Arif Özlü  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 95 Puanı: 593

17 Aralık 2012 Pazartesi 
MUTLU OLMANIN YOLLARI
Okunma: 1390

Mutlu olmanın bana göre 10 tane püf noktası var.
 
 * Güçlü olmalısın. Düşmeni ve başarısız olmanı bekleyen insanlara fırsat vermemen gerekiyor senin.Yaptığın her işte en iyi olmalı ve her zaman başın dik,alnın açık gezmelisin.
 
*Yalnızlığın kutsallığını unutmamalısın.Eğer ki yalnızsan bu senin için vazgeçilmez bir fırsat.Bütün zaman sana ait , birisine sürekli mesaj atmak zorunda değilsin , sürekli onunla buluşup konuşmak zorunda da .Tüm zaman sana ait. Hele bir de 15-25 yaş arasındaysan , tam gelişme çağı işte sana kendini geliştirmen için 24 saat.Hepsi senin.
 
* Takmamalısın hiç kimseyi .Özellikle de sana laf atanları.Seninle uğraşmak için yer arıyanları.Bırak konuşsunlar.Herkesin arkasından konuşulur , padişahların bile. Birileri arkandan konuşuyorsa , sana engel olmak istiyorsa doğru yoldasındır.
 
* Düşünmeden hareket etmemelisin.İçki içtiğinde çabuk sarhoş olup istemediğin şeyler yapıyorsan , benim gibi hayatından çıkartmalısın tamamen.Yaptığın her davranış senin süzgecinden iki üç kere geçmiş olmalı.İnsanlara prim verecek hareket yapmamak zorundasın.Bilincin dışında yaptığın hareketlerin bedelini ödemek istemiyorsan bunu yapmalısın.
 
*Düşünmemelisin geçmişi.Geçmişte yaşadıklarından sadece derslerini alıp , bir köşeye anı olarak bırakmalısın.Her gün , her hafta , her ay aynı olayları düşünüp , canını sıkmamalısın..Yapman gereken şey gününü en iyi şekilde değerlendirmek olacaktır bence. Kitap okuyabilirsin , film izleyebilirsin , spor yapabilirsin. Bir yaştan sonra sadece kitap okumanın ve spor yapmanın geleceğe en iyi yatırım olduğunu anlayacaksın.Geç olmadan yatırımlara başlamalısın.
 
*Dertlerini her yerde dile getirmemelisin.Bir çoğunun umrunda olmayacak ve bir çoğu da mutlu olacak. İnsanoğlu kötü.Başkasının mutsuz olmasından mutlu olabiliyoruz bazen.Hiç kimseye canını sıkan  bir şey anlatmamalısın.
 
*Zayıf düştüğün anlarda yalnız olmaya çalışmalısın.Kendi kendine aşabilmelisin sorunları .Zaten aşamazsan , insanlar istediği kadar bir şeyler anlatsın. Kendiyle savaşı kazanamayan insan için hiçbir şey ifade etmeyecektir.
 
*Herkesle siyaset,spor,sanat konuşmamalısın.Belirli bir genel kültürü olan insanlarla konuşmalısın bunları.Aksi halde bir duvarla konuşmaktan başka bir şey yapmamış olacaksın.
 
*Başını yastığa koyduğun an , geçirdiğin günü düşünmelisin.Ve ertesi gün yapacağın güzel şeyleri.Mutlu olarak uyumak , mutlu olarak uyanmanın kilit noktasıdır.Eskileri düşünüp canını sıkarsan , bu sıkıntı kalktığında da devam eden bir durum olacaktır.  
 
*Ve de en önemlisi , hayatına sen yön vermelisin.Hayatı yaşamalısın.Hayatın içinde olmalısın.Kendi dünyanı kurup , istediğin insanları yaşatmalısın içinde.Hayatından gereksiz sıfatıyla tanımladığım herkesi çıkartmalısın . Gereksizlerden bir şey öğrenilmez.Kendi dünyanın hükümdarı olmalısın , başkasının soytarısı olacağına.. 
 

Yorumlar (8)
Çigdem Karasahin 22.12.2012 23:35
Gerçekten süper yazmışınız! Size tamamen katılıyorum özellikle şu bölüme:

*Dertlerini her yerde dile getirmemelisin.Bir çoğunun umrunda olmayacak ve bir çoğu da mutlu olacak. İnsanoğlu kötü.Başkasının mutsuz olmasından mutlu olabiliyoruz bazen.Hiç kimseye canını sıkan bir şey anlatmamalısın.

İnsanların nasıl mutlu olacağının tüm püf noktalarını biliyorsunuz. Demek ki mutlu olmayı çözmüşünüz,bir de ben deneyim :)

Seval Kerimoğlu 23.12.2012 17:19
Arif bu püf noktaların işine yarayacağını zan etmiyorum.Çünkü malesef hepimiz gelişi güzel yaşıyoruz.

Arif Özlü 23.12.2012 21:20
Çigdem Karasahin , teşekkür ediyorum size :). Nasıl mutlu olunacağını yaşayarak öğrenmesem daha iyiydi ama ben bunları unutmadığım ve uyguladığım her süreç içerisinde mutluydum,mutluyum :) bence de denemelisiniz , bir şey kaybetmessiniz :)

Arif Özlü 23.12.2012 21:21
Seval Kerimoğlu , yorumunuz için teşekkür ediyorum :). Gelişi güzel yaşayanların sayısı çok fazla , fakat bu dünyada mutlu olmak istiyorsak bence gelişi güzel değil, güzelin geleceği şekilde yaşamalıyız :)

bahu kaz 4.01.2013 21:58
benle takıl ;)

Arif Özlü 5.01.2013 03:55
Sen kimsin bahu ya :) tanışıyor muyuz biz

bahu kaz 5.01.2013 19:59
Gaibten :D :P

Arif Özlü 5.01.2013 21:46
Tecahül-ü Arif sanatının dibine vurmak istiyorum...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:815 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com