Ezgi Saklayıcı  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 96 Puanı: 579

5 Ağustos 2009 Çarşamba 
"BUGÜN" Hayallerimi Gözlerime Astım
Okunma: 2243

 

 


Bugün. Tam bugün sana geldim. Senin toprak kokunu çektim içime; yeşilliğinden, çiçeklerinden nefes aldım. Yine “İyi ki” dedim. Bir karanlığın içine gömülsen de iyi ki hâlâ hayat ve umut veriyorsun.
Seninle konuştum. Sessizce ve kimsesizce. Yetimce ve yalnız’ca. Yaslandığım omzun olmasa da yaslandığım bir varlığın olduğu için teşekkür ettim sana. Hep gülümseyen bir ruhun içinde yaşayan sen; bir parça gülücük hediye ettin bugün. Söz verdim sana; buraya bir gün beyazlar içinde geleceğim. Yanına oturup başını okşayacağım. Bir kefen olmayacak sana hediyem, bir gelinlik olacak. Beyaz, bembeyaz... senin yüreğinin şeffaflığı kadar beyaz... ve bir gün beyazımdan çıkarıp çiçeklerimi sana sunacağım, senin bana verdiğin mutluluğu belki de gözlerinde hissetmek için.

Artık gözyaşı yerine güç veriyorsun, artık acı yerine burukta olsa bir sevinç veriyorsun, artık anlamsızlığını yitiriyor hayat çünkü bana anlamlar yükletiyorsun.

Bilirsin (ya da bilmezsin) hep sana benzemek, senle bezenmek istemişimdir, imkansız olduğunu bile bile. Bugün sana geldiğimde daha çok anladım sen olamayacağımı. Ve hep bir gözyaşı olarak kalacağımı. Ne çok şey düşündüm oysa sana bakarken bugün. Sanki bir eldi omzuma değen kafamı çevirsem kaçacakmış gibi. Senin elin, senin sıcaklığın, senin kokun gibiydi. Sana yaklaşmış gibiydim bugün. Ondan belki de bu gülümseyişim. Sen omzuma dokununca bıraktım tüm yüklerimi toprağın üzerine. Öyle hafif, öyle tüy gibiydim işte. Yüreğim avcuma düşmüştü sanki ve sen avcumdakini öpüyordun âdeta. Hayata dair miydi ölüme dair mi kestiremesem de, sen hayatı öpüyordun ölü gözlerinde.

 

Veda çok acıklı olmadı bugün. Yine geleceğim dedim, fısıldadım kulağına seni ne çok sevdiğimi ve özlediğimi. Bir toprak kokusuyla ayrıldım yanından. Zaten başka kokun kalmadı ki senden bana. Çıkışta ellerimi yıkadım bir çeşmenin suyuyla, sonra pişman oldum iş işten geçti. Yalnız olsam koşar yine kokundan alırdım bir parça. Yüzüme vurdum suyun serinliğini, bir damla yaşla birlikte aktı ellerimden aşağı.

 

Bugün. Tam bugün sana geldim. Güneşli bir mayıs ayında seni içtim gözlerimle. Sense yağmur olup aktın yüreğime.

******

 


Gel gelelim bir taştı nihayetinde konuştuğum, omzuma değen sadece bir örtüydü ve avuçlarımda hissettiğim sadece bir avuç topraktı.

Gerçek buydu da;

"Ben hayallerimi gözlerime astım bugün. "

25.05.2008
Ezgi Saklayıcı


Yorumlar (2)
Ela ... 6.08.2009 21:00
Sanırım ölen bir sevgiliyi anlatıyor..:( Ezgi Hanım, bu günlüğünüz gerçek mi? Samimi bir hava yakaladım, çok güzel.. Yüreğinize sağlık...

Ezgi Saklayıcı 24.06.2010 23:50
Teşekkür ederim Ela. Evet yiten bir aşkı anlatıyor ama sevgiliye olan aşk değil bu. Babama ithafen yazmıştım bu yazıyı.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6394
2 Firari Fırtına 4451
3 Mustafa Ermişcan 3866
4 Hasan Tabak 3565
5 Nermin Gömleksizoğlu 3204
6 Uğur Kesim 3058
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3005
8 Sibel Kaya 2915
9 Enes Evci 2625
10 Turgut Çakır 2309

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:562 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com