Nrs .....  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 57 Puanı: 825

7 Ağustos 2012 Salı 
HAYAT İTİNA İLE VURUYOR DÖRT BİR YANDAN, Bİ GAYRET....?
Okunma: 1434

      Sokaklara sordum, yollara sordum, otobüslere sordum, tepelere yönelen gecelerin ıssız caddelerine sordum, bir gölün kenarına sordum, sordum ve sordum hep aynı yanıt ; ","
      Kendisine soramadım; nasılsın, nerelerdesin, nelerle uğraşıyorsun diye, soramadım. Belki de sesini duymak bile zor geliyor, belkide sesine dayanmak zor geliyor, ama sorsamda yanıt ; ","
      Hayat ne garip. Hiç ummadığın anda ve umdaığın bir yerde karşına çıkarıyor. İlk bakışta olamaz diyorsun güvenle ve aynı güvenle hergün bakıyorsun gözlerinin içine. Şüpheye düştüğünde ise hızla aklından geçiyor "Hayır endişelenme" kararı. Ama her gördüğünde, yürüyüp giderken arkasından her baktığında aynı şeyleri söyledi aklın sana; "sen böylesinden hiç hoşlanmadın ki, hiç sevmedin ki , endişelenme". Endişelenme denilid ya. Ben hep aklımı dinledim hiç duyguarıma sormadım ki. Ta ki bir gün bana duygularım surpriz yapıncaya kadar. o an anladım ki, duygularımla hayat el ele verip bana komplo kurmuşlardı.
      Hayat ne garip hiç ummadığı yerde onu görüp hiç ummadığı duygularla sarsılan, hep yolunu gözleyen biri, bir yerde, o ise bambaşka bir yerde ve başkasının yolunu gözlemekte. Hiç endişelenme diyen aklıma hep sordum hani endişlenmemem gerekirdi. Ne bilsin zavallı  duguların kendsisnden habersiz komplo kurduğunu, ne bilisn ki zavallı akıl; hayatın komplolar peşinde koştuğunu ve şimdi bi gayret, bi gayret... gündüzlerden gecelere, gecelerden özlemin derinliklerine..... bi gayret
                 HAYAT İTİNA İLE VURUYOR DÖRT BİR YANDAN, Bİ GAYRET....?

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4401
3 Mustafa Ermişcan 3789
4 Hasan Tabak 3506
5 Nermin Gömleksizoğlu 3156
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2899
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2277

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:579 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com