mı ?

Ölümün her bünyede farklı tadlar bırakacağına eminim. Bir seferinde yazmış saklamışım;

Onu da bu gece ki günlüğüm olarak yazayım öyleyse...

orhan örs 13.01.2012 15:15
Benimle ilgili değerlendirmeni bir alıntıyla özetlemen büyük maharet Fatmanur.
Merakıma düşen bir şey var; sana bugüne kadar, yazdıklarının (düşüncelerini aktardığını söylediğin için de dolaylı yoldan düşüncelerinin) salakça olduğunu söyleyen olmadı mı? Eğer cevabın "hayır"sa benim nadanlığımı bırakıp yakın çevrenin andavallığıyla ilgilenmen hayrınadır. Şu yukarıdaki, ortalama her zevzeğin kalemine mürekkep olan cümleleri yazıp ardından savunma şuursuzluğunu gösteriyor olman sana dair kitaplar dolusu değerlendirme yapma şansı veriyor insana. Ama yapılacak tüm değerlendirmeler üç harfle özetlenebilşeceği için yapmak gereksiz geliyor şimdi. Bu yüzden ben de ne değerlendirme ne de özetleme yapacağım.
Üç harfliliğinle yaşa sen!!!


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:411 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com