ozan ozan  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 500 Puanı: 151

13 Ocak 2013 Pazar 
Herkes yazar(yazan) olabilir
Okunma: 1281

Aklımdan yoğun düşünceler geçmekte.En iyisi bunları not almak.Unutuyorum.Ne yazacaktın?Aklımda ne vardı? Gibi sorulara zihnim bocalanıyor.
                Blog sitelerine göz atıyorum.Bir arkadaşın kendi blog sayfasını tavsiye etmesi üzerine bu blog sitelerine merakım başladı.İş yerinde boş iken o siteleri inceliyorum.Özellikle milliyetin blog sitesinde epeyce gezindim.Ve o sitede gezdikçe epeyce blog yazarın olduğunu gördüm.Nice blog yazılar.Blog yazarlığından bihabermişiz.Almış başını gitmiş bu blog yazarlığı.Geçenlerde blog yazarlığı ile ilgili bir yazı görmüştüm.2009 da yayınlamış bir yazıydı.3-4 sene önce blog yazarlığı furyası başlamış.Hatta bundan para kazanan bile oluyormuş.Bir nevi ekmek kapısı olmuş.Ben parasında değilim.Ancak bu teknoloji konusunda kendimi duraklama döneminde gördüm.Hatta teknolojik gelişmelerin gerisinde kaldığımı söylesem yerinde.Blog yazarlı ne yahu?Aslında güzel bir uğraş.Duygu ve düşüncelerini yüzlerce kişiyle paylaşıyorsun.Yazılarını okuyanlar var.Ben bu işin hata pek işin(şeyin) gerisinde kaldığım su götürmez bir gerçek.
                Önceden de yazıyordum.Bölük pörçük seneden seneye olan yazdığım olurdu.Son üç aydır sistematik olarak her gün yazıyorum.Konusu ne olursa olsun.Şu an önemli olan yazma alışkanlığımın olması.Çok şükür yazma alışkanlığımı kazabildim.Okuduğum yazılar sayesinde düşünce deryasına girmiş oluyorum.Bu dünyada oluşan düşüncelerimi yazmak kadar güzel bir şey yok.
                Yazım şimdilik içi döküm şeklinde.Düşünce fırtınaları gibi gözükebilir.Hiç yamamaktansa yazmak iyidir. Einstein’in belirttiği gibi hata yapmaktan korkmamak gerekir.Umarım zaman gelişirim.Gelişeceğim ide umuyorum.Zaman geçtikçe geriye dönük bu yazılarıma bakınca tatlı bir tebessüm bıraktıracak.Belki de bu kötü yazılarım nedeniyle kendimden utanacağım.
                Ne utanması?Utanılacak ne var.Ben sadece yazıyorum.İnsanlar yazmış.Düşüncelerini hissettiklerini.Blog da olan yazılara bakıyorum da.Millet neler yazmış.Değişik konular hakkında döktürmüşler.Alın size birkaç örnek “Ümmiye teyze için milyoner olmak ister yarışması” “Tanju’nun çam yağına ve kellik””Taksim ve yılbaşı tacizleri””Miroslav Tsoch’a büyük onur”… Gözüme çarpan ilginç yazılar.İnsanlar gündemi çok iyi takip ediyor ve bunlar hakkında yazmaktan geri kalmıyorlar.Konu sıkıntısı çekmeden yazılabilir.Yeter ki sen yazmak iste.
                Herkes yazar olabilir.Buna engel mi var.Her yazan yazar olacak diye bir kaide yok.Önemli olan sevdiğin yapmaktan büyük haz aldığın,kendini adadığım bir uğraşla meşgul olman.Rekabet seni korkutmasın.Bilakis bu yolda ilerlenmede san bir kamçı vazifesi görsün.Paul Austerİn son kitabı “şimdi ve burada” da belirttiği gibi “Amaç kazanmak değil,elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak” bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

Yorumlar (2)
Murat Can Gökoğlu 13.01.2013 23:38
Yazma yasağı yok bildiğim kadarıyla.
Lakin herkes yazar olamaz, herkes kalemin hakkını veremez.

Çigdem Karasahin 14.01.2013 14:24
Bence içinde olmadıkça insan yazamaz.İki satır yazamayan insanlar bilirim.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6887
2 Firari Fırtına 4838
3 Eyyup AKMETİN 4655
4 Mustafa Ermişcan 4332
5 Hasan Tabak 3999
6 Nermin Gömleksizoğlu 3599
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3543
8 Uğur Kesim 3372
9 Sibel Kaya 3299
10 Enes Evci 2981

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:84 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com