Firari Fırtına  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 2 Puanı: 4628

26 Ocak 2012 Perşembe 
Oysa Charles Darwin'e hiç inanmamıştım.
Okunma: 1613

Soyutlaşmayın,
Kimine göre gördükleri iyidir, kimine göre gördükleri hepten ibretliktir.
 
Oysa Charles Darwin'e hiç inanmamıştım.
 
Teorisi gereği tam olarak ters bir uslup kullanmış olsaydı, bugün ben gerçek anlamıyla ciddi ciddi Darwin'i destekler ve sonuna kadar da mücadelemi bu teori ve gerçek için verirdim.
 
Farkındamısın bilmem, maymundan veya hayvandan gelmedi insan ama; malesef insanlarımızın yavaş yavaş hayvani hallerini görür olduk gözlerimizle. Hani eskilerde bir meşhur cümle vardır ya işte o açıdan bakın olaya. 'Oğlum, içindeki hayvanı dışa çıkarma'
 
2012 yılının ilk ayına mahsuben; sadece 3 örnek verecek olsam (ki bu örneklere bizzat şahidim) sanırım kimileri dilini yutar kimileride insanlığından utanır. Düşünüyorum ve diyorum ki, 'bir insan bu kadar hayvanlaşabilir mi?' ben diyorum ben duyuyorum. Evet evet hayvanlaşabiliyor. Bu cevap tartışmasız böyledir ve üzücüdür.
 
Doğu illerinizin bir küçük ilçesinde yaşanan bir olay. Emniyet buna dur diyemiyor. Valilik ve kaymakamlıklar ise çaresiz durumda bu konuda. İlin Devlet hastahanesi Doktorları şikayet ediyorlar. 7 doğum yapılıyor ve 7 doğum yapan annelerin yaşları 13 ile 16 arası. Bir başka bakış ise, 14 yaşında bir kız almanın bedeli 20.000 tl. Özellikle yaşı 50 nin üstü köy adamları ikinci ve üçüncü eş olarak alacakları kız yaşlarını 13 veya 14 - 15 olarak benimsiyorlar. Türk filmlerinde hani doğuda adamın çocuğu oluyorda kız olduğunda üzülüyorlardıya; resmen bunlar yalanmış uyutmuşlar bizi. Aksine kız evlat sahibi olmaları onlar için mutluluk. (düşünün 14 yıl besle ve sonra hop paralar cebe 20.000 tl)
 
Oysa Charles Darwin'e hiç inanmamıştım.
 
Kültür gibisi yokmuş, yaşam şekli güzellikleri ve buna benzer bir çok değerler. Çöp tenekesini karıştıran normal bildiğimiz 3 köpeği seyrediyordum. Sessiz sessiz öyle karıştırıyorlardi ki, aman kimseler duymasın alacağımızı alıp gidelim misali. Onlar gitti. Ardından o yörenin iki insanı geçiyordu sokaktan....aman Allahım o ne ses, o ne gürültü ve o ne rahatsız edici tavırlar. Dersin ki sanki savaş çıkmış büyük bir kavga var uslubu gibiydi. Eee sormam lazım kendime. O köpekler mi daha değerli, o iki dört ayaklı insan olan hayvan bile diyemeyeceğim mahluklar mı? Yukarıya kaldırdım kafamı ve 'Allah'ım hayırdır noluyooo' dedim kendimce.
 
Hayvandan gelmedik ama hayvanlaşmak sanırım biz insanoğlunun içinde var. Darwin bir yerde yanılmış ama biraz hak vermeye başladım elbetteki.
 
Neden biliyor musunuz? Hayvandan gelmeyen hayvanlaşabilir mi?
 
Sevg... 

Yorumlar (3)
. . 26.01.2012 15:31
Firari, öncelikle hoşgeldin.

Böyle üzücü bir konu ile yazmaya başlaman içimi burktu.Ben hep bunu savunmuşumdur, insanlarımız insanlıktan başka bütün her şeyi yapabiliyorlar.Ama bir türlü insanlık yapamıyorlar.Bu konuda sana tam hak veriyorum.

Firari Fırtına 27.01.2012 14:33
Amin diyelim zeytin çekirdeğinin dileğine.

Veysi kardeş merhaba hele...

Firari Fırtına 28.01.2012 00:45
İşte buna katılıyorum.

İnsandan gelip hayvanlaşmak aşağıların en aşağısıdır.
Kimbilir belkide her insanın içinde bir hayvan vardır değil mi?
Önemli olan o hayvanı dışarıya çıkarmamaktır, ama malesef çıkarmamaya değil bir an önce çıkarmaya meyilli bir durum söz konusu.

Sevg...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6608
2 Firari Fırtına 4628
3 Mustafa Ermişcan 4115
4 Hasan Tabak 3768
5 Nermin Gömleksizoğlu 3380
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3306
7 Uğur Kesim 3203
8 Sibel Kaya 3089
9 Enes Evci 2776
10 Turgut Çakır 2429

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1078 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com