Sibel Kaya  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 8 Puanı: 2862

11 Haziran 2012 Pazartesi 
Arkadaşlar, yardımcı olun lütfen!
Okunma: 1547

Yandaki Google reklamlarına bir çare bulamaz mıyız arkadaşlar? Kimi reklamlar inanılmaz iğrenç boyutlara varabiliyor. Onları görünce siteden resmen soğuyorum. Bugün de ana sayfadaki reklamlardan biri aynı tatsız duyguyu yaşattı bana. "Sibel arkadaş arıyor!" diyerek, adaşım olan ahlaktan nasibini almamış bir kızın üye olduğu sitenin reklamı yapılıyor. (Sözkonusu reklam ara ara görünüyor) Arkadaşlar, eminim siz de benim kadar rahatsızsınızdır bu reklam konusunda... Bu tip iğrenç reklamlara bir sınırlama getirmek konusunda site yönetimine bir uyarıda bulunamaz mıyız? Lütfen biri bir çözüm önersin.

Yorumlar (39)
? . 11.06.2012 17:09
Bişey olmaz.

. . 11.06.2012 17:14
Sibel Hanım, deve kuşu gibi başınızı kuma gömün hiç birşey olmaz.Ya da gözünüzü kapayın siteye girirnce, 6. hissiniz ile sitede gezinin.

Sibel Kaya 11.06.2012 17:18
Mehmet Ali, ortalığa çıkıp erkek arkadaş arayan böyle kızların var olduğuna inanmak istemiyorum. Ama böyle reklamlarla karşılaşınca, kafamı istediğim kadar kuma gömeyim, gerçeği görmezden gelemiyorum. Gencecik kızların ortaya dökülüp erkek arkadaş aramasını aklım da yüreğim de almıyor. Böyle yaparak kendilerini küçük düşürdüklerini görmüyor mu bu arkadaşlar? Kendilerine kendileri bile değer vermezken, karşılarına çıkan erkelerin onlara değer vermesini nasıl bekliyorlar, anlamak mümkün değil!

Sibel Kaya 11.06.2012 17:21
Veysi, böyle kızların var olması benden çok bir erkek olarak seni ilgilendirir. Bu tür kızların sayıca fazlalaşması hangimizin yaşamını etkiler, bir düşün bakalım. İleride bir gün aşık olacak kız bulmakta zorluk çekecek olan ben değilim, siz erkekler...

. . 11.06.2012 17:27
Siz ne de yapsanız bu gidişatı değiştiremezsiniz.Eskiden ahlak ve dünya düzeni vardı.Ama şimdi durup bakıyorum da bu düzenin çivisi gevşemiş.Haklısınız kızlarımız böyle olduktan sonra delikanlılarımız neden bu kadar bozuk diye soramayız.Öncelikle karşılıklı saygı olmalı her iki cinsiyet arasında.Erkeklerimiz kızları sadece 5dk lık fantezi aleti olarak görüyor maalesef ve kızlarımız da buna müsaade ediyor.Yani anlayacağınız böyleyken neden böyle diyemezsiniz.

Sibel Kaya 11.06.2012 18:04
Ramazan, yıllardır olması bir şeyi haklı mı çıkarır? Bu eleştirdiğim şey muhtemelen seni de rahatsız ediyor. Böyle bir şey yıllardır var deyip, saçmasapan şeyleri normal kabul etmekle o saçmalığı, ahlaksızlığı yapanları cesaretlendirmiş olmuyor muyuz sence? Bence senin yaklaşımının tam aksine, toplum içinde bu tür yanlışlar ne kadar doğal karşılanırsa karşılansın aynı şiddette tepki göstermeye devam etmeli, o ahlaksızların böyle çirkinlikleri bize zorla dayatmasna izin vermemeliyiz.

Sibel Kaya 11.06.2012 18:21
Yani sen genç kızların ortalara dökülüp "erkek arıyorum" diye bas bas bağırmasından rahatsız olmuyorsun. Anladım Ramazan. Bunun üzerine tek kelime söylemeye bile gerek yok artık. Bu arada gündem yaratmak gibi bir niyetim yok. Gündem yaratmak, insanların şaşkınlıktan ağızlarını iki karış açıkta bırakmak gibi bir niyetim olsa, neden bir edebiyat sitesine üye olup yazıyla falan uğraşayım ki? Böyle şeyler için çok daha uygun, vıcık vıcık muhabbetlerin yapıldığı o sitelerden birine üye olurdum, değil mi?

ada doğan 11.06.2012 18:25
Bence de o reklamlar çok rahatsız edici eğer elimizden bir şey gelirse yapalım.

Sibel Kaya 11.06.2012 18:30
Teşekkürler Ada :))

Sibel Kaya 11.06.2012 18:37
Sen Karadenizli falan değilsin. Coğrafi olarak Karadenizli olabilirsin ama ruh olarak asla değilsin. Çünkü geçekten hemşerim olsaydın, ahlaksızca şeylere tepki gösteriyorum diye bu kadar rahatsız olmazdın.

Sibel Kaya 11.06.2012 18:46
Sen bir Karadeniz erkeği değilsin Ramazan! Bir Karadenizli "ucunda para varsa her tür ahlaksızlık mübahtır" diye düşünemez çünkü.

ada doğan 11.06.2012 18:55
Ben Sibel ablanın arkasındayım. Elimizden bir şey gelmeyecek olsa bile (ki bu kesin değil belki bir şeyler yapılabilir) tepkimizi ortaya koymak lazım bazı konularda. Sen Ajdar ı izlerken nasıl kapatmak istiyorsan bizde bu reklamları görmek istemiyoruz. Sen görmek istemediğin için elinden geleni yapıyorsun kumandayı alıp kapatıyorsun. Biz de elimizden neler geliyorsa yapmaya çalışıyoruz en azından duygularımızı ifade ederek.

ada doğan 11.06.2012 19:03
Töre cinayetleri sizin gibi elinin ayarını bilmeyen, kadına el kaldırmayı erkeklik sananlar, hiçbir konuda kadınlara söz hakkı tanımayanlar yüzünden işleniyor. insan canının değerini anlayamayanlar tarafından işleniyor. Bence önce sen ne konuştuğuna dikkat et.

ada doğan 11.06.2012 19:17
Sen ne yalakalığından bahsediyorsun ya. az önce o kadar ahkam kesiyordun şimdi bana yalaka deme hakkını nerden buluyorsun. Sibel abla yı tanımıyorum bile. Seni de tanımıyorum. burda yalnızca kendi fikirlerimi konuşurum ben. Birine haksızlık yapıldığını görürsem de kimse susturamaz beni. Bence sende söylediklerime verecek cevap bulamadın da bunları konuşuyorsun.

Sibel Kaya 11.06.2012 19:29
Ramazan, Ada sadece o tür reklamları eleştirmekle, aslında senin sandığın gibi genç kızlarımızı aşağılamadığımı, aksine onlara ne kadar değer verdiğimi anladı. Sen o reklamlardaki kızların genç kızlarımızı ne konuma getirdiğini bir erkek olarak önemsemeyebilirsin ama kendini bilen herhangi bir genç kız öyle reklamlara çıkıp "arkadaş arıyorum" diyen kızlardan en az benim nefret ettiğim kadar neftet eder. Çünkü bir genç kızı bu derece düşük bir seviyede göstermek ona yapılacak en büyük hakarettir.

Sibel Kaya 11.06.2012 19:42
O reklamlardaki kızlarla diğer genç kızlar çok ayrı yerdeler. Asla iki kesimi bir tutmuyorum... Ve o reklamlardaki kızlara asla değer vermiyorum.

Sibel Kaya 11.06.2012 19:46
Önceki bir yorumunda ben de bir algı sorunu olduğundan söz etmiştin. Bence o dediğinden sende var. Çünkü son cevapladığın yorumumda, değer verdiklerimin o reklamlardaki kızlar değil, o kızlardan çok ayrı zihniyetteki diğer kızlarımız olduğu son derece net bir şekilde belli...

ada doğan 11.06.2012 20:04
Öncelikle ne anlatılmaya çalışıldığını anlayıp ondan sonra cevap vermeyi denesen keşke r.emre

ada doğan 11.06.2012 20:07
Sibel abla bence hiç muhatap bile olma artık anlamayana anlatmak zordur.

ada doğan 11.06.2012 20:10
Ben insanların söylediklerini dikkate almaya çalışırım genellikle ama lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye .

Sibel Kaya 11.06.2012 20:12
Ramazan, alkolik akrabalarım var. Bu yüzden alkolün semptomlarını iyi bilirim. En baş belirtilerden biri de alkolü bol miktarda tüketmiş bir erkeğin, karşısında bir hanım da olsa ona bir hanım gibi davranmaması, centilmenliğini tamamen kaybetmesi... Umarım yanılıyorumdur ama alkolle aran iyi galiba...

Sibel Kaya 11.06.2012 20:28
Ahlaksız olduğumu söyleyemezsin ama, değil mi? Buna senin bile dilin varmaz.

Sibel Kaya 11.06.2012 20:33
Ama düşündüm de; sen o reklamlara çıkıp "erkek arıyorum" diye bir bağırmadıkları kalan o kızları ahlaklı görüyorsan, bana da ahlaksız diyebilirsin tabii.

Sibel Kaya 11.06.2012 20:42
Önceden bir profil resmi kullanıyordun. Oradaki mülayim, güler yüzlü adam gerçekten sen misin, şüpheye düşmeye başladım. Bence bir yüz, sahibinin kişiliğinden ip uçlarıyla doludur. Ama o resim sana aitse bu görüşümde yanılıyorum demektir. Çünkü o resimdeki insanın, bu kadar nefret dolu ifadeler kullanması mümkün değil...

Sibel Kaya 11.06.2012 20:54
Sıkıldıysan bir daha benim herhangi bir yazım ya da görüşüm hakkında yorum yapmazsın Ramazan. Başkalarını yargılıyorum diye bu kadar eleştiriyorsun beni madem, aynı şeyi sen niye yapıyorsun? Senin bu yaptığın da beni yargılamak değil mi? Belki haklıyım, belki de haksız... Sonuçta bunlar benim düşüncelerim... Madem insanların fikirlerine bu kadar saygılısın, bana niye aynı saygıyı göstermiyorsun? Saygını kazanmam için doğru bildiğim şeyleri söylememem, onaylamadığım davranış şekillerini görmezden gelmem mi gerekiyor? Lütfen bir daha sayfama uğrama!

VirüslüHançer Cebrail 11.06.2012 21:03
o reklamları görmemek için bir program var mcafee diye onu yükle birdaha gözükmez..

Sibel Kaya 11.06.2012 21:15
Merve, keşke senin düşündüğün gibi birkaç olumsuz eleştiriyle dünyası yıkılacak kadar hassas, nazlı nazenin kızlardan söz ediyor olsaydık... İsterse her gün klavyenin başına oturup eleştirdiğim tarzda yaşayan o kızlardan söz edeyim, zerre umurlarında olur mu sanıyorsun? Onlar bildikleri yolda gidiyorlar. Kendilerinden en küçük şikayetleri yok. Ben asla evini terk edip şarkıcı, artist olma sevdasında yollara dökülen, cehaletleri yüzünden yanlış yollara sapan kızlardan söz etmiyorum. Aksine öyle insanlara karşı büyük bir şefkat duyuyorum.Çünkü o yanlışları bilerek yapmıyorlar. Benim karşı durduklarım; okumuş yazmış, gayet bilinçli olarak o yanlış yaşam tarzını sürdürenler... Bu tarz yaşamayı doğal görenler... Aslında onlar da böyle yaşamayı çevrelerinden görerek öğreniyor. Yani aslında sorun kişisel değil, toplumsal...

&&&&&&& ... 12.06.2012 01:26
Sibel bütün samimiyetimle söylüyorum,tek bir yorumu bile okuyamadım,gözlerim büyüdü yazdıklarını görünce!Ama artık seninle ilgili tek bir şüphe kalmadı!Yoldaki mini etekli kızlara külotlu çorap dağıtma kampanyasına girişen bir kadının reklamlardan duyduğu rahatsızlığın bu yaşında bu konumda ve bu hislerde ona ne kazandıracağını çok iyi biliyorum.Maşallah çeken kızların bir albenisi var en azından kendileri maşalahlıkta senin elinde ne var hocam çok merak ettim!
İnşallah Sibel,inşallah tez elden cümleten duacıyız bir nesil sana!

&&&&&&& ... 12.06.2012 01:41
Sibel,senin o kırkına dayanan merdivenin üzerinde teneşire bakarkenki arsızlığını bildiğim ve yukarıdaki yorumada o arsızlıkla teşekkür edeceğini bildiğimdenmidir ne bir şeyler daha söyleyeceğim.
Bak kadın senin bu ahlak şemsiyeli altında güneşlenen halinle açtığın başlıklar bir kaç ergenin sana "abla" hitabına ve bu dünyanın en reklamsız halinde büyümüş dede olmuş yaşlı başlı amcalarına "kızım" hitabına yol açar.
Yani bana sökmez anladın mı?
Yine söylüyorum,inşallah tez elden Sibel,oturduğun merdiven teneşirin üzerine düşmeden

Sibel Kaya 12.06.2012 09:06
Özgül, ben hakaret içerikli hiçbir yoruma asla teşekkür etmedim. Eğer biri yazılarım ya da görüşlerim hakkında olumlu ya da en azından incitmeyen ifadeler kullanıyorsa teşekkür ederim. Senin gibi hakaretler savuranlara karşı nazik tutumum da senin düşündüğün gibi "arsız" olmamdan değil o seviyeye inmek istemeyişimden kaynaklanıyor. Sen o seviyeyi kendine layık görebilirsin ama ben asla kendimi oraya layık görmem.

&&&&&&& ... 12.06.2012 10:24
Biri sana ahlaklı kadını yaratıcı dramayla canlardır demiş,seni şurada çıkan reklamlar mı rahatsız ediyor,internette gezinirken karşına daha kötüleri çıkmıyor mu Sibel,yoksa elinle yüzünü kapatıp abdest almaya mı gidiyorsun geç bunları geç...
Şu sitede ne olduğunu bilmediğin insanlarla mesajlaşırken seni rahatsız eden bir durum yok yani,bana ahlak kadınını oynama!Sitede nedense hep böyle şeyler seni rahatsız ediyor yazılan metinlerin bile içinden tahrik unsurları çıkarımı yapabilen tek sensin Sibel acaba tahrik olmaya meyilli misin durum bundan mı kaynaklı.Yazının altında adımı görmen bir onur sende bunun farkındasın gerçeklerini silkeledikçe eteklerin altından oynaklıkların dökülüyor!

.... ............... 12.06.2012 13:54
SİBEL,RAMAZAN SANA TALİP GÖRÜNÜYOR.
EJDERİ BOŞ VER O KARI,KONUŞTUM ONUNLA.
ORHAN SANA YÜZ VERMİYOR.
ÜMİT KÜÇÜK. SANA ABLA DİYOR.

.... ............... 12.06.2012 13:59
BİZİM SİBELLE ÖZLEDEN KONUŞMAMIZ BATMIŞ .
BATSIN DİYE KONUŞUYORUZ.
SİBEL KOCAYI BUL.ÖZGÜLDE KISKANÇLIKTAN ÖLSÜN.
SORMUŞSUN PROFİL RESMİNİ,ÇOK BEĞENDİM KANKAM.


Sibel Kaya 12.06.2012 19:02
Profil resmini falan sormadım ben. Sen hayal dünyasında yaşıyorsun ... ...........

orhan örs 13.06.2012 13:22
Konunun "arkadaş arama reklamları" olduğu bir şikayet yazısının başlığında "arkadaşlar" geçince ne komik olmuş! Yani diyosun ki Sibel, "ben arayan değilim. Bulmuşum zati!"
(Demiyorsundur öyle tabi ama desen güzel olurmuş gibi)

Ümit Zafer Bağcı 13.06.2012 22:48
Sibel Abla sana katılıyorum. Sadece ismi Sibel olduğu için değil, o ve benzeri reklamların kaldırılması lazım. Bu mudur yani laiklik anlayışı, interneti g... çevirdiler. tövbe ya rabbim tövbe. Ahlaksızlık, şerefsizlik baş alıp gidiyor yazık bu müslüman Türk milletine çok ama çok yazık...

.... ............... 14.06.2012 10:48
İnterneti g...... çvirdiler Sibel,küstüm sana.Dürüst davranmadın.

özgür bingöl 15.06.2012 20:15
bende çıkmıyo çıksa sazan gibi atlardım

&&&&&&& ... 18.06.2012 21:38
Sibel,site mağduriyetini gidermiş,senin o erdemli haline zarar veren reklamlar kalkmış.
Sibel Kaya hariç diye dip not düşmüşler,taş gibi ağır hatun diye de arada alt yazı geçiyor ,hadi müjdeler olsun.Tertemiz masumiyetini kurtardın


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6328
2 Firari Fırtına 4391
3 Mustafa Ermişcan 3774
4 Hasan Tabak 3480
5 Nermin Gömleksizoğlu 3145
6 Uğur Kesim 3015
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2881
8 Sibel Kaya 2862
9 Enes Evci 2571
10 Turgut Çakır 2268

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:717 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com