Arif Özlü  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 95 Puanı: 579

11 Aralık 2012 Salı 
DOĞACAK GÜNEŞE SÖZÜM VAR
Okunma: 1387

   Nereye gittiğini bilmeyen bir gemi gibi süzülürken denizde , yardımlarını esirgemeyen rüzgarlara rağmen onların istediği yere gidebilmiş değildim.Çünkü , en ufak bir eylem bile istemle başlıyordu uzun maratonlu koşularda.İstemedim ve yapmadım bu kadar basitti aslında her şey.Umutsuzluğu tüm hücrelerimde hissediyordum.Tüm hücrelerim korkusuzdu , kaybedecek bir şeyim yoktu , öyle hissediyordum.Bu dönem belki de hayatımın en karanlık ve bir o kadar da ilerisi için en önemli dönemiydi..Etrafımda onlarca insan vardı , hiç yalnız kalamıyordum , çok popülerdim ama kendime kattığım hiç bir şey yoktu ya da öyle hissediyordum..Bir gün alkolün vermiş olduğu sarhoşlukla bu uykudan uyandım..Tam 19 saatim yoktu hayatımda , hatırlamıyordum..Yaptığım her şeyi ertesi gün öğrenmiştim insanlardan..Belki de o gün fark etmiştim artık bir şeyler yapmam gerektiğini.Boşluktan kurtulmam gerektiğini..İşe kendime sözler vererek başladım..Sözü öyle bir şeye vermeliydim ki her gün bana hatırlatmalı bu sözleri..Hiç bir arkadaşım bunu yapmazdı , bir yerden sonra sıkılırdı..Ben de geceleri kaybolan ama her gün görebileceğim bir arkadaşı seçtim..''Güneş'' i.. Artık sabah kalktığımda güneşi gördüğüm an , güneşe sözüm var deyip kendime hatırlatıyordum sözleri..Belki daha az insan var hayatımda ama niteliği daha fazla olan insanlar var..Her gece uyurken de tavana daha inançlı bakıyorum artık.. ''Doğacak güneşe sözüm var diyerek''..Olmak istediğim yerde olduğumu düşünmesem de çevremi kendime uydurmaya çalışıyorum.. Yapabileceğim tek şeyin mücadele etmek olduğunu anlamam biraz zaman alsa da artık iyi bir savaşçı olduğumu düşünüyorum.. Sonu asla gelmeyecek bir savaş..

Yorumlar (4)
sevda - 11.12.2012 22:58
Arif kardeşim,ne yani güneşli günde sözünü hatırlayıp yağmurlu günde unutacakmısın sözünü,bence sen sadace kendine ver sözü ve sağlam bas ayaklarını yere o sana yeter,bir de kaç gündür o küfür dolu yazını silmeni bekliyordum kardeşim senden fakat hala silmemişsin senin gibi efendi bir gençten o yazıyı daha o gün silmeni beklerdim bu sayfada sadece bayanlar değil sen de biliyorsun ki daha 14 yaşında çocuklar da yazı yazıyorlar umarım duyarlı bir genç olarak en kısa zaman da silersin o yazıyı ve de bu tip pislik insanlara da prim vermezsin kolay gele kardeşim.

Arif Özlü 11.12.2012 23:29
Umut hocam ,kimse olmak istediği yerde değil çünkü ne istediğimizin farkında değiliz.Size katılıyorum. Yanlış bir hayatta değilim sadece yanlış bir çevredeydim , onu değiştirmeye çalıştığımdan bahsettim..Teşekkür ederim güzel yorumunuz için..

Sevda hocam , buradaki güneş tam olarak güneş değil..Güneş her gün doğar..Günün doğmasından bahsediyordum da diyebilirim ama tam anlatamamışım tekrar okudum , hak veriyorum..Küfür dolu yazıdaki tüm küfürler kendini bilmeze aitti..Belki utanır da yorumlarını siler diye bekletiyordum .. Muhatap olmamak için elimden geleni yapsam da olmadı muhatap oldum.. Cevaplarını verdim ama bu onun kafasında hiç bir şey değiştirmedi..Belki de mutlu oldu küfür edip kendi egosunu tatmin edince..Ama çok üzüldüm Atatürkçülük,Kemalistlik bu tip insanların ağzına hiç yakışmıyor.. Teşekkür ederim uyarınız için , tek amacım utanmasını beklemekti , hata yapmışım :).

Hasan Tabak 12.12.2012 10:43
Arif bey kardeşim : Çevreni kendine uydurmaya değil sen çevrene uyum sağlamaya alış.Savaşarak mücadeleni elden bırakma bir gün bu savaşı kazanacağını ümit ediyorum o zaman doğacak güneşe olan sözünü yerine getirmiş olursun.

Arif Özlü 12.12.2012 11:49
Hocam , çevreye uyduğum zaman kendime ait olan bir dünyada yaşamıyormuşum gibi hissediyorum.Ben artık böyle bir yaşam istemiyorum o yüzden kendi çevremi oluşturup,dünyayı ona uyarlamaya çalışıyorum.Savaşın kazananı olmalıyım başka çarem kalmadı bu yüzden mücadele de şart :). Teşekkürler yorumunuz için.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6392
2 Firari Fırtına 4449
3 Mustafa Ermişcan 3861
4 Hasan Tabak 3562
5 Nermin Gömleksizoğlu 3201
6 Uğur Kesim 3056
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3001
8 Sibel Kaya 2912
9 Enes Evci 2622
10 Turgut Çakır 2307

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3074 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com