. .  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 58 Puanı: 1019

10 Ağustos 2012 Cuma 
Biri Kardeşlik mi dedi?
Okunma: 2274


Yorumlar (10)
? . 10.08.2012 08:36
O kadar sıcak ve sevgi dolu bir ortam ki; kardeşlik sevgisine doyduk artık! Hayat ne kadar güzel değil mi? Ne kadar da mutluyuz hepimiz?
Zaten yirmi gündür Şemdinli'de çatışmıyor kimse; kültür alış verişinde bulunuyor her kes! Hani orada çocuklar da ölmedi, kimsenin köyü de boşaltılmadı aslında ve kimsenin malı da yağmalanmadı, hayvanları da telef olmadı!
Hani Van depreminde polis aslında meydana çıkıp "Allah belanızı veriyor" diye de bağırmadı! Vali "girin evlerinize, güvenli" dedikten sonra bir deprem daha yaşanmadı ve kimse ölmedi ki? Diyarbakır'dan gönderilen yardımlar da polis tarafından alıkonulmamıştı. Türk Coğarafyasından Van'a gelen yardım paeketlerinin içinden taş, sopa, bayrak da çıkmadı! Onlarca çocuk Van'da açlıktan, soğuktan ve çadırda yanarak ölmedi!
Uludere'de de kimse katledilmedi! Şakaydı hepsi ya da sadece gördüğümüz korkunç bir kâbustu!
Hepsi yalan! Kardeşliğimiz gerçek ("Bizim" kardeşliğimiz gerçek)!

Kemankeş İskender 10.08.2012 13:57
Utanmadan hala konuşabilmek için bayağı kalın derili bir yüz lazım. O masum gösterdiğin kaçakçılardan biri bugün bir polisi şehit etti. Yorumları alabilir miyiz? Ama yürekten olsun, zor ama...

? . 10.08.2012 15:09
Nahçivan'dan sigara alıp, gümrük memurlarına rüşvet verdikten sonra Aralık'tan giriş yaparak Iğdır üzerinden Qars'a geçen sigara kaçakçısının yaşam öyküsünü bilmek lazım! Acaba senin devletin onu kaçağa mahkum etmiş olabilir mi? Çocuğunu doyurmak için, karısının, kızının kötü yola düşmesini engellemek için; bir anlamda ırzını korumak için yaşam mücadelesi verdiği bir anda can havliyle "bir polisi" öldürmeye mecbur kalmış olabilir mi? Bunun etnik kimlikle alakalandırmıyorum. Bölgede çok yoğun bir şekilde Azeriler ve Kürtler yaşar ve Nahçivan'a gidip gelen bütün otobüs ve taksi şoförleri yakıt, sigara gibi ürünleri gümrükten kaçak olarak geçirip geçimlerini sağlarlar. Bunu ağırlıklı olarak Azeriler yaparlar; nedeni malum... Bence bir katil arıyorsan Ankara'ya da dönüp bakman gerekir. Muhakkak orada sigara kaçakçısı olmayan bir katil göreceksin! Umarım yeterince samimi ve gerçekçi olmuştur Mustafa!
Ve benden sana bir soru: Polis o sigara kaçakçısını öldürmüş olsaydı ve bu olay "yanlışlıkla" basına yansımış olsaydı ve sen de bundan haberdar olsaydın bana nasıl bir soru sorardın veya bir soru sorar mıydın?

G G 10.08.2012 18:13
Mehmet diğer yazdıklarınıda okudum da abi madem bu kadar Türklerden nefret ediyosun neden Türkiyede yaşıyorsun Kuzey Kürdistan diye bir yer var öte yandan Suriyede de Pkklılar destekleniyor git abi oraya huzurumuzu bozma.
Benim tonlarca kürt arkadaşım var Eskişehirdeyim biri bile böyle şeyler söylemiyorlar.Bende asla onlara kürt terörist vs. demem neden polemik yapıyorsun ki ne.
Şırnak depremine gelince orda öğretmenlerde öldü 5-6 aptal yüzünden düşmanlık yapmanın manası mı var sanki Facebook takılan sözde Türk gençliğinden ne bekliyorsunuz ki.

. . 10.08.2012 20:02
G G, bu sözde facebook gençleri Şırnak depremi için değil Van depremi için de aynı şeyi yaptı, gel gelelim bunlar sözde Türk gençleri, ya Müge Anlı o da mı sözde Türk genci.

G G 10.08.2012 20:20
Tmm konuya şöyle bakalım ben Türküm ve sen Kürtsün şimdi biz asla dost olamıyacak mıyız yani.Sırf sen Kürt bir anneden bense Türk bir anneden doğdum diye mi ???Biz düşman olmak zorunda mıyız???
Peki bunu belirleyen ne senin Kürk olmanı benimse Türk olmamı ne belirleyebilir ki.Bu benim seçimimmi ki sırf Türk doğdum diye kötü mü olcam .Eğer düşüncen buysa Tanrıyı suçla beni değil herşeyi o ayarladı.Ben Türk olmayı seçmedim aynı senin Kürt olmayı seçmedğin gibi .


. . 10.08.2012 22:36
G G, öncelikte o tanrı değil Allah(c.c). Benim Kürt-Türk kardeşliğini desteklediğim kadar kimse daha fazlasızı destekleyemez. Buradaki sitemim aynı toprakta yaşan aynı dini paylaşan bir millete karşı büyük bir kin ve nefret beslemesi. Eğer Allah(c.c) beni Kürt, seni de Türk yarattıysa bir bildiği vardır ki yaratmıştır, bundan şüphe dahi edilemez. Burada benim amacım tartışma yaratmak ya da iki kesimi bir birine düşürmek değil, sadece sitemimi ve üzüntümü belirttim.

Sevgilerle...!

Ümit Zafer Bağcı 10.08.2012 22:45
Facebook'ta bu yorumları yapanlar, ne kadar cahil ve inançsız olduklarını kendileri ele veriyor.
Bir kafirin mezarı geçince bile peygamberimiz ayağa kalkarmış, ama bunlar kafalarına göre insanlara beddua okuyup, lanetliyorlar. Evet, Allah herkesin hak ettiğini elbet bir gün verecektir ama bizim kalkıpta beddu eşliğinde küfür etmemiz hiç doğru olmaz.Hem Allah küfürle edilen duayı hiç kabul eder mi?

. . 11.08.2012 16:08
Ümit, keşke herkes senin gibi düşünebilse.

Fatih ORTAKÇI 11.08.2012 23:04
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA BU ÜLKEDE AYRIMA KARŞI BİRİLERİ VARSA VE BİRİLERİ MUSTAFA KEMAL' İ YAŞATMAK İSTİYORSA ,TÜRKİYEYİ BÖLDÜRMEK İSTEMİYORSA İŞTE ONLAR DA BİZLERİZ...

MEHMET KARDEŞİM TÜRKLERİ SEVMEYEBİLİRİSN BU SENN ÖZGÜR DÜŞÜNCEN ŞUNU BİLMENİ İSTERİM Kİ ; DÖRT DÖRTLÜK İNSAN DİYE BİR TABİR MAALESEF GÜNÜMÜZ İNSANI İÇİN OLMAYAN BİR KAVRAMDIR .

HER İNSANIM DİYEN MİLLETİN İÇİNDE BİR ŞEREFSİZ VARDIR .BEN KÜRTLERE HİÇBİR ZAMAN ANTİPATİYLE YAKLAŞMADIM KARDEŞİM BUNUN İÇİNDE BİR MÜKAFAT BEKLEMİYORUM .
NE İNSANLAR VAR Kİ TÜRK BAYRAĞINI ALIP YERLER DE SÜRÜYEN , SONRA BEN TÜRKÜM DİYEBİLEN ..
SİZ KÜRTLERE YAPILAN BİR AYRIMCILIK MIDIR YOKSA SİZİN BU OLAYI ABARTMANIZ MDIR Kİ BU BİLİNMEZ BİR KONU , AMA BİLİYORUM ACI ÇEKMEYEN İNSAN BOŞUNA DEMEZ BİZ BU ÜLKEDE EZİLİYORUZ... DAHA YAZMAK İSTEDĞİM ÇOK ŞEY VAR AMA SOHBET HAVASINDA OLSUN İSTERİM KONUŞCAĞIMIZ KONULAR..İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6921
2 Firari Fırtına 4863
3 Eyyup AKMETİN 4740
4 Mustafa Ermişcan 4354
5 Hasan Tabak 4029
6 Nermin Gömleksizoğlu 3627
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3571
8 Uğur Kesim 3395
9 Sibel Kaya 3330
10 Enes Evci 3008

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4940 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com